آرشیو
انتخاب نشریه


سلام اميني در گفت‌و‌گو با رسالت:
مجلس به نحوه عملكرد خودروسازان ورود مي‌كند

نماينده مردم ايلام و عضو کميسيون انرژي مجلس دهم شوراي اسلامي درخصوص گراني هاي اخير و افزايش نرخ دلار گفت: واقعيت هاي بازار مي گويد که سير افزايش قيمت ها ادامه دارد.
سلام اميني نماينده مردم ايلام و عضو کميسيون انرژي مجلس دهم شوراي اسلامي درخصوص گراني هاي اخير و افزايش نرخ دلار در 
گفت و گو با روزنامه رسالت گفت: واقعيت هاي بازار مي گويد که سير افزايش قيمت ها ادامه دارد و هيچ کس هم منکرش نيست.
وي افزود: فشار زيادي به مردم وارد است، ما در مجلس وظيفه خودمان را در حد توان انجام داديم، هم مصاحبه هاي متعدد و هم اعتراض کرديم، وزير اقتصاد را استيضاح کرديم و از رئيس جمهور سوال کرديم.
اميني با بيان اين که برخي در داخل کشور به آتش دشمن دامن 
مي زنند تاکيد کرد: مجلس تقريبا وظيفه اش را انجام داده، اما فشارهاي بيروني بسيار زياد است، در درون هم متاسفانه بسياري به آتش دشمن دامن مي زنند و اين فضا را فراهم مي کنند.
وي با اشاره به کشف انبارهاي احتکار کالا، ابراز کرد: اکنون فضا بحراني است و بازار تعادل درست ندارد، آن کاسبي که دارد نمي داند بفروشد فردا همان جنس را با چه مقدار تفاوت و افزايش قيمت بايد بخرد، احتکار هم تعريف خاص خودش را دارد ما نمي توانيم يقه هرکسي را بگيريم و بگوييم شما داريد احتکار مي کنيد.
عضو کميسيون انرژي با بيان اين که ايران خودرو و سايپا دارند احتکار مي کنند گفت: احتکار شرکت هاي بزرگ بسيار مهم تر است، به طور مثال در حال حاضر 60 الي 70 هزار خودرو در پارکينگ هاي سايپا و ايران خودرو وجود دارد، من 3 ماه پيش اين تذکر شفاهي را در مجلس دادم و مي دانستم که اين شرکت ها خودروهاي خود را نمي فروشند و دارند خودرو جمع مي کنند.
نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي افزود: اخيرا اين شرکت ها 
اعلام کردند ما به علت نقص فني يا نبود قطعات هنوز نتوانستيم خودرو به بازار بدهيم، بهانه کردند که راديو، ضبط و يا يک پيچ کوچک قطعه، خودرو نمي فروشيم، به همين دليل قيمت پرايد از 20 ميليون به 
40 ميليون تومان رسيد.وي با بيان اين که دولت بايد درمورد عملکرد شرکت هاي خودرو سازي وارد عمل شود، ادامه داد: دولت بايد به شرکت هاي خودروسازي درمورد عملکردشان تذکر دهد.
اميني در پايان با اشاره به راهکار مجلس در اين زمينه، تاکيد کرد: مجلس درنهايت مجبور است که با خودروسازان برخورد کند، اما فعلا بعيد مي دانم که در دستور کار باشد اما اگر اين روند ادامه پيدا کند مجلس هم ورود خواهد کرد، من نمي توانم زماني براي اتمام التهابات بازار تعيين کنم و فقط مي توانيم اميدوار باشيم.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9307/4/38080/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha