آرشیو
انتخاب نشریه


محمد مخبر خبرداد:
ارسال دوهزار جهيزيه اهدايي رهبر معظم انقلاب به زوج‌هاي محروم کشور

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) با بيان اين‌که تمام دنيا حسرت داشتن رهبر معظم انقلاب را دارند، گفت:‌ هر که از اين انقلاب برخوردارتر، ناراضي‌تر و هر که کم‌برخوردارتر راضي‌تر است.
 دکتر محمد مخبر در آيين ارسال 2000 جهيزيه اهدايي رهبر معظم انقلاب به زوج‌هاي مناطق محروم کشور اظهار کرد:‌ مدتي است در ستاد يک سري کارها در  حال انجام است که انسان احساس شعف مي‌کند.
وي با يادآوري اين‌که تفاهمنامه درمان نوزاداني که احتياج به کاشت حلزون دارند هفته گذشته امضا شد، تصريح کرد: رهبر معظم انقلاب روي نرخ رشد جمعيت حساس هستند که يکي از موانع اين مسئله مشکلات مربوط به تأمين جهيزيه و مسکن و... است.  در ستاد اجرايي فرمان امام روي اين مسائل از جمله اشتغال با مدل‌هاي مختلف در حال کار هستيم و کل ستاد روي اين موضوع متمرکز شده‌اند.
رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) با بيان اين‌که دستورات رهبر معظم انقلاب بر اين است هر چه توان است بدون هيچ مضايقه‌اي در اختيار مردم محروم قرار گيرد، اظهار کرد: هر که از اين انقلاب برخوردارتر، ناراضي‌تر و هر که کم‌برخوردارتر راضي‌تر است.
وي با اشاره به اجراي پروژه‌هاي اشتغالزايي در مناطق کمترتوسعه‌يافته، گفت: بر اين اساس تاکنون 400 هزار شغل به‌صورت مستقيم و غيرمستقيم طي 5 سال اخير ايجاد شده و قطعاً در 5 سال آينده اين رقم افزايش خواهد يافت.
مخبر با اعلام اينکه "مسکن محرومان را ساماندهي کرده‌ايم که تاکنون 11 هزار واحد آن تکميل و تحويل شده است"،‌ افزود: بعد از اين‌که بنياد برکت احسان سامان گرفت تأمين جهيزيه با هدف گذاري انجام شد. در برکت احسان هم هر کاري که در حال انجام است بر اين محور بوده است.
رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تأکيد کرد: بايد قبول کنيم در جنگ تمام‌عيار اقتصادي و رسانه‌اي قرار داريم که از جنگ 8ساله سخت‌تر و البته سهل‌تر است. امروز کل ايران درگير اين جنگ است؛ در جنگ 8ساله بخشي از کشور درگير بود و 
90 درصد مردم زندگي خودشان را مي‌کردند. امروز اين‌گونه نيست؛ امروز همه ملت ايران هدف هستند و يکي از مهم‌ترين بحث‌هايي را دنبال مي‌کنند که نظام را هدف قرار داده‌اند.
وي ادامه داد: در جنگ 8ساله واقعاً چيزي نداشتيم، هر تکه از کشور دنبال يک موضوع بود. اما امروز کشور منسجم است، سهل‌تر از اين جهت که کشور زيرساخت‌هاي بسيار زيادي داريم که با دوران جنگ تحميلي قابل قياس نيست. ايران يک کشور پرنعمت است، در هلند که به‌اندازه مازندران، گيلان و گلستان است 730 ميلي‌متر بارندگي سالانه دارند که 85 ميليارد دلار صادرات محصولات کشاورزي دارد.
وي با تأکيد بر اين‌که "يکي از نيازهاي کنوني ما کمک به ارکان نظام است و بزرگترين اشتباه به‌دنبال انتقام گرفتن بودن است"،‌ گفت: رهبر معظم انقلاب حواسشان به همه چيز است و بابت همين از دولت حمايت مي‌کنند. در ستاد آمادگي داريم هر کمکي به دولت و ارکان نظام انجام دهيم.
مخبر با ابراز اين‌که کارهاي موردي ستاد دستور مؤکد رهبر معظم انقلاب است، گفت: تأمين جهيزيه براي زوج‌هاي محروم کشور يکي از اين کارهاست که امروز 300 جهيزيه از مجموع 
2000 جهيزيه ارسال خواهد شد. در ماه‌هاي آينده اتفاقات بسيار خوبي در خدمات‌رساني به مناطق محروم روي مي‌دهد.
وي يادآور شد: در ستاد اجرايي وقتي به مردم وصل مي‌شويم 2 به‌علاوه 2 چهار نمي‌شود بلکه وضعيت تصاعد هندسي پيدا خواهد کرد. در بنياد برکت با 5 ميليون تومان 20 ميليون تومان کار کرده‌ايم. در اين بخش‌هاي اجتماعي که توسعه يافته دنبال همين هستيم.
در اين مراسم، مدني، معاون مشارکت‌هاي اجتماعي بنياد احسان برکت نيز گفت:‌ سالانه 650 تا 700 هزار ازدواج در کشور اتفاق مي‌افتد که از اين ميزان 15 درصد از اين ازدواج‌ها دچار مشکلات اقتصادي از جمله تأمين جهيزيه مي‌شوند.
وي افزود:‌ در مناطقي از کشور جواناني هستند که حدود 4 سال است در عقد مانده‌اند اما وسايل اوليه زندگي را ندارند.
وي با اشاره به سياست‌هاي ستاد اجرايي فرمان امام در اين رابطه تصريح کرد:‌ در طرح تأمين جهيزيه مشارکت NGO  و گروه‌هاي جهادي را داشتيم.
مدني راجع به برنامه‌ريزي براي اعطاي 2000 جهيزيه اظهار کرد:‌ بر اساس برنامه تمرکز روي مجموعه‌هايي است (خيريه‌ها و گروه‌هاي جهادي) که بخش زيادي از راه تأمين جهيزيه  را رفته‌اند. در حال پيگيري در سه مرکز در تهران هستيم .جهيزيه اهدايي رهبر معظم انقلاب به زوج‌هاي محروم کشور شامل يک دستگاه يخچال، ماشين لباسشويي، فرش، جاروبرقي، اتو، ساعت، سرويس ظروف آشپزخانه، سرويس قابلمه، اجاق گاز، تلويزيون، پتو و... است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9307/1/38101/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha