آرشیو
انتخاب نشریه


كمال خرازي ؛ آمادگي هيچ گونه گفت و گويي با آمريکا را نداريم

رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي گفت: تا زماني که تغييري در اهداف آمريکا ديده نشود، آمادگي هيچ گفت و گويي را نداريم.
 به گزارش خبرگزاري صداوسيما  از پکن وي گفت: تا زماني که تغييري در اهداف آمريکا ديده نشود و دست از تهديد بر ندارد، به مقاومت ادامه مي دهيم. 
وي دوشنبه شب در نشست «سياست خارجي ايران در وضعيت فعلي» که از سوي وزارت امور بين الملل حزب کمونيست چين در دانشگاه مطالعات بين الملل پکن برگزار شد ، هدف آمريکا را از اين فشارها تغيير نظام جمهوري اسلامي در ايران عنوان کرد و افزود: ما مطمئن هستيم که با مقاومت مردم ايران و کمک کشورهاي دوست در مقاومت خود عليه اين تهديدات موفق خواهيم شد.
«خرازي» تصريح کرد: آنها برخي از کشورها مانند ايران ، چين ، روسيه و حتي متحدين اروپايي خود را خطري براي قدرت جهاني ايالات متحده آمريکا تلقي مي کنند، از اين رو از نظر آنها فعاليت هاي سياسي و نظامي و نفوذ منطقه اي کشورهاي ديگر نبايد مانع هژموني ايالات متحده آمريکا در جهان گردد سياست ما اين است که هرچه بيشتر عليه اين سياست آمريکا با ديگر کشورهاي جهان ، به ويژه روسيه ، چين ، هند و اروپا همکاري نزديک داشته باشيم.
رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي جمهوري اسلامي ايران گفت: موضوع هسته اي ايران و توافقي که با گروه 1+5 صورت گرفت از جمله مسائلي است که در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران اهميت دارد و بر زندگي اجتماعي ، سياسي و اقتصادي کشورمان تأثير گذار است.
«خرازي» تاکيد کرد: ما براي نشان دادن حسن نيت خود با گروه 1+5 که آمريکا ابتکار آن را بر عهده داشت مذاکره کرديم که در نهايت به «برجام» منتهي شد.
به گفته وي براساس بيانيه هاي آژانس بين المللي انرژي اتمي ، ايران تاکنون بر تعهدات خود وفادار مانده است ، هر چند که طرف غربي از ابتدا به درستي به تعهدات خود عمل نکرد و لذا گشايش قابل توجهي در اقتصاد ايران صورت نگرفت.
رئيس شوراي راهبرد روابط خارجي افزود: توافق مزبور با تغيير 
رئيس جمهور آمريکا و حاکم شدن گروهي تندرو در کاخ سفيد مورد تعرض مستقيم ترامپ قرار گرفت و به دستور او ايالات متحده آمريکا از آن خارج شد.او تصريح کرد: نه تنها آمريکا از توافق خارج شده است، بلکه با تصويب و اعمال تحريم هاي ثانويه و تعيين ضرب الاجل کشورهاي ديگر را مجبور مي کند در اعمال فشار بر ايران به آمريکا بپيوندند.به گفته خرازي اين زورگويي و عمل غيرقانوني آمريکا که هدفش ضربه زدن به مردم و نظام جمهوري اسلامي ايران است به هيچ وجه قابل تحمل نيست و ايران تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با کمک دوستان خود با آن مقابله کند.وي در مورد سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران گفت: از 40 سال پيش که نظام سياسي ايران با اراده اکثريت مردم و در يک انقلاب شکوهمند از نظامي شاهنشاهي به نظامي مردمي و انقلابي تغيير يافت کشور ما سياست خارجي مستقلي را که در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تعريف و تاکيد شده است اجرا کرديم.
دکتر «خرازي» تصريح کرد: کشور ما به خاطر حفظ سياست مستقل خود در طول 40 سال گذشته هزينه هاي سنگيني از جمله جنگ و تحريم هاي سنگين اقتصادي را متحمل شده است.
وي گفت: تحولات يک دهه اخير مانند انقلاب هاي عربي ، گسترش تروريسم تکفيري در منطقه و حمايت بعضي کشورها از آن ، توافق هسته اي جمهوري اسلامي ايران با گروه 1+5 ، روي کار آمدن ترامپ و خروج آمريکا از توافق هسته اي هر کدام به صورت مستقيم بر جمهوري اسلامي ايران به ويژه سياست هاي داخلي و خارجي آن تاثير داشته است.
رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي جمهوري اسلامي سياست جمهوري اسلامي در برابر انقلاب هاي عربي را احترام به خواست مردم کشورهايي که در آنها انقلاب روي داد و مخالفت با مداخله ديگر کشورها به ويژه قدرت هاي بزرگ در امور داخلي آنها عنوان کرد.او تاکيد کرد: به همين جهت بود که ايران ضمن همراهي با مردم تونس ، مصر ، يمن و بحرين، با دخالت آمريکا و بعضي از کشورهاي اروپايي و منطقه اي در سقوط نظام قذافي در ليبي مخالفت کرد و در برابر دخالت کشورهاي ثروتمند عرب منطقه در سوريه و حمايت آنها از گروه هاي تروريستي به منظور تغيير نظام حاکم بر سوريه نيز مقاومت کرد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9310/1/39102/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha