آرشیو
انتخاب نشریه


رئيس قوه قضائيه:
بشريت امروز نيازمند تعاليم انبياست

 رئيس قوه قضائيه بزرگترين سلاح امروز سلطه گران را تفرقه افکني در ميان مسلمانان دانست و بر ضرورت ايجاد وحدت در داخل و خارج از کشور بين مسلمانان و پرهيز از هرگونه نداهاي تفرقه افکنانه تأکيد کردو گفت: امروز بشريت بيش از هر زمان ديگري نيازمند تعاليم انبياست
به گزارش خبرگزاري ميزان،رئيس قوه‌قضائيه افزود: در قرون گذشته بويژه در مغرب زمين، بشر با ادعاي يافتن راه و اتکا به عقلانيت خود نسبت به تعاليم انبيا احساس بي نيازي مي کرد. شايد نوعي تکبر و تبختر علمي باعث شده بود که برخي نظير مارکس، دين را افيون ملت ها بشمارند اما امروز بعداز چند قرن نياز بشر به تعاليم انبيا و عبور از مرزهاي علم به عنوان امري که نياز بشريت را در همه ابعاد تأمين کند، احساس مي شود.
آيت الله آملي لاريجاني در ادامه با اشاره به ابداع حضرت امام خميني (ره) مبني بر اعلام هفته وحدت در ايام ميلاد پيامبر اکرم (ص)، تصريح کرد: ابتکار نامگذاري هفته اي به نام وحدت، تأسيسي بسيار مهم و نشان دهنده پيش بيني عظيم حضرت امام (ره) از وضعيت امروز جهان اسلام بود. در شرايطي قرار داريم که بيش از هر زماني نياز به وحدت را احساس مي کنيم زيرا امروز بزرگ‌ترين سلاح سلطه گران جهان، تفرقه افکني در بين مسلمانان است چنانکه افرادي را به نام مسلمان در قالب گروه‌هاي تروريستي، سازمان دهي و تربيت مي کنند تا هم چهره اسلام را مشوه کنند و هم کشورهاي اسلامي را درگير و مشغول سازند.
آيت الله آملي لاريجاني در ادامه با گراميداشت 16 آذر روز دانشجو، اين روز را به همه دانشجويان کشور تبريک گفت و با آرزوي موفقيت براي آنان خاطرنشان کرد: دوران دانشجويي و جواني بهترين دوران عمر انسان است.
رئيس قوه قضائيه با بيان اينکه انسان در هر دوره اي از زندگي بايد به فکر استکمال خود باشد، ايام جواني را مستعدتر براي اين امر دانست و گفت: يکي از موضوعات بسيار مهم، مطالبه گري دانشجويان است. دانشجو بايد به نقد وضعيت موجود، مسئولين ، مسئوليت ها و عملکردها بپردازد منتها اين نقد بايد همراه با بصيرت و قصد اصلاح باشدتا به تخريب و توهين نينجامد.
وي گفت: دانشجويان در کنار نقد سازنده به اصلاح امور کمک کنند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9098/10/3975/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha