آرشیو
انتخاب نشریه


نقرس در زنان بعد از يائسگي بروز مي كند

نقرس بيماري شايع در مردان است و در زنان بعد سن يائسگي بروز مي کند.
به گزارش تبيان ،در واقع نقرس بيماري است که در اثر رسوب اسيداوريک در بافت هاي بدن، مفاصل و کليه ها اتفاق مي افتد. هنگامي که غلظت اسيد اوريک در خون از حدي بالاتر 
مي رود، به کريستال تبديل مي شود و رسوب مي کند.
افشاري علت افزايش غلظت اسيد اوريک را در عمده موارد دفع کمتر از مقدار لازم آن يا توليد بيش از حد آن نام برد و در بعضي بيماري ها يا در اثر مصرف برخي داروها نيز ميزان توليد اسيداوريک افزايش مي يابد.
نقرس بيماري شايع در مردان
نقرس بيماري ميانسالي است و عمدتا از سن ۴۰ سالگي بروز مي کند، نقرس بيماري شايع در مردان است. اين بيماري در زنان بعد از سن يائسگي بروز مي کند و علت اين امر وجود هورمون استروژن در زنان است، استروژن موجب دفع بهتر اسيد اوريک مي شود. ضمنا بايد توجه داشت که اسيداوريک بالا مي تواند در همه افراد حتي در سن ۲۰ سالگي وجود داشته باشد، البته اين اسيداوريک بايد چندين سال در خون بالا باشد تا تبديل به بيماري نقرس شود.
يکي از علائم نقرس ورم حاد مفاصل شست و مچ پا يا زانو است
علائم بيماري نقرس:
نقرس عمدتا به شکل بيماري مفصلي ظهور مي کند و ابتدا خودش را با التهاب حاد يک مفصل نشان مي دهد. در اکثر موارد شب هنگام حملات نقرس شروع شده و با درد شديد موجب 
بي خوابي فرد مي شود. ظرف يک ساعت اين درد موجب قرمزي و التهاب مفصل مي شود. اين التهابات ممکن است در همه مفاصل رخ دهد، اما بيشتر از همه مفصل شصت و مچ پا و زانو را درگير مي کند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9311/6/39126/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha