آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

فرار روحاني از پاسخگويي در روز دانشجو
دبير سياسي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه سيستان و بلوچستان مي‌گويد دولت براي فرار از پاسخگويي، مراسم روز دانشجو را مهندسي شده برگزار مي‌کند. به گزارش تسنيم، اميد پاليزبان درباره عدم اجازه به نمايندگان تمام تشکل‌هاي دانشجويي در برنامه روز دانشجو که قرار است در دانشگاه سيستان و بلوچستان برگزار شود، اظهار داشت: از بين اين تشکل‌هاي دانشجويي تنها انجمن اسلامي پيرو خط امام اجازه صحبت در حضور رئيس جمهور را پيدا کرده است. اين تشکل همسو با دولت بوده و به همين دليل نماينده آن از سوي مسئولين امر اجازه يافته است تا در مراسم روز دانشجو در حضور رئيس جمهور به نمايندگي از ساير تشکل‌ها به ايراد سخنراني به پردازد. وي ادامه داد: ما مراتب اعتراض خودمان نسبت به اين کار را به گوش مسئولين دانشگاه رسانديم ولي در پاسخ به ما گفته شد: «در اين برنامه چيزي دست ما نيست. رئيس جمهور سفري به استان سيستان و بلوچستان داشته که اين برنامه هم در آن سفر قرار گرفته است. ايشان برنامه سفر خود را مشخص کرده‌ و اين برنامه قابل تغيير نيست.» پاليزبان عنوان کرد: از اين اقدام رئيس جمهور اين گونه برداشت مي‌شود که ايشان براي فرار از پاسخگويي، مراسم روز دانشجوي امسال را در دانشگاه‌هاي تهران برگزار نکرده‌ و در دانشگاه 
سيستان و بلوچستان هم بسيار مهندسي شده حضور مي‌يابد.
***
فخيم زاده: پشيمانم
مهدي فخيم زاده با انتشار پستي در صفحه اينستاگرامش از عملکرد خود در زمان دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، ابراز پشيماني کرد. باشگاه خبرنگاران نوشت: در زمان  دوازدهمين دوره رياست جمهوري، هريک از افراد به تبليغ کانديداي محبوب خود مي‌پردازند. در اين ارتباط مهدي فخيم زاده پستي در صفحه اينستاگرامش منتشر کرد و به اين نکته اشاره کرد که در اين دوره به حسن روحاني رأي داده اما الان پشيمان است. او در صفحه اش نوشت: «انتخابات رياست جمهوري مشهد  همراه با بر خي سينماگران، مثل کيومرث پور احمد، ابوالحسن داوودي، سعيد سهيلي و... به مشهد رفته بوديم تا در مراسم سخنراني آقاي روحاني حضور داشته باشيم و براي ايشان تبليغ کنيم. راستش را بخواهيد الآن پشيمانم.»
***
دولت ريشه مشکلات را نمي ‌شناسد
روزنامه اصلاح ‌طلب «جهان صنعت» اخيرا در گزارشي با عنوان «يأس هواداران؛ رشد فقر و بيکاري» نوشت: با گذشت ۱۰۰ روز از روي کارآمدن دولت دوازدهم اين ضعف در عملکرد دولت وجود دارد که ريشه مشکلات در جامعه ايران را نمي‌تواند پيدا کند و درک درستي از شناسايي و ارائه راه حل براي آنها ندارد. بنابراين به نظر مي‌رسد، ترديد درباره تشخيص ريشه‌هاي مشکلات در ايران سبب شده است سياست‌هايي دنبال شود که سنخيتي با وضعيت کنوني جامعه ندارد. در واقع دولت به جاي اينکه رکود تورمي را بررسي کند، اين بحث را تنها در تورم خلاصه کرده و روي آن مانور مي‌دهد.
***
توقف خريد آب سنگين ايران
مقامات کاخ سفيد به يک رسانه آمريکايي خبر دادند که خريد آب سنگين از ايران که از دوران رياست جمهوري اوباما و بر اساس برجام آغاز شده بود متوقف مي شود. به گزارش پايگاه خبري واشنگتن فري بيکن، خريد مواد اتمي از ايران از دوران اوباما آغاز شده بود. اوباما اين کار را در آن زمان آغاز کرد تا تضمين کند که ايران به توافق اتمي پايبند بماند. دولت اوباما در سال 2016 اعلام کرد که هشت ميليون دلار براي خريد آب سنگين از ايران اختصاص داده است. اين موضوع سبب ايجاد بحث هايي در کنگره آمريکا شد. اين گزارش مي افزايد: بر اساس توافق اتمي محدوديت هايي براي ايران در ارتباط با اين محصول اتمي در نظر گرفته شده است. مقامات ارشد دولت ترامپ به نشريه فري بيکن اعلام کردند که دولت آمريکا بيش از اين از ايران آب سنگين خريداري نخواهد کرد. برخي کارشناسان، اين اقدام دولت آمريکا را تلاشي براي قطع کردن دسترسي ايران به منابع مالي آمريکا مي‌دانند.
سياست و ايدئولوژي در ورزش جايي ندارد!
روزنامه همدلي پيرامون اقدام انقلابي عليرضا کريمي کشتي گير کشورمان، اخيرا در گزارشي با عنوان «مي بازيم؛ چون سياستمداران ما افسانه 
مي بافند» نوشت: «مگر يک جوان ۲۳ ساله چه قدر تاب تحمل ناملايماتي را دارد که سياست يا ايدئولوژي يا هر چيز ديگر، به آدم تحميل مي‌کند؟ آن هم در شرايطي که هنوز هيچ‌ کس در ايران نمي‌داند چه کسي دستور شرکت نکردن در مسابقاتي را که يک طرف آن‌ها شرکت‌کننده يا شرکت‌کنندگاني از اسرائيل حضور دارند، داده است؟ هيچ سند رسمي در اين زمينه در دست نيست». اين روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «آيا عدم شرکت در يک مسابقه ورزشي که قرار است نمادي از به رسميت نشناختن رژيم اشغالگر فلسطين باشد، تاکنون چه ضربه‌اي توانسته به اين رژيم وارد کند؟ چرا ما نتوانسته‌ايم کاري کنيم آن‌ها به مصاف ما نيايند؟ آيا ايران به عنوان کشوري با تمدن چند هزار ساله، بايد ميدان ورزشي را به نفع ورزشکاران رژيمي مجعول و غاصب و ظالم خالي کند؟ آن‌هم در شرايطي که مي‌دانيم هيچ‌کس دلش به حال ما نمي‌سوزد و عرصه بين‌المللي، عرصه نبرد بر سر به دست آوردن منافع بيشتر است.» اين روزنامه زنجيره اي افزود:«ورزش تنها عرصه‌اي است که بايد با تمام قوا از آن سياست‌زدايي و ايضا ايدئولوژي‌زدايي کرد... آنچه بديهي است، اين است که تا سياست‌مداران ما به جاي ديدن حقيقت، ره افسانه بزنند، خواهيم باخت؛ چه خودمان با ميل و اراده و چه با دستور و بخشنامه؛ در همه ميدان‌ها.»

***
جهانگيري بايد از دولت جدا شود
عضو مجمع روحانيون مبارز گفت: رئيس جمهور به پشتوانه اصلي خود يعني اصلاح طلبان نياز دارد.به گزارش تجارت امروز، محمد علي ابطحي معاون پارلماني دولت اصلاحات درباره انتخابات رياست جمهوري آينده گفت: بنده معتقد نيستم که در 1400 آقاي روحاني لزوما نماينده اي داشته باشد. با توجه به شرايط آينده، شخصي بايد کانديدا شود که بتواند راي مردم را به سمت خود جذب کند و در چنين شرايطي عملکرد فرد بسيار تعيين کننده خواهد بود. منظور اصلي اينکه ممکن است اصلاح طلب ها همان طور که پشت سر آقاي روحاني قرار گرفتند پشت فرد ديگري قرار گيرند ولي اصلاح طلبي به معني آقاي روحاني نيست. وي خاطرنشان کرد: در ارتباط با حضور جهانگيري در انتخابات آينده گفت: تصور من اين است که اگر کانديداتوري آقاي جهانگيري قطعي است بايد از دولت جدا شود و فاصله بگيرد. در اين صورت شرايط بهتري براي راي آوردن خواهد داشت. البته شرايط زمان نزديک به انتخابات رياست جمهوري مولفه هاي خاصي خواهد دارد که نمي توان از الان پيش بيني و قضاوت خاصي کرد. وي گفت: اگر آقاي جهانگيري خودش را از دولت فعلي کنار بکشد مي تواند تنها پاسخگوي کارهاي خودش باشد.
***
پيشنهاد 400 هزار توماني يک گدا به مأمور پليس
روزنامه خراسان نوشت: گدايي که روزانه هشت ميليون ريال به جيب مي زد در رفسنجان بازداشت شد. جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان رفسنجان گفت: در ادامه طرح جمع آوري متکديان در اين شهرستان ۲۰ متکدي از معابر شهر جمع آوري شدند .
 يکي از گدايان بازداشت شده با چهره اي عوام فريبانه گدايي مي کرد و تنها در نصف روز نزديک به چهار ميليون ريال گدايي کرده بود. اين متکدي پس از دستگيري به مامور پليس پيشنهاد داد همه درآمد امروزش را به عنوان رشوه دريافت کند و اگر رهايش کند بقيه روز هم براي وي گدايي خواهد کرد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9096/1/3831/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha