آرشیو
انتخاب نشریه


الاخبار فاش کرد:
نقش کارشناسان آمريکايي و صهيونيستي در دادگاه ترور حريري

يک روزنامه لبناني با افشاي اسنادي محرمانه، از نقش کارشناسان آمريکايي و صهيونيستي در ارائه اطلاعات جعلي به دادگاه ترور رفيق حريري پرده برداشت.
به گزارش خبرگزاري تسنيم به نقل از روزنامه لبناني الاخبار، دادگاه بين‌المللي ويژه ترور رفيق حريري نخست وزير اسبق لبنان جلسات دفاع پاياني خود را به صورت غيابي آغاز مي‌کند. سعد حريري نخست وزير لبنان نيز براي حضور در جلسه اول دادگاه به لاهه سفر کرده است. اين نشست‌ها شامل استماع اظهارات دادستان و عناصر متضرر و وکلاي مدافع است و بعد از آن قضات پرونده‌ها را بررسي مي کنند تا در نهايت احتمالا سال آينده حکم خود را اعلام کنند.
دادگاه بين المللي اين‌بارمتفاوت از دفعات قبل برگزار نمي‌شود، اين موضوع تنها منحصر به اين نيست که دادگاه هيچ نکته تازه‌اي در خود ندارد و تنها براي مديريت فتنه سياسي در لبنان راه اندازي شده است. بلکه از لحاظ سياسي نيز اختيارات خود را از دست داده و در افکار عمومي مردم نيز در عملکرد و نتايج خود هيچ اعتباري ندارد.
با اين وجود جريان‌هاي سياسي پشت پرده تأسيس اين دادگاه به همراه نيروها و شخصيت‌هاي لبناني و عربي همچنان روي اين دادگاه حساب مي‌کنند و از آن به عنوان ابزار فشار ضد دشمنان آمريکا و غرب و اسرائيل و عربستان در لبنان و منطقه بهره مي‌گيرند.اخيراً سيگنال‌هايي منتشر شده مبني بر اينکه آمريکا و رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي تلاش دارند بار ديگر اتهامات وارده به حزب الله لبنان در خصوص ترور رفيق حريري را گسترش دهند تا بتوانند اين حزب را در ليست گروه‌هاي جنايتکار و تروريستي موسسات و سازمانهاي مختلف بين‌المللي و منطقه‌اي قرار دهند. اين اتفاق همچنين براي افزايش فشار بر گروه‌ها و شخصيت‌هاي لبناني جهت عدم تعامل با حزب‌الله انجام مي‌شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9310/9/39070/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha