آرشیو
انتخاب نشریه


پيشنهادات پوشالي براي رفع مشکلات!

مهدي عامري 
به قول آن شيخ، نابساماني وضع امروز دولت و مجلس و کشور را ننه جون او هم درک مي کند و نياز به مباحث کارشناسي دقيق و عميق ندارد! به گفته جناب حسن روحاني در ايام تبليغات انتخاباتي در سال 92، براي درک تورم و بيکاري و ساير مشکلات نياز به آمار و عدد و ارقام نيست و آنچه ملاک است جيب و احساس مردم است و به يقين امروز مردم در رده هاي مختلف از کارمند گرفته تا کارخانه دار، احساس خوبي از وضعيت موجود ندارند! 
انقلاب اسلامي در طول اين چهل سال بحران‌هاي زيادي را از سر گذرانده است ولي هيچ هنگام تا اين حد مردم احساس نارضايتي از دولت نداشته‌اند! دشمني دشمن و خرابکاري نرم و سخت آمريکا و اذناب او همواره نظام را نواخته و روزي نبوده است که اينان عليه ملت و انقلاب دسيسه‌اي نداشته باشند. 
مسببان وضع موجود حال به جاي پاسخگويي به مردم علم مخالفت بلند کرده اند و با حاشيه‌سازي و بيان سخنان بي ربط سعي در قهرمان سازي بي مورد و انحراف افکار عمومي دارند. البته نزديک شدن به انتخابات مجلس نيز نمي‌تواند بي اثر باشد!
دو تن از نمايندگان ليست اميد در روز 13 شهريور در نطق پيش از دستور سخناني داشتند که از همين جنس است. البته چه درست و مناسب، يکي از آنها بيان داشت که اينان جاي نمايندگان شايسته‌تر را گرفته‌اند يا اينکه با وقت گذراني‌هاي بي اولويت در مجلس، بر مشکلات مردم مي‌افزايند! 
اي کاش صدا و سيما نطق کامل اين نمايندگان را پخش مي کرد تا مردم متوجه شوند که نمايندگان مجلس در روزهاي سختي ملت چه دغدغه‌هاي مبتذلي دارند. 
آيا با رفع حصر فتنه‌گران و تعدادي زنداني وضع معيشت بهبود مي‌يابد؟ 
امروز که شما با نظارت استصوابي نماينده مجلس و رئيس جمهور شده‌ايد و توانايي اداره کشور را نداريد آيا با حذف نظارت وضعيت معيشت تغيير مي کند؟ آيا ريشه مشکلات کشور در نظارت استصوابي است؟ اگر اعتقاد داريد اين نظارت سبب شده امثال شما که به فرموده خودتان جاي ديگري را تنگ کرده ايد سر کار بياييد چرا همين امروز از منصب خود کناره گيري نمي‌کنيد؟ 
آيا اگر سپاه تنها به کار نظامي بپردازد مشکل کشور حل مي‌شود؟ انصاف اين است امروز اگر سپاه نبود تعداد قابل توجهي به مشکلات دولت افزوده مي‌شد حضور سپاه در حل مشکلات مردم در خرمشهر و ساخت و سازها در پالايشگاه و غيره تا کنون به نفع دولت 
کم کار بوده است. اگر سپاه به پادگان بگردد همين چند طرح مختصر را هم دولت نمي‌تواند افتتاح کند و با آن عکس بگيرد! 
ضمن آنکه در همين سخنان حتي از فعاليت موشکي کشور و فعاليت‌هاي امنيتي و نظامي سپاه در منطقه انتقاد شده است! گويا منظور حضرات اين است سپاه و ارتش در پادگان‌ها محبوس شوند!! 
آيا مشکلات کشور به اين دليل است که ما سفارت امريکا را اشغال کرديم؟ يعني اگر امروز آمريکا در ايران سفير داشت با روي خوش با ما سخن مي گفت؟ مگر آمريکا در افعانستان و يمن و عراق و ... سفير ندارد که عليه ملت آنان فتنه‌گري مي‌کند؟ 
آيا مشکل اقتصادي امروز به اين خاطر است ما پس از فتح خرمشهر جنگ را ادامه داديم يا نداديم؟ يعني اگر پس از خرمشهر جنگ تمام مي شد امروز مردم در رفاه و آسايش بودند و امروز وضع اقتصادي عالي بود؟ 
آقاي رئيس جمهور در مجلس و  دربرابر ديدگان همين نمايندگان مشکلات امروز را ناشي از تجمعات پراکنده دي ماه در کشور دانست! حال چگونه است که اين نمايندگان، رفع حصر کساني که کشور را به آشوب کشيدند و فتنه 88 را به پا کردند عامل گشايش کشور مي‌دانند؟ يعني امروز اگر سران فتنه در حصر نبودند مردم گراني و فشار نداشتند؟ با فرض درستي همه اينها اين پرسش به وجود مي آيد چه ارتباطي ميان سران فتنه و دشمنان ملت و خرابکاران اقتصادي وجود دارد که حصرشان موجب عصبانيت آنها و فشار بر ملت مي شود؟ 
آيا امروز اگر عکس رئيس دولت اصلاحات در روزنامه‌ها زده شود -که مي‌شود- بازار ارز و رکود اقتصادي درمان مي‌شود؟ صدا و سيما به بهانه‌هاي مختلف در برنامه هاي مستند خود خاتمي را به تصوير کشيده است اما مشکلي از مشکلات حل نشد! در همين مجلس امثال اين نمايندگان بارها از خاتمي تقدير و تجليل کرده اند اما نه تنها مشکلي برطرف نشد بلکه تنها آقاي خاتمي نيز مانند آقاي کواکبيان و حضرتي به جمع توابان حامي دولت پيوست!! شايد امروز تعداد کثيري از مردم حتي به خاطر ديدن آن کليپ تکراري هم احساس ندامت دارند چه رسد به تصاوير جديد از ايشان! 
آيا ايران ادعا دارد که قيم دنياست يا آمريکايي که به صراحت خود را کدخداي دهکده جهاني مي‌داند و البته برخي از همين افراد در ايران به اين کلام آمريکا باور عميق دارند!  رئيس جمهور در همان روز سخن متيني را بيان کرد که ما به قبل 57 بر نخواهيم گشت، به نظر اين نمايندگان بايد اين سخن روحاني را جدي تلقي کنند، و تلويحا و تصريحا از پشيماني سخن نگويند!  خوب است به اين نمايندگان يادآوري شود زماني در اين کشور هم نظارت استصوابي وجود داشت، هم جنگ پس از خرمشهر تمام نشده بود، هم سفارت امريکا اشغال شده بود، هم سران فتنه در حصر بودند، هم سپاه فعاليت اقتصادي داشت و موشک هوا مي‌کرد و هم خاتمي ممنوع التصوير بود هم در دولت و مجلس عليه دشمنان مواضع انقلابي گرفته مي‌شد،  اما انرژي هسته‌اي پيشرفت کرد، بسياري از مردم خانه دار شدند، بازار ارز و سکه اين مقدار نوسان و آشفتگي نداشت، مصرف سوخت در کشور کاهش يافت، در تهران کيلومترها بزرگراه ساخته شد و هزاران موفقيت و پيشرفت براي کشور رقم خورد!  به نظر مي‌رسد مشکل اصلي کشور را بايد تفکرات برخي مسئولين از جمله نمايندگان جست‌وجو کرد که به توان داخلي و شناخت اولويت‌هاي مردمي ايمان ندارند و تصور مي کنند با تعامل ذلت بار به خارج و بيان اولويتهاي جناحي خودشان معضلات کشور را حل نمود!

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9306/1/38002/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha