آرشیو
انتخاب نشریه


دکتر حميد رضا ضيائي:
طب اسلامي هدايتمان مي کند که چگونه بيمار نشويم

يک پژوهشگر و محقق طب اسلامي با اشاره به اينکه بر اساس تحقيقات به عمل آمده در تمامي دنيا گياهاني سرشار از يد وجود دارد، از انار، انگور، انجير، خرما و زيتون به عنوان پنج ميوه قرآني نام برد و گفت: اين پنج ميوه قابليت کمک به درمان تمامي بيماري‌ها را دارند.
به گزارش ايسنا، دکتر حميد رضا ضيائي در همايش آموزش سبک زندگي اسلامي که در فرهنگسراي مهر خاتم الانبياء (ص) شهرستان بردسکن برگزار شد، با بيان اينکه در يک دهه اخير موضوع طب اسلامي جلوه بيشتري پيدا کرده و صحبت از آن بسيار مي‌شود، افزود: اگر بتوانيم به موضوع طب اسلامي بيشتر بپردازيم راحت خواهيم توانست درصد ناچيزي از گستره علوم لدني را که در اختيار چهارده معصوم عليهم السلام و برگرفته از آيات شريف قرآني است، درک کنيم.
وي با اشاره به اينکه چون برخي افراد توفيق حضور در عرصه طب اسلامي را پيدا نمي‌کنند همان ابتدا منکر اين علم مي‌شوند، عنوان کرد: به ‌رغم اينکه مکاتب طبي مختلفي در دنيا داريم اما بايد بتوانند پاسخگوي تمامي پرسش‌ها باشند.
اين پژوهشگر و محقق طب اسلامي با اعلام اينکه اگر مکاتب طبي نتوانند پاسخ پرسش‌ها را بدهند کامل نخواهند بود، عنوان کرد: هرچند در مکاتب طبي ديگر اگر کسي بيماري همانند ديابت داشته باشد بايد تا پايان عمر داروهاي خاصي را مصرف کند اما طب اسلامي ما را هدايت مي‌کند که چگونه بيمار نشويم.
وي با بيان اينکه براساس سخن حضرت علي عليه السلام تمام دانش آيندگان و درمان تمامي بيماري‌ها در قرآن است، اظهار کرد: دانشگاه‌هاي غربي شايد پيشرفت کرده باشند اما علم‌شان در برابر قرآن بسيار ناچيز است.
دکتر ضيائي با اشاره به اينکه غربي‌ها به سمت و سويي ما را هدايت مي‌کنند که تابع داروهاي شيميايي آن‌ها باشيم، طب اسلامي را برگرفته از آيات شريف قرآني دانست و افزود: وقتي صحبت از طب اسلامي مي‌شود بايد به چهار سوال چي، چرا، کي و چگونه بخورم؟ جواب بدهد.
وي با اعلام اينکه امروز اگر صحبت از غذايي همانند آبگوشت بشود همه مي‌خندند در صورتي که کامل‌ترين غذاي عالم خلقت است، بيان کرد: هرچند آبگوشت کامل ترين غذاي عالم خلقت معرفي شده اما اينکه با چه گوشت و ناني آماده و مصرف شود؟ بسيار مهم است.
اين پژوهشگر و محقق طب اسلامي با بيان اينکه هرچند قرآن به تمامي سوالات ما در بخش هاي مختلف جواب داده است اما چون نمي‌دانيم چگونه بايد استفاده کنيم، دين و حکومت را زير سوال مي‌بريم، گفت: به خاطر اين ضعف، فرهنگ غربي‌ها به آرامي در ما نفوذ کرده است.
* طب اسلامي بهترين راه رسيدن به تمدن اسلامي در عالم خلقت 
وي بهترين راه رسيدن به تمدن اسلامي در عالم خلقت را طب اسلامي دانست و اظهار کرد: اگر حکمت را به درستي فرا بگيريم قادر به تسخير دنيا خواهيم بود.
دکتر ضيائي با اعلام اينکه اگر بدانيم بر اساس طب اسلامي چگونه مي‌شود بيماري ديابت را درمان کرد، دنيا را مي‌توان تسخير نمود، گفت: متاسفانه علوم لدني چهارده معصوم و معارف اهل بيت عليهم السلام را در اين خصوص جدي نگرفته ايم.
وي با ارائه فرمولي در زمينه پيشگيري ۱۰۰ درصدي و درمان قطعي بيماري‌ها در صورتي که تمامي مسائل لحاظ شود، عنوان کرد: خوراکي‌هاي تمامي مردم جهان از چهار راه حلال طيب، حلال خبيث و يا حرام طيب و حرام خبيث تهيه مي‌شود.
وي در ادامه با بيان اينکه اگر مشروب حرام شده چون ضرر آن بيشتر از سودش است، افزود: هر چند امروزه در دنيا از نوشابه بسيار استفاده مي‌شود اما هيچ‌گونه سودي ندارد.
وي با اشاره به اينکه اگر هزار سال با آمريکا مبارزه کنيم اما از نوشابه، سيگار، رژ لب، آدامس و قند و شکر سفيد و کود شيميايي ما را تحريم نمي‌کند، گفت: به جهت اينکه ۹۸ درصد داروي جهان متعلق به اسرائيل است، هيچ گاه از اين کالاها تحريم نخواهيم شد.
اين پژوهشگر و محقق طب اسلامي با اعلام اينکه اگر خود آمريکايي‌ها براي محصولات کشاورزي خود يک درصد کود شيميايي استفاده مي‌کنند اما از ما مي‌خواهند براي بهتر شدن محصولات چندين برابر کنيم، افزود: شايد با استفاده از کودهاي شيميايي، محصول چند برابر شود، اما خاصيت ديگري ندارد.
وي با بيان اينکه کود فسفات در زمين و گياهان ايجاد ماده‌اي به نام اسيد فيتيک مي‌کند، اظهار کرد: هرچند سه هزارم ميکروگرم اسيد فيتيک ضد سرطان است اما اگر همين ميزان مصرف به سه صدم ميکروگرم شود و به دو برابر افزايش يابد به شدت سرطان زاست.
دکتر ضيائي با اشاره به اينکه برخي افراد گمان مي‌کنند آمريکا دارد به ما لطف مي‌کند؛ درصورتي‌که اين‌گونه نيست و تنها سرطان را در بين ايراني‌ها ترويج مي‌دهد، گفت: هيچ کس نمي‌داند ناني که مصرف مي‌کنيم براي گندم آن از چه کود شيميايي استفاده مي‌شود؟
* انگور؛ بهترين گياه و ميوه در عالم خلقت 
وي با اعلام اينکه نيازي نيست براي پيدا شدن علت سرطان‌ها به دنبال مسائل خاصي بود بلکه در همين مواد غذايي که مصرف مي‌کنيم و برخي عوامل ديگر است، بيان کرد: وقتي الگوي مصرف بر اساس طب اسلامي تصحيح شود، بسياري از بيماري‌ها رفع مي‌شود.
اين پژوهشگر طب اسلامي، عقبه طب اسلامي را حضرت علي عليه السلام و امام رضا عليه السلام و آيات شريف قرآن کريم دانست و افزود: متاسفانه ما فقط قرآن را مي‌خوانيم اما در معاني آن تدبر نمي‌کنيم.
وي با اشاره به اينکه اگر نان را به درستي توليد کنيم مهم ترين عامل زندگي را درست کرده‌ايم، عنوان کرد: چون نتوانسته‌ايم از قرآن به خوبي دفاع کنيم، به همين خاطر دشمنان، تهاجم فکري، فرهنگي و علمي کردند.
دکتر ضيائي در ادامه با اعلام اينکه بهترين گياه و ميوه در عالم خلقت، انگور است، افزود: هر چند پيشگيري از تمام بيماري‌هاي عالم با استفاده از انگور امکان پذير است اما بسياري قدر آن را نمي دانند.
* خاصيت مويز در جلوگيري از سرطان و يا ديابت 
وي با بيان اينکه اگر مي‌خواهيد سرطان يا ديابت نگيريد هر روز ۲۱ عدد مويز به طور ناشتا بخوريد، اظهار کرد: برخي فکر مي‌کنند به خاطر قندي که مويز دارد ديابتي‌ها نمي‌توانند استفاده کنند اما خودش انسولين توليد مي‌کند و اين را بسياري از پزشکان نمي‌دانند.
اين پژوهشگر طب اسلامي، التهاب را عامل اکثر بيماري‌ها دانست و افزود: مويز نه تنها داراي بالاترين ضد التهاب است، بلکه بيشترين آنتي اکسيدان در بين ۴۰۰ هزار گياه در مويز و انگور وجود دارد.
وي با اشاره به اينکه انگور در درمان بيماري‌ها از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، ادامه داد: به رغم اينکه ۲۰۰ ميليون پزشک در دنيا وجود دارد که همه آن‌ها مي‌گويند نمک نخوريد، اما امام علي عليه السلام نمک را درمان ۷۰ نوع بيماري مي‌داند.
دکتر ضيائي با بيان اينکه اگر مي‌خواهيد بيمار نشويد نمکي را که اروپا مي‌دهد مصرف نکنيد، بيان کرد: هرچند به شدت با مصرف يد در شرايط طبيعي موافق هستيم و همه انسان‌ها بايد اين ماده را مصرف کنند اما يد را مي‌توان با خوردن ماهي، پسته، بلوط و بسياري ميوه‌هاي ديگر جبران کرد.
وي با اعلام اينکه بسياري گمان مي‌کنند کمبود بسياري از نيازهاي بدن را بايد با خوردن داروهاي شيميايي جبران کرد، اظهار کرد: پسته از بالاترين يد برخوردار است که مي‌توان کمبودهاي بدن را از اين طريق جبران کرد.
اين پژوهشگر طب اسلامي با اشاره به اينکه بر اساس تحقيقات به عمل آمده در تمامي دنيا گياهاني سرشار از يد وجود دارد، از انار، انگور، انجير، خرما و زيتون به عنوان پنج ميوه قرآني نام برد و گفت: اين پنج ميوه  قابل کمک به درمان تمامي بيماري هاست.
* نان؛ مبنا و مهمترين اصل براي تمامي بيماري‌ ها:
وي با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران تنها کشوري در دنياست که صفت رحيميت خداوند شامل حال آن شده است، از به و سيب به عنوان دو ميوه بهشتي ديگر نام برد و عنوان کرد: تنها کشوري در دنيا که در آن بهِ وحشي، انار وحشي، انجير ارگانيگ وحشي وجود دارد، ايران است.
دکتر ضيائي با اعلام اينکه اگر اين ميوه‌ها را بخوريم بيماري‌ها پيشگيري مي‌شود اما اگر نان مشکل داشته باشد مشکلات بسياري به وجود خواهد آمد، بيان کرد: نان، مبنا و مهمترين اصل براي تمامي بيماري‌ها است.
وي با اشاره به اينکه اگر توليد نان به درستي باشد در درمان بسياري از بيماري‌ها موثر خواهد بود، گفت: بايد از نان طيب شده استفاده کرد.
دکتر ضيائي با بيان اينکه با خوردن نان مناسب مي توان از پوکي استخوان، سرطان، ديابت و بسياري بيماري‌هاي ديگر پيشگيري کرد، افزود: انجير تنها گياهي است که به نسبه در آن تمامي نيازهاي بدن از جمله فسفر، يد و بسياري ديگر وجود دارد.
وي در پايان ازخانم ‌هاي بالاي ۴۵ سال خواست هر روز هفت عدد و آقايان حدود پنج عدد انجير خشک يا تازه براي جلوگيري از پوکي استخوان مصرف کنند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9310/6/39029/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha