آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

تذکر رهبر معظم انقلاب به رسانه ملي
عضو کميسيون اجتماعي مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب ضمن پذيرش انتقاد در خصوص تبليغ شرکت‌هاي خارجي در رسانه ملي با تذکر به رئيس سازمان صدا و سيما خواستند ديگر جلوي اين موضوع گرفته شود. به گزارش فارس، عبدالرضا عزيزي نماينده مردم شيروان با اشاره به ديدار نوروزي کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب در ابتداي سال جاري گفت: در اين جلسه که معاونين قواي سه‌ گانه، رؤساي کميسيون‌هاي تخصصي مجلس و وزرا در آن حضور داشتند، من در سخنراني خود عنوان کردم که ما بايد شفافيت را از خودمان شروع کنيم. وي افزود: بنده در سخنراني خودم گفتم که در سال حمايت از کالاي ايراني چرا سازمان صدا و سيما در يکي از برنامه‌هاي تلويزيوني جوايز برنامه را شرکت‌هاي بنز و بي‌ام‌و تامين مي‌کنند و مقام معظم رهبري در همان لحظه از رئيس سازمان صدا و سيما که در جلسه حضور داشت،‌ خواستند تا به اين موضوع رسيدگي کنند. وي اظهار داشت: من خطاب به رهبر انقلاب گفتم که سازمان صدا و سيما منتسب به جنابعالي است و رسانه ملي بايد از کالاي ايراني حمايت کند. رهبر معظم انقلاب هم با تأييد اين موضوع گفتند شما کاملا درست مي‌گوييد و به 
صدا و سيما در اين باره تذکر دادند. عزيزي خاطرنشان کرد:‌ در روز بعد از آن رئيس سازمان صدا و سيما در بخشنامه‌اي جلوي تبليغ کالاهاي خارجي در سازمان صدا و سيما را گرفت و اجازه نداد که کالاي خارجي ديگر در رسانه ملي تبليغ شود.
***
مسئولين از جنگ رسانه اي غافلند
عبدالصمد خرم ‌آبادي، معاون دادستان کل کشور در امور فضاي مجازي در کانال خود در پيام رسان سروش نوشت: بيش از چهار ماه از صدور دستور قضائي فيلتر تلگرام گذشته است. وي افزود: در عصر اطلاعات، داده‌هاي عظيم از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردارند. اهميت داده‌هاي عظيم يک کشور، کمتر از اهميت تسليحات و انبارهاي مهمات آن کشور نيست. اگر داده‌هاي عظيم يک کشور در اختيار بيگانگان قرار گيرد، دشمنان به راحتي مي‌توانند با داده‌کاوي و تحليل و به کارگيري اطلاعات حساس، بر امور فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و امنيتي آن کشور اشراف پيدا کرده و لطمه‌ها و خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري را وارد کنند. مشکلات و ناهنجاري‌هاي اقتصادي کنوني کشور، با تسلط دشمن بر فضاي مجازي و داده‌هاي عظيم کشور بي‌ارتباط نيست. مسئولين ذي‌ربط از جنگ مهم رسانه‌اي که همراه با جنگ اقتصادي در جريان است، غفلت کرده‌اند. 
***
حلقه بسته مديريتي زنان در جريان اصلاحات
فعال اصلاح طلب و عضو سابق شوراي شهر تهران اخيرا گفته است: «روحاني از رأي زنان استفاده کرده و وعده داده است که آنها را در سطوح بالاي مديريتي قرار مي دهد ولي وقتي که به مقامي دست پيدا کردند، اين زنان هستند که بازنده هستند.» به گزارش مشرق، فاطمه دانشور، با اشاره به حلقه بسته مديريتي زنان در جريان اصلاحات بيان مي کند: «زماني هم که روحاني مي‌خواهد از زنان در سطوح بالاي مديريتي استفاده کند، متاسفانه ما يک دايره بسيار محدود زنان سنتي را داريم که از دوره هاي مختلف رياست جمهوري تحت عنوان مشاورين زن در کنار رئيس جمهورهاي مقاطع مختلف بودند. اينها گروه‌هايي را دارند که يک گروه معدود چند نفره مي‌شوند. در نهايت هيچ زن ديگري را در جمع خود راه نمي دهند. اين عده طرف مشاوره رئيس جمهورها هستند براي اينکه زنان کابينه يا زنان دستگاه‌ها را به رئيس جمهور پيشنهاد بدهند. متاسفانه زنان ما بايد از اين مجرا عبور کنند که در نهايت نيز زنان توانمند ما نمي‌توانند از آن عبور کنند چون اين عده محدود از زنان، ساير زنان توانمند را قبول ندارند. در واقع يک خودزني در جامعه زنان وجود دارد که اجازه نمي دهد خانم‌هاي توانمند شناسايي شوند و بخواهند موقعيت‌هايي را به دست بياورند. به ويژه اينکه اين زنان توانمند با آنها از لحاظ پوشش و تفکر همسو نباشند، که اين مشکل همچنان وجود دارد.» 
***
مردم از جريان اصلاحات، نااميد شده اند
محمد رضا تاجيک، مشاور رئيس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: اصلاح‌ طلبان هنگامي که بر سرير قدرت قرار مي‌گيرند همان کنش را از خود نشان مي‌ دهند که قبل از اينکه به قدرت برسند آن را نقد مي‌کردند. به همين دليل نيز نسل جديد و مردم ديگر به جريان اصلاحات به عنوان يک راه برون رفت نگاه نمي‌کنند.
نمايندگان در دسترس نيستند
به گزارش خبرگزاري تسنيم، مسعود کرباسيان وزير سابق اقتصاد در يادداشتي نوشت: فضاي عمومي جامعه يعني درک مردم از وضعيت اقتصاد کلان کشور به شدت منفي شده و البته که فشارهاي اقتصادي شديدي روي دوش طبقه متوسط و طبقه محروم وجود دارد. نقطه قابل تامل اينکه بحران جدي و بزرگ جامعه، فاصله طبقاتي است. دو تصوير پيش روي آن‌هاست که يکي دلالت بر اين دارد که مثلا فلان کالاي مصرفي ناياب شده و ديگري نشان مي‌دهد که مدل گران قيمت خودرو در خيابان ويراژ مي‌دهد. به طور مشخص در دام رواني تحريم‌ ها افتاده‌ايم. همان طور که نويسنده کتاب «هنر تحريم» گفته بود، مکانيزم‌ها را طوري برنامه‌ريزي کرده بودند که کالاهاي لوکس بدون مشکل به کشور سرازير شود ولي کالاهاي عمومي به سختي تامين شود. به نظر مي‌رسد هنوز مفهوم «جنگ اقتصادي» را درک نکرده‌ ايم چرا که دقيقا در همين دوران نهاد قانون‌گذار کشور روزهاي تعطيلات را پشت سر مي‌گذارد و نمايندگان محترم که دغدغه مردم و آينده اقتصاد کشور را دارند، فعلا در دسترس نيستند.
***
سفرهاي استاني با اتومبيل هاي ضد گلوله
روزنامه آفتاب يزد نوشت: با توجه به تشديد نارضايتي‌ها و مشکلات اقتصادي جامعه به نظر مي‌رسد که روحاني ... نه براي عوام فريبي و دادن وعده‌هاي پوچ و توخالي بلکه براي همدردي با مردم، شناخت مشکلات آنها از نزديک و اميد به جامعه بايد سفرهاي استاني‌اش را از سر بگيرد و در ديدارها و سخنراني‌هاي مستقيم خود به مردم بگويد که دولت همه تلاشش را براي عبور از مشکلات خواهد کرد. در اين صورت قطعا اعتماد و حمايت مردم را حتي بيش از گذشته نسبت به خود و دولتش جلب خواهد کرد و در نهايت فضاي تخريبي کنوني هم نسبت به او و دولتش آرام تر خواهد شد... مجموع سفرهاي استاني روحاني طي 5 سال گذشته 46 سفر به استان‌هاي دور و نزديک، آن‌هم بيشتر همراه با تشريفات و اتومبيل‌هاي ضد گلوله بوده است.
***
محقق نشدن وعده‌ هاي روحاني تقصير خودش نيست! 
محمد صادق جوادي‌ حصار، فعال اصلاح‌ طلب و عضو حزب اعتماد ملي به تازگي طي اظهاراتي در خبرگزاري ايلنا گفته است: يکي از اتفاقاتي که مدتي در کشور در حال وقوع است اين است که روحاني هر وعده‌اي مي‌دهد شرايط به طوري تغيير مي‌کند که وعده‌هاي او به پوچي مي‌رسد. به عنوان مثال روحاني گفت ارز گران نمي‌شود و ما شاهد گراني نجومي ارز بوديم، يا در خصوص وضعيت فيلترينگ باز هم همين اتفاق افتاد. او تصريح مي‌کند: در واقع عده‌اي همواره در تلاش هستند که وعده‌هاي روحاني به نتيجه نرسد، برخي مي‌خواهند بگويند تا ما اراده نکنيم هيچ تغييري در کشور امکان پذير نيست.
***
انتقاد از ضعف عارف در مديريت اصلاح‌ طلبان
عضو شوراي مرکزي حزب اراده ملت ضمن انتقاد از شوراي سياست‌گذاري‌ اصلاح‌طلبان، با بيان اينکه اميدوارم جايگزين‌هاي مناسب براي عارف،‌ موسوي‌لاري و مرعشي در شوراي سياست‌گذاري پيدا شود، گفت: «متأسفانه، آسيب جدي از سوي اين افراد و افراد ذي ‌نفوذ ديگر به شوراي عالي وارد شد.» به گزارش پايگاه بصيرت، مرجان کاووسي افزود: «به نظرم هرچه رويکرد تشکيلاتي‌تر و حزبي‌تر باشد، نتيجه بهتري حاصل مي‌شود. ضعف عارف در مديريت اين مجموعه اصلاح‌ طلب بر کسي پوشيده نيست.» گفتني است شوراي سياست ‌گذاري اصلاح ‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس دهم براي بستن فهرست نهايي اصلاح‌طلبان در تهران و شهرستان‌ها با رياست محمدرضا عارف تشکيل شد. برخي احزاب اصلاح‌طلب عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات از جمله «مجمع نيروهاي خط امام» به‌ دبير کلي هادي خامنه ‌اي، «اراده ملت» به دبير کلي احمد حکيمي ‌پور، «مردم‌ سالاري» به دبير کلي مصطفي کواکبيان، «اعتماد ملي» به قائم‌مقامي منتجب‌نيا به دليل کمرنگ شدن نقش احزاب در تصميم‌گيري‌ها از همان ابتدا انتقاداتي را داشتند. هفته گذشته اولين جلسه اين شورا با حضور چهره‌هاي جديد برگزار شد که يکي از اعضاي تشکل غير قانوني 
نهضت آزادي هم در آن حضور داشت. 
***
بدهي ۲۸۳‌هزار ميلياردي دولت به بانک‌ ها
روزنامه حامي دولت آرمان از افزايش بدهي بانک‌ها و دولت به بانک مرکزي انتقاد کرده است که؛‌ در حال حاضر مشکلات اقتصادي کشور به شرايط پيچيده‌اي رسيده است و نمي‌توان گفت وزنه کدام مشکل سنگين‌تر از ديگري است، در نتيجه اين مشکلات همزمان به‌طرز شگفت آوري در حال شدت‌گرفتن در اقتصاد کشور هستند. افزايش بدهي بانک‌ها و دولت به بانک مرکزي رشد بالايي داشته به‌طوري که تازه‌ترين آمارها نشان مي‌دهد اين بدهي تا بيش از ۱۱۰‌هزارميليارد تومان تا مرداد سال جاري نيز پيش رفته است. به همين دليل است که کشور در سال‌هاي گذشته با افزايش بي‌بديل حجم نقدينگي مواجه شده و اين اتفاق آثار تورمي خود را در گذر زمان با شدت بيشتري نشان مي‌دهد.
 تازه‌ترين آمار بانک مرکزي از ارقام مالي بانک‌ها از اين حکايت دارد که بدهي دولت به سيستم بانکي به حدود ۲۸۳‌هزارميليارد تومان در پايان تير رسيده که 7/9‌درصد در مقايسه با اسفند سال قبل و تا 4/22‌درصد نسبت به تير سال گذشته رشد دارد. 
***
درب شورا تخته شد
مردم در اعتراض به ناکارآمدي شوراي شهر بروجرد، ابتدا درب ساختمان شوراي شهر را با همراه داشتن دستگاه جوشکاري، خالجوش زدند و سپس با نصب بنري حاوي اين مطلب که «به علت عدم کارآيي، درب شورا تخته شد»، اعتراض خود را به روند کاري اين شورا نشان دادند. 
به گزارش ايران، احسان دالوند يکي از اعضاي شوراي شهر بروجرد گفت: شوراي اسلامي اين شهر 9 عضو دارد که متأسفانه در دوخط فکري متفاوت قرار دارند و چند ماه است به دو دسته 5 و 4 نفره تقسيم شده‌اند و دسته 5 نفره تمام مصوباتي را که از سوي شهرداري مي‌رسد، خواه حقوق کارمندان باشد خواه روشنايي معابر يا توافق تجاري يا حتي آسفالت بخشي از خيابان‌هاي شهر، رد مي‌کنند.
***
وزرا و نمايندگان چقدر ماليات مي ‌دهند؟
به گزارش خبر آنلاين، تقوي نژاد رئيس سازمان امور مالياتي درباره ميزان ماليات پرداختي وزرا و نمايندگان مجلس گفت: حقوق وزرا در سال جاري در سقف کمتر از 10 ميليون تومان است و ماليات دريافتي از وزرا طبق جدولي که مصوب است، اخذ مي‌شود. به عبارت ديگر، حقوق تا سقف 2 ميليون و 300 هزار تومان از ماليات معاف است و دو برابر اين رقم، يعني 4 ميليون و 600 هزار تومان نيز مشمول پرداخت ماليات 10 درصدي نه از کل اين مبلغ، بلکه از مابه‌التفاوت نسبت به معافيت مالياتي مي‌شود. سقف حقوق در کل در سال جاري حدود 20 ميليون تومان تعيين شده و همه طبق جدول مصوب ماليات مي‌دهند و نمايندگان مجلس و مقامات کشوري نيز مشمول همين قانون هستند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9312/1/39292/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha