آرشیو
انتخاب نشریه


پروژه جديد اصلاحات!

محمد کاظم انبارلويي
اصلاح ‌طلبان را اگر دو تيره حساب کنيم، يک بخش بدخيم دارند، يک بخش خوش‌خيم. بخش بدخيم آنها همان کساني هستند که در همگرايي با غرب در جنگ نرم عليه ملت ايران در فتنه 18 تير 78 و فتنه تقلب در سال 88 سنگ‌ تمام گذاشتند و به عنوان سربازان نتانياهو در لشکر و حشم‌ براندازي عمل مي‌کردند و مي‌کنند.
برگزاري دادگاه اهالي فتنه يک رونمايي از اين جماعت روسياه بود. متاسفانه جلوي برگزاري دادگاه‌ها را گرفتند و نگذاشتند اين رونمايي با شفافيت بيشتري
صورت گيرد.
گاهي شنيده مي‌شود برخي جماعت روشنفکر مي‌روند سفارت فرانسه، قهوه مي‌خورند و اهالي سفارت از تمدن غرب، دستاوردهاي فلسفه سياسي آنها در پديداري دموکراسي و آزادي براي آنها سخن مي‌گويند و اين جماعت «دشمن شيفته»، مقهور چهار کلمه به اصطلاح روشنفکري مي‌شوند و با همين چهار کلمه حال مي‌کنند!
اخيرا که دکور دموکراسي در فرانسه به هم ريخته و پاريس به يک شهر جنگ‌زده تبديل شده، رويشان نمي‌شود سربلند کنند.
ماکرون فرمان سرکوب مردم را صادر کرده است و گفت‌وگو و گفتمان را کنار گذاشته و با زبان باتوم، گاز اشک‌آور و مشت آهنين پليس ضد شورش با مردم خود صحبت مي‌کند. احدي از اين جماعت سربلند نمي‌کنند که بالاخره دموکراسي چه شد؟ آزادي به کجا رسيد؟ تحمل مخالف، کيلويي چند است؟
توي اين بلبشويي که در اروپا، سگ صاحبش را نمي‌شناسد، جماعتي به فکر اين افتاده‌اند که براي انحراف مردم از آنچه در اروپا مي‌گذرد، يک قدري قد و قواره دموکراسي و حقوق بشر و آزادي بيان در داخل را ورانداز کنند. همين جماعت يک زماني با عَلَم کردن مقوله«آشتي ملي»و«وحدت ملي» سعي کردند سران فتنه را از حصر بيرون بياورند و شيپور فتنه را از سر گشادش بزنند که نشد.مصاحبه اخير سعيد حجاريان قدري از برخي تحرکات اصلاح‌ طلبان رونمايي مي‌کند. وي در پاسخ به سوالي در مورد اين که براي پيشبرد پروژه اصلاحات چه استراتژي‌اي اتخاذ کرد؟ بي‌پروا مي‌گويد؛«مي‌توان به نافرماني مدني فکر کرد.»
وي تصريح مي‌کند: "نافرماني مدني در خلأ شکل نمي‌گيرد. ابتدا بايد تجمع سلولي داشت و سپس تجمع‌هاي موضوعي و بعد هم تجمع‌هاي سراسري انجام شود."
وي با اظهار تاسف از شکست پروژه کشف حجاب مي‌گويد: "دختران خيابان انقلاب نافرماني مدني (بخوانيد کشف حجاب) مي‌کنند، اما چون سازمان ندارند و سراسري نيستند، به نتيجه نمي‌رسند."
بدين ترتيب، وي به عنوان تئوريسين اصلاح‌طلبان بدخيم بدون پرده‌پوشي با دميدن به شيپور نافرماني مدني، دستور "تجمع‌هاي سلولي" و سپس "تجمع‌هاي موضوعي" و سپس "سراسري" را صادر مي‌کند. او اين رويکرد را "پروژه جديد اصلاحات" مي‌نامد.
چرا برخي اصلاح‌ طلبان به اين روز افتاده‌اند؟ حضور آنها در دولت اعتدال چوب لاي چرخ سياست، فرهنگ، اقتصاد و معيشت مردم گذاشت. ترامپ فکر مي‌کرد با خروج از برجام، اوضاع ايران به هم مي‌ريزد و مردم به اين نوع پروژه‌ها "اعلام جنگ ها" توجه مي‌کنند و مي‌ريزند توي خيابان، اما نشد. منافقين به آنها قول داده بودند حتما در درون نظام شکاف در رأس ايجاد مي‌شود، در پايين هم هستند کساني که فشار از پايين تا چانه‌زني در بالا براي فروش مملکت به اجانب را نمايندگي کنند، اما تست آنها در دي‌ماه سال گذشته و مرداد امسال جواب نداد. مردم ما فهيم ‌تر از آن هستند که دشمن فکر مي‌کرد. حالا يک توطئه سوخته و يک ماموريت لو رفته را سعيد حجاريان در قالب "پروژه اصلاحات"، "تکرار" مي‌کند. خدا رحمت کند شهيد لاجوردي را، بارها گفته بود اين جريان دنباله جريان منافقين هستند و به نيروهاي انقلاب در مورد کژانديشي، انحراف و کژتابي آنها هشدار داده بود.
يکي نيست به حجاريان بگويد؛ بابا! تجربه فتنه 88 براي شما کم نبود؟ شما در دادگاه آن روزها چه گفتيد، همه آنها را فراموش کرديد؟ باز فيل‌تان ياد هندوستان افتاده است؟! اين واژگان چيست که لقلقه زبان و دهان شماست؟
"فشار از پايين"، "نافرماني مدني"، "تجمع سلولي" و... آنها که اين تخم لق را در انديشه سياسي شما کاشتند، الان در پاريس دارند توفان درو مي‌کنند. شما جوجه آنها هم نيستيد، پس چرا در 
قد و قواره بازتوليد آشوب و بحران ظاهر مي‌شويد؟

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9376/1/55815/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha