آرشیو
انتخاب نشریه


محمد دهقان در گفت‌وگو با رسالت:
مذاکره سياسي با عربستان اشکالي ندارد

عضو کميسيون قضائي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي گفت: بحث مذاکره سياسي با عربستان اشکالي ندارد اما به شرط اينکه از ماجراجويي هاي منطقه اي و بمباران مردم مظلوم يمن دست بردارند. 
محمد دهقان اظهار کرد: همان طور که مي دانيد ريشه داعش و جريان هاي تکفيري در عربستان است بنابراين آنها بايد حسن نيت داشته باشند و از بمباران مردم يمن، ظلم و جنايت و ماجراجويي هاي 
منطقه اي دست بردارند. 
وي ادامه داد: اگر اين شروط مورد قبول آنها باشد نسبت به عادي سازي روابط  و برقراري رابطه سياسي خود با اين کشور تمايل داريم. 
اين نماينده مجلس درباره مذاکره با فرانسه در مورد مسائل دفاعي جمهوري اسلامي بيان کرد: مسائل دفاعي قابل مذاکره نيست و ما با هيچ کشوري در اين خصوص مذاکره اي انجام نخواهيم داد. طبعا فرانسوي ها هم نمي خواهند ما راجع به مسائل دفاعي آنها و 
هم پيمانانشان وارد مذاکره شويم.
دهقان با ابراز تاسف از اينکه هدف فرانسوي ها، آمريکايي ها و صهيونيست ها 
در اين رابطه مشترک است، گفت: اگرچه ما مي خواهيم ميان فرانسه با اسرائيل و آمريکا تمايز قائل شويم اما متاسفانه در برخي مسائل همه آنها به يک صورت فکر مي کنند و مي خواهند فعاليت هاي 
دفاعي و موشکي جمهوري اسلامي را محدود کنند.
وي با بيان اينکه آمريکا و اسرائيل دنبال فروپاشي جمهوري اسلامي هستند و بحث تغيير رژيم ايران را در دستور کار دارند، افزود: برخلاف گذشته که آنها  موضوع تغيير رفتار ايران را مدنظر قرار داده بودند، امروز به دنبال تغيير رژيم هستند و براي تحقق اين خواسته و نيت خود مي خواهند قدرت ايران را از بين ببرند.
عضو کميسيون قضائي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: آنها در گذشته قدرت هسته اي ايران را از طريق برجام تضعيف کردند و تا اندازه اي به هدف خود رسيدند و در حال حاضر مدعي هستند که بايد قدرت هسته اي ايران به صورت دائم از بين برود. 
وي ادامه داد: از سوي ديگر در پي مقابله با قدرت موشکي جمهوري اسلامي هستند و معتقدند ما نبايد موشکي که بردش بالاتر از 300 کيلومتر است توليد کنيم و اين خواست آمريکايي هاست و فرانسوي ها 
و انگليسي ها هم اين مسئله را پيگيري مي کنند تا قدرت ايران را نابود کنند.
اين نماينده مجلس بيان کرد: يکي ديگر از خواسته هاي آنان که بارها مطرح کرده اند، از بين بردن قدرت منطقه ايران است، به عبارت ديگر آنها براي فروپاشي نظام اسلامي مي خواهند اين کشور را ضعيف کنند تا بتوانند به راحتي با فشارهاي اقتصادي، توطئه هاي منطقه اي و بسيج منافقين براي فراخوان مردم در اعتراض به گراني ها؛ زمينه لازم را براي جنگ داخلي فراهم سازند.
دهقان در پاسخ به اين پرسش که آيا اروپايي ها درباره تغيير رژيم ايران سخن گفته اند يا خير، عنوان کرد: بعضي از مقامات اروپايي روابط پشت پرده با آمريکا دارند و در پازل سردمداران اين کشور حرکت مي کنند اما به دنبال تغيير رژيم نيستند، البته آنها درباره ضعيف کردن ما در حوزه موشکي، منطقه اي و هسته اي با آمريکا و اسرائيل هم داستان هستند.
وي با اشاره به تداوم برجام با حضور و همراهي اروپايي ها تصريح کرد: معنايي ندارد به برجام با همراهي اروپايي ها خوشبين باشيم، هرچند يک طرفه نبايد برجام را نقض کرد اما اميدي هم به آن نبايد بست بنابراين ضروري است، مسير خودمان را طي کرده و با دستور کار قرار دادن اقتصاد مقاومتي به ظرفيت هاي داخلي، همسايگان و منطقه توجه داشته باشيم. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9308/9/38175/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha