آرشیو
انتخاب نشریه


تشييع 135 شهيد دفاع مقدس؛
از شلمچه تا تهران، پرچم آرمانگرايي افراشته است

پيکرهاي پاک و مطهر 135 شهيد ايام دفاع مقدس صبح روز پنج شنبه با حضور مردم قدرشناس و انقلابي تهران تشييع شد. تشييع باشکوه ابدان مطهر شهيدان گلگون کفني که در مناطق سومار و شلمچه جزيره بوارين و شرهاني و ... تفحص شده بودند بار ديگر نشان داد که پرچم آرمانگرايي همچنان در ايران اسلامي برافراشته است.
حضور مادران شهدا در اين مراسم چشمگير بود، مادراني که در قاب خيس چشم‌هايشان پيکر ۱۳۵ عزيز را در تابوت‌هايي معطر و مزين به رنگهاي سرزمين ايران، سبز و سفيد و سرخ مي‌نگريستند و ياد از عزيزان خويش مي‌کردند؛ برخي از اين مادران قاب عکس‌هاي فرزندانشان را آورده و روي دست بالا برده بودند. اما شور اين مراسم با جوانان بود، خيلي از آنها حتي زمان جنگ نبودند که چيزي را ديده باشند، يا حسي را تجربه کرده باشند؛ اما مگر بيعت نيازمند لمس و تجربه ملموس است؟ بيعت عشق مي‌خواهد؛ عشقي آخرالزماني که ماموم را ناديده، در تعهد و بيعت امام غايب درمي‌آورد و تعدادي از بيعت‌کنندگان با آن امام، پنج شنبه به خيابان‌هاي تهران آمدند و دل جوانان شهر را با خود بردند.
در اين مراسم امام جمعه موقت تهران گفت: پيام شهدا ايستادگي در برابر ظالماني است که حکومت خود را روي خون مردم بي‌گناه بنا کردند و اين وظيفه ماست که سيلي ديگري به گوش استکبار بزنيم، همانطور که شهداي ما در مقابل استکبار ايستادند و جنگيدند. همين شهداي کربلاي پنج‌ها و بيت المقدس‌ها و والفجر هشت‌‎ها بودند که مقابل دشمنان ايستادند و با مقاومتشان دشمن را به زانور درآوردند.حجت‌الاسلام سيد محمدحسن ابوترابي‌فرد با بيان اينکه ملت بحرين، سوريه، يمن، عراق و سراسر دنياي اسلام در کنار ملت فلسطين و همچنين در مقابل تمامي کفر خواهد ايستاد چرا که امروز ملت‌ها هستند که جهان را اداره مي‌کنند گفت: استکبار جهاني ملت‌هاي مظلوم را مورد هجمه قرار داده و شما مشاهده مي‌کنيد که ملت قهرمان ايران همچنان مقابل دنياي شرک قرار گرفته است؛ همين مقاومت‌هاست که امروز راه را براي لبنان و فلسطين و دنياي اسلام هموار مي‌کند. دنياي اسلام بايد با اين نگاه در برابر دشمن قد علم کند و اين راه را با شناخت و ايمان و دشمن‌شناسي و وحدت کلمه با رهبري رهبر انقلاب پيش ببرد.وي تاکيد کرد: بدون وحدت و انسجام پيروزي‌هاي به دست آمده تثبيت نمي‌شوند و راه‌ها هموار نخواهند شد. ملت بزرگ و شجاع ايران در راه شهداي عاليقدر خودشان، با رشادت و ايثار خواهند ايستاد و راه را تا پيروزي نهايي و سپردن پرچم ايران به دست حضرت ولي عصر (عج) با قوت ادامه خواند داد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9312/1/39285/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha