آرشیو
انتخاب نشریه


افترا به مرجعيت!

سيد مسعود علوي
مراجع عظام تقليد، زبان گوياي مردم براي طرح مطالبات مشروع خود هستند. مراجع، ملجأ مردم براي رفع حوائج و طرح مسائل دنيوي و اخروي هستند. مراجع از دردها و رنج هاي مردم باخبرند و در متن مردم زندگي مي کنند و کار اصلي آنها بيان «قال الصادق» و «قال الباقر» و حفظ دين و فرهنگ جامعه است.
از ميان مراجع عظام تقليد در قم، آيت الله العظمي مکارم شيرازي صريح اللهجه تر، و در بيان مشکلات جامعه دقيق تر، و در دفاع از حقوق عامه مُصرتر است. معظمٌ له بارها به نقش انحرافي بانک ها در اقتصاد جامعه و ضربه آنها به توليد و بيچاره کردن مردم هشدار داده اند. ايشان بارها در مورد گراني، رکود، تعطيلي واحدهاي توليدي، به دولت هشدار داده اند. ايشان بارها در مورد تبعيض و بي عدالتي در جامعه و پرداخت حقوق هاي نجومي، از دولت گلايه هايي را مطرح کرده اند. آيت الله العظمي مکارم شيرازي بارها در مورد خطر فضاي مجازي و تهديدهاي آن در جامعه به ويژه نسل جوان و يادآوري وظايف کليدي دولت در صيانت از فرهنگ اسلامي تذکر داده اند.متأسفانه هشدارها و دلسوزي هاي ايشان پاسخي شايسته از سوي دولت و مجلس پيدا نکرده است. اخيراً ديدگاه انتقادي ايشان در باره ورود زنان به ورزشگاه ها و مفاسدي که در پي دارد، مورد نقد يک نماينده که سابقه دروغ پردازي و هتاکي عليه رئيس قوه قضائيه دارد، قرار گرفت. محمود صادقي بي آنکه به منطق اين مرجع عالي قدر در مورد منع ورود بانوان به ديدن بازي هاي فوتبال اشاره کند، در توئيت خود نوشت: «خوب است ايشان در باره بدهي هاي کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمايه هم توضيح دهد.» اين نوع حرف زدن، پاسخ به يک نقد مشفقانه نيست. نوعي تکه پراني بر اساس دروغ، تهمت و افتراست. وفق قوانين عادي کشور، توهين و افترا به يک فرد معمولي جرم است و در قانون مجازات هاي اسلامي براي آن مجازات تعيين شده است. اين کار ضد انساني و غير اخلاقي در مورد مراجع تقليد، قانوني خاص دارد. جا دارد مدعي العموم در اين باره به وظيفه خود عمل کند.
مدلل يک تاجر علوفه و جزء بدهکاران بانکي است. هيچ نسبت و رابطه اي با آيت الله العظمي مکارم شيرازي ندارد. کسي که چنين تهمتي مي زند، بايد مدرک محکمه پسندي داشته باشد. ظاهراً بر اثر اعتراضات مردمي يا توصيه رفقاي آقاي صادقي، وي مجبور شد حرف خود را پس بگيرد و در توئيت جديد خود نوشت: «بنابر اطلاعات اوليه، تصور بر اين بود که اين فرد داراي رابطه کاري با آيت الله مکارم شيرازي دارد اما با تحقيقات بعدي و توضيحات فرزند ايشان محرز شد نامبرده هيچ گونه رابطه مالي يا نسبتي با ايشان ندارد.» از اين بيان معلوم مي شود او حرف بدون تحقيق زده است و آقاي مدلل نه نسبتي با آيت الله العظمي مکارم شيرازي و نه رابطه مالي با دفتر ايشان دارد اما جالب اينجاست که محمود صادقي از اين آبروريزي، نه احساس شرم کرده و نه در مقام عذرخواهي برآمده است.
به سابقه اين خبر که برمي گرديم ملاحظه مي شود يک رسانه وابسته به سيا در سال 85 تهمت ارتباط مدلل و نسبت او با آيت الله العظمي مکارم شيرازي را به دروغ مطرح کرده است. اين تهمت بارها از سوي اصلاح طلبان براي تسويه حساب سياسي با آيت الله العظمي مکارم شيراي دهان به دهان مي گشت تا اينکه محمود صادقي جسارت کرد و آن را با توئيت خود، علني کرد. سؤال کليدي اينجاست که چطور يک نماينده مجلس که ادعاي حقوقداني مي کند، خبر دروغ و تهمت آلود سازمان سيا را بدون تحقيق و بررسي، عليه يک مرجع تقليد بيان مي کند، بعد که رسوايي آن عالم و آدم را در بر مي گيرد، مي گويد؛ «... اما با تحقيقات بعدي محرز شد نامبرده (مدلل) هيچ گونه رابطه مالي يا نسبي با آيت الله مکارم شيرازي ندارد؟»کسي که بدون تحقيق حرف مي زند و به يک مرجع تقليد تهمت مي زند، چگونه شايستگي دارد که بر کرسي نمايندگي مردم در مجلس تکيه بزند؟ آيا او در اعلام نظرات خود در لوايح و طرح ها، همين ممشا را دارد که بدون تحقيق حرف مي زند و رأي مي دهد؟ آيا مشروعيت قانوني حضور چنين نماينده اي در مجلس، مخدوش نمي شود؟!
دکتر احمد توکلي چند سال پيش از يک رانت 650 ميليون يورويي در دولت يازدهم از همين فرد (مدلل) رونمايي کرد و اصلاح طلبان متهم اصلي اين فساد در دولت بودند. روابط او با اصلاح طلبان از همين رانتي که بهره مند شده، مشخص است. او که از يک رانت ميلياردي به واسطه ارتباط با اصلاح طلبان بهره مند بود، چرا بايد وي را به يک مرجع تقليد سنجاق کنند؟! آن روزگار که اين تخلفات را انجام داد و زمان زيادي از آن نگذشته، آقاي صادقي کجا بود که به رفقاي اصلاح طلب خود در دولت يازدهم اعتراض کند؟ چرا بايد اين سيئه با يک دوربرگردان در پيچ دروغ و تهمت و افترا، بيت مرجعيت را هدف قرار دهد؟ دستگاه قضائي در اين مورد وظيفه سنگيني دارد. نمايندگان مجلس به ويژه رئيس محترم مجلس بايد از ساحت مراجع دفاع کنند و پاسخ اين ياوه گويي را بدهند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9097/1/3866/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha