آرشیو
انتخاب نشریه


بولتون: قضات دادگاه لاهه را تحريم مي کنيم!

 واشنگتن به ديوان کيفري بين المللي درباره ادامه تحقيقات درباره جنايات نظاميان آمريکايي در افغانستان هشدار داد.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دويچه وله، آمريکا لحن خود در مشاجره با ديوان کيفري بين المللي را تشديد کرده و جان بولتون مشاور امنيت ملي کاخ سفيد، به صراحت لاهه را تهديد کرد.مشاور امنيت ملي آمريکا در يک سخنراني براي گروه محافظه‌کار جامعه فدراليست به مشاجره‌اي که ميان اين ديوان و واشنگتن روي داده، پرداخت و گفت: اگر اين ديوان اقداماتي را عليه شهروندان آمريکا، اسرائيل و ديگر همپيمانان ايالات متحده اجرا کند، دادستان‌ها و قاضيان اين نهاد با تحريم‌ روبه‌رو خواهند شد. اين تحريم ها مي‌تواند منع اجازه سفر به آمريکا و امور مالي اعضاي ديوان لاهه را شامل شود.
بولتون همچنين تصريح کرد که آمريکا در اين صورت حتي حاضر است اداره‌ها و دستگاه قضائي ايالات متحده را مأمور کند که دادستان‌ها و قاضيان را تحت پيگرد قرار دهند.مشاور امنيت ملي ترامپ افزود، اين شيوه برخورد واشنگتن همچنين هر شرکت، هر کشور يا هر ديواني را شامل مي‌شود که از ديوان عالي لاهه در راستاي پيگرد شهروندان آمريکايي پشتيباني کند.
ديوان بين‌المللي کيفري لاهه خواهان ثبت شکايات مربوط به جنايات جنگي در افغانستان شده است. نسل‌کشي، جنايت عليه بشريت، جنايت جنگي و تجاوز ارضي چهار جنايت سنگيني است که ديوان لاهه صلاحيت رسيدگي به آن را دارد.بولتون در سخنراني خود ديوان بين‌المللي کيفري را غيرمشروع خواند و آن را حتي نهادي خطرناک توصيف کرد که مي‌خواهد بر حاکميت آمريکا اعمال نفوذ کند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9310/9/39064/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha