آرشیو
انتخاب نشریه


وقت نداشتن رئيس جمهور!

محمد صادق رخ فرد
آيت‌الله مومن عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه قرار بر اين بود که درباره "معيشت مردم" در اجلاس خبرگان توجه ويژه‌اي کنيم، گفت که در همين راستا از روساي قوا دعوت کرديم که حضور پيدا کنند که "رئيس جمهور گفت وقت ندارد".
اينکه رئيس جمهور وقت ندارد را نبايد فقط از جنبه بي توجهي به معيشت مردم بررسي کرد. اتفاقا مي شود وقت مردم و خبرگان را تلف نکرد و يا حتي با توجه به کهولت سن و نداشتن امکان سفر سريع از عسلويه به تهران را هم مورد توجه قرار داد.
رئيس جمهور تمام حرف هايي که مي خواست درباره معيشت مردم بزند را در مجلس زده بود که حتي طرفدارانش و هم جناحي هايش را که به واسطه حضور روحاني به ميزها و صندلي هاي رياستي برگشته بودند هم نتوانسته بود قانع کند چه برسد مردم در رنج و سختي را و حتي نماينده هاي هم طيف خود يا منتقد را.
رئيس جمهور کلا در گزارش دادن ضعيف است و اين را چه در گفت‌وگوهاي زنده صداوسيما با مردم و چه در تريبون هاي مختلف به اثبات رسانده است. حتي اين دامنه به دولت هم کشيده شده است و چه دولتي‌ها امثال سخنگوي دولت و چه استانداران وقتي صحبت از گزارش مي کنند مردم چون گزارش ها را همخوان با وضع زندگي و معيشت خود نمي بينند پس به آن اهميت که 
نمي دهند هيچ برخي اوقات دست مايه طنز هم مي شود.
قيمت دلار تا کنون از 13 هزارتومان فراتر رفته است و هر لحظه هم بالاتر ميرود  و اين يعني سقوط لحظه اي ارزش پول مردم و به معني ديگر يعني کاهش قدرت خريد اقشار ضعيف. قيمت سکه از مرز چهار ميليون و هفتصد هزار تومان گذشته است. پرايد هم قيمت مزدا 3 در گذشته شده است و کارمند يا کارگر کم درآمد ديگر حالا بايد آرزوي خود را براي اينکه بتواند روزي خانواده اش را با ماشين شخصي خود به گردش ببرد دست نيافتني تلقي کند. - اگر نخواهيم بگوييم به گور ببرد.- از بي تفاوتي ها و درد امروز اين است که  دغدغه هاي مردم از حداقل زندگي خوش به تامين پوشک بچه تنزل پيدا کرده است.
اصلا همان بهتر که رئيس جمهور فعلا وقت ندارد و  نمي آيد به جاي حل مشکلات معيشت مردم از عملکرد خود در برجام نابود شده سخن بگويد. اصلا چه بهتر رئيس جمهور پشت سر هم گزارشي براي مشکلات معيشت مردم ارائه ندهد چون وقتي که از نبود مشکلات سخن مي گويد يا اميدي به مردم مي دهد، بيشتر مردم  نگران مي شوند.
مردم به دنبال واقعيت ها هستند نه اميدهاي واهي. دولت چرا صحبت از جلوگيري از جولان سودجويان نمي کند؟ چرا گزارشي از آزاد شدن انبارهاي احتکار شده به نفع مردم نيست؟ چرا هيچ خبري از کاهش قيمت هاي کاذب نيست؟ چرا اين حباب لعنتي قيمت ها به جاي اينکه بترکد بيشتر باد مي شود؟ چرا اجناس داخلي قانونا قيمتش سر به فلک مي کشد و به جاي برخورد زير سبيلي رد 
مي شود؟ چرا اين حداقل ها و انتظارات عملي محقق نمي شود؟
مردم گزارش در شان عزت خود مي خواهند نه بازي با کلمات و سخنراني نه آمار درماني. گزارش بايد از بهبود وضعيت معيشت يا راهکاري براي بهترشدن آن باشد که اگر نيست گوش مردم از توجيهات طرفداران دولت امثال رفع حصر ، فوايد خيالي برجام و اصرار تحقيرآميز مذاکره با آمريکا و اروپا به جاي حل مشکلات پر است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9307/1/38109/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha