آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

رهبر انقلاب به کدام مجموعه تفريحيِ متعلق 
به يک بانک اشاره کردند؟
رهبرمعظم انقلاب در ديداري که اخيرا و به مناسبت هفته دولت با رئيس و اعضاي دولت دوازدهم داشتند، ضمن انتقاد از رفتارهاي خارج از وظيفه بانک‌ها، نسبت به بنگاهداري و تصاحب املاک برخي از بانک‌ها فرمودند: «چرا بانک‌ها مشکل نقدينگي پيدا مي‌کنند؟ براي اينکه شعبه زياد مي‌کنند. براي اينکه آسايشگاه براي افراد خودشان مي‌سازند. بنده يک وقتي در تهران از جايي عبور مي‌کردم، ديواري طولاني بود که هرچه مي‌رفتيم ادامه داشت! پرسيدم اين تشکيلات عظيم براي کيست؟ گفتند مال فلان بانک است، بانک غلط مي‌کند که چنين کاري کند. حالا اينکه تشکيلاتي است که لابد براي تفريح و اين حرف‌هاست. بانک‌ها بنگاهداري مي‌کنند. جلوي بنگاهداري بانک‌ها را بگيريد. بانک براي بنگاهداري نيست.» مشرق نوشت: ماجراي اين بخش از بيانات ايشان اين است که يکي از دفعاتي که حضرت آيت‌الله خامنه‌اي براي کوهپيمايي عازم ارتفاعات تهران بودند، در مسير از يکي از همراهان نسبت به اين محوطه محصور سوال مي پرسند که به ايشان اطلاع مي‌دهند اين مجموعه متعلق به يک بانک دولتي است. پيگيري‌هاي خبرنگار مشرق نشان مي‌دهد اشاره اخير رهبر معظم انقلاب، احتمالا مربوط به يک مجتمع تفريحي - رفاهي در خيابان آجودانيه تهران، و معروف به «باشگاه آجودانيه» است. مجموعه ‌اي عظيم که متعلق به بانک ملي است. اين مجتمع رفاهي عظيم شامل چندين تالار، رستوران و سالن ‌هاي ورزشي اعم از زمين فوتبال و استخر شنا بوده که در محيطي به مساحت قريب به 7000 متر مربع در آجودانيه تهران واقع شده که ارزش آن نيز چندين هزار ميليارد ريال تخمين زده مي‌شود. 
***
روحاني نمي‌ خواهد هزينه بدهد 
بيژن مقدم، مدير مسئول سايت الف در پاسخ به اين سؤال خبرنگار هفته نامه مثلث که «به نظرتان آيا يک فضاي ضد دولت در مجلس شکل گرفته و حتي احتمال دارد حرف استيضاح رئيس جمهور هم پيش بيايد؟» اظهار داشت: اين فضا محصول بي‌ عملي دولت است، يعني شما نگاه کنيد از چه زماني بحث تغيير در‌کابينه مطرح شد. حتي نمايندگان مجلس هم از دولت خواهش کردند، گفتند اين کابينه با آن دورنما، با آن شعارها، با آن اهداف، سازگار نيست و اساسا توان اين را ندارد. رسما از رئيس‌ جمهور خواستند که شما خودتان کابينه را عوض کنيد و آنجا تهديد هم کردند و گفتند اگر شما اين کار را نکنيد، ما اين کار را مي‌کنيم. در حقيقت به نظر من آقاي روحاني يک جاهايي نمي‌ خواهد خودش هزينه دهد، اين هزينه را دارد مي ‌اندازد روي دوش مجلس. مثل استيضاح آقاي ربيعي و استيضاح آقاي کرباسيان و همه اينها هزينه ‌هايي است که دولت بايد خودش بدهد.
***
حقد و حسد و حقارت!
عبداله گنجي مدير مسئول روزنامه جوان در توئيتر درباره نامه اخير کروبي به مجلس خبرگان رهبري نوشت:
نامه کروبي به خبرگان را خواندم. از دو بُعد به آن نگاه کنيد؛ اول، ايشان بعد از امام، نه قانون اساسي 1368 را قبول داشته، نه رهبري را. فقط به اين دليل در نظام مانده که امکان حضور در قدرت وجود داشته است. دوم، حسادت، حقد، کينه و خودکم بيني (ناشي از عدم اقبال مردم) در آن موج مي زند.
***
دليل حمايت رهبري از دولت
روزنامه وطن امروز نوشت: رهبر فرزانه انقلاب درست در روزهايي که هر کسي توقع دارد ايشان دولتي‌ها را بابت 5 سال معطل گذاشتن اقتصاد و در واقع، گوش نکردن به تذکرات مکررشان زير ضرب بگيرند، از در حمايت از دولت درآمده‌اند... ايستادن پاي نتيجه راي مردم، سنت امامين انقلاب بوده و هست. همين است که با گذشت 40 سال از عمر جمهوري اسلامي، هيچ انتخاباتي ولو به اندازه يک روز در اين کشور به تاخير نيفتاده است.
***
آلت دست جريان تبليغاتي بيگانه
در مراسم بيستمين جشن خانه سينما، حامد بهداد که براي دريافت جايزه روي صحنه آمده بود طي سخناني خواستار آزادي فعالان محيط زيست شد! روزنامه کيهان نوشت: اين درحالي است که هيچ کس در ايران به خاطر فعاليت محيط زيستي بازداشت نشده و منظور او احتمالاً افرادي هستند که در پوشش فعال محيط زيست جاسوسي مي‌کردند و توسط نهادهاي امنيتي بازداشت شده‌اند. 
وي همچنين تصريح کرد که برخورد کنندگان با اين جاسوس‌ها خائن هستند! هنوز مشخص نيست بهداد با اطلاع از پرونده متهمان به جاسوسي چنين اظهاراتي کرده يا طبق روال مرسوم برخي چهره‌هاي مشهور بدون اطلاع از جزئيات پرونده و صرفاً جهت ديده شدن، آلت دست جريان تبليغاتي بيگانه قرار گرفته است.
مردم هيچ اقدام ويژه ‌اي از شهردار 
اصلاح طلب نديدند
روزنامه قانون در مطلبي نوشت: همان‌گونه که مشخص است و نمايندگان اصرار دارند محمدعلي‌افشاني بايد از شهرداري تهران برود و اين مي‌تواند به معضلي جديد براي شوراي شهر مبدل شود؛ بحراني که در زمان انتخاب شهردار بعد از نجفي نيز دچار آن شدند و مدت‌ها پايتخت بدون شهردار صبح را شب مي‌کرد. قانون در ادامه نوشت: هر گزينه‌اي که قرار است بعد از افشاني سر کار بيايد بايد بداند که يک سال از دوره شهرداري تهران در زمان رياست 
اصلاح طلبان بر شوراي شهر تهران گذشته است و مردم هيچ اقدام ويژه‌اي از اين تيم مشاهده نکرده‌اند و اگر قرار است در ادامه نيز وضعيت به همين شکل پيش برود در آينده براي انتخاب دوباره در انتخابات با مشکل روبه‌رو خواهند شد.
***
سه مقام آمريکايي، داعش را به وجود آوردند
به گزارش باشگاه خبرنگاران، «کلي وارد» نامزد انتخابات ميان دوره‌اي سنا از ايالت آريزوناي آمريکا گفت:جان مک‌ کين، باراک اوباما و هيلاري کلينتون در به وجود آوردن و تسليح داعش به طور مشترک نقش داشته ‌اند. در سال 2011 جان مک‌ کين يکي اعضاي سنا بود که خواهان تسليح شبه نظاميان ليبي براي سرنگوني قذافي شد. 
مک‌ کين حتي در ماه آوريل همان سال به بنغازي سفر کرد و اين شبه نظاميان را قهرمان خطاب کرد.
***
بي خاصيتي فراکسيون ها
روزنامه ابتکار نوشت: مجلس دهم وارد سومين سال فعاليت خود شده است و از خيلي جهات با دو سال اوليه فعاليت خود متفاوت است. در دو سال اول نمايندگان از نظم و انضباط تشکيلاتي بيشتري برخوردار بودند و بارها در راي‌گيري‌هاي خود اين موضوع را به اثبات رسانده‌اند. ولي در استيضاح‌هاي اخير وزرا و سوال از رئيس‌جمهوري و حتي برخي موارد سرنوشت ساز که فراکسيون‌ها به جمع‌بندي نهايي نرسيدند؛ مجبور شدند آتش به اختيار عمل کنند. به اين معنا که نمايندگان ديگر از تصميم‌هاي تشکيلاتي و فراکسيوني تبعيت نمي ‌کنند و در برخي مواقع خود را محق مي‌دانند که به صورت فردي و با تشخيص خودشان در راي‌گيري‌ها شرکت کنند. 
***
حاشيه ‌نشيني مدرن در پي گراني مسکن
به گزارش ايسنا، مجيد فراهاني رئيس کميته بودجه شوراي شهر تهران درخصوص مشکل تامين مسکن افراد کم درآمد تاکيد کرد: وزارت مسکن مي تواند بر پايه بازآفريني شهري و نوسازي بافت فرسوده در قالب مسکن مهر، اين شهروندان را بدون دامن زدن به حاشيه نشيني 
مدرن سامان دهي کند. مسکن يکي از مهمترين نيازهاي اساسي خانواده‌هاست، متاسفانه رشد نسبت شاخص قيمت خانه به درآمد، طي چند دهه اخير سرسام آور شده و سبب بروز مشکلات فراوان شده است.
***
سخنان روحاني در جمع نمايندگان 
اميد بخش نبود
نماينده مردم تهران در مجلس گفت: فراکسيون اميد و اصلاحات بين محذورين است؛ محذور پي گيري مشکلات مردم و نگراني از تضعيف دولت. محمود صادقي در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در وضعيت خيلي سختي قرار داريم، هم بايد مراقب باشيم شيطنت نکنند و هم نمي توانيم نسبت به مطالبات مردم بي توجه باشيم. وي افزود: علي رغم اينکه نگران استيضاح پشت سرهم نمايندگان هستم اما عملکردها قابل توجيه نيست، خود من (حتي) استيضاح آقاي شريعتمداري (وزير صنعت) را امضا کردم. ما داريم سرمايه اجتماعي اصلاح طلبي را هزينه اين دولت مي کنيم چون رئيس جمهوري به مطالبات و ديدگاه هاي ما اصلا توجهي ندارد. صادقي با بيان اينکه سخنان رئيس جمهوري در جمع نمايندگان، اميد بخش نبود، افزود: روحاني مي توانست تصويري کلان از مسائل ارائه دهد و سهم دولت را در شکل گيري مشکلات بپذيريد و سپس برنامه اي براي برون رفت از اين وضعيت ارائه دهد که اين کار را نکرد. 
***
مقايسه مردم با گوسفند، درست نيست
احمد زين الدين، جوان معترض به علي مطهري، در گفت‌وگو با خبرنگار هفت صبح مي گويد: من از اواسط سخنراني رسيدم و ديدم که ايشان در حال مطرح کردن مباحثي در باره غدير هستند. پاي صحبت ايشان نشستم و در جايي در قياس مردم با گله گوسفند، گفتند گله گوسفندان را اين طوري راهنمايي مي‌کنند! من ناراحت شدم از اين موضوع. ايشان ۵۰۰-۴۰۰ کيلومتر تا گلپايگان آمده و به جاي اينکه در اين وضعيت اقتصادي به مردم گلپايگان يا هر شهر ديگري اميد بدهد، مباحث غدير را مطرح مي‌کند. شما به عنوان نايب رئيس قوه مقننه يک کشور چرا در مورد حوزه‌اي که به شما ارتباطي ندارد صحبت مي‌کنيد؟ آن هم در اين شرايط بحراني که دلار ۱۰ هزار توماني براي کسي که 900 - 800 هزار تومان حقوق مي‌گيرد شوخي نيست. شما در عين بي تفاوتي، ذهن مردم را در نظر نمي‌گيري و اين توهين به شعور مردم است. ضمن اينکه مقايسه مردم با گوسفند درست نيست. مردم تا جايي تحمل مي‌کنند. يک نفر در سخنراني آمده حالا به هر دليلي عصباني است نبايد اين طور جواب بدهد. من که توهيني نکردم. در ابتداي ويدئو مشخص است که من با ادبيات آرامي صحبت کردم، اما وقتي پاسخ ايشان را ديدم و چهره آرام ايشان يواش يواش به عنوان يک جوان مرا عصباني کرد. حالا ايشان مي‌گويد سناريوي از پيش تعيين شده بود ايرادي ندارد، براي من مهم اين بود اعتراض مردم را بگويم. من فعال انتخاباتي هيچ کس نبودم. فقط در زمان انتخابات که يک ربات ساخته بودند روي عکس ما مي‌نوشت تا ۱۴۰۰ با روحاني، من عکس پروفايلم را به آن تغيير دادم. چون آن زمان فکر مي‌کردم اين دولت مي‌تواند به مردم کمک کند. خدا شاهد است من نمي‌دانستم کسي در حال فيلمبرداري است. الان بعضي مي‌گويند دنبال ديده شدن بود، ايرادي ندارد، هرچه مي‌خواهند بگويند. به خاطر بلند صحبت کردنم حاضرم از آقاي مطهري عذرخواهي کنم، اما از اينکه به من و در حقيقت به مردم توهين کردند قدم عقب نمي‌ گذارم.
***
دوچرخه سواري بانوان در فضاي عمومي نباشد
نماينده ولي فقيه در استان اصفهان با بيان اينکه شهرداري اصفهان نبايد بانوان را به دوچرخه سواري در فضاي عمومي تشويق کند، گفت: لازم است تا مکان‌هايي ويژه دوچرخه سواري بانوان به صورت مجزا فراهم شود. به گزارش پايگاه اطلاع ‌رساني و فرهنگي دفتر نماينده ولي‌فقيه در استان و امام ‌جمعه اصفهان، آيت ‌الله سيد ‌يوسف طباطبايي ‌نژاد در ديدار با مسئول معاونت سازمان فرهنگي شهرداري اصفهان اظهار داشت: بنده حدود 10 سال قبل گفتم دوچرخه سواري بانوان طبق نظر اکثر مراجع تقليد در فضاي عمومي صحيح نيست و رهبر انقلاب اسلامي نسبت به اين موضوع فتواي صريح دارند، ايشان مي‌فرمايند: «دوچرخه سواري بانوان در مجامع عمومي و نيز در جايي که در معرض ديد نامحرم باشد حرام است.» وي اضافه کرد: ايشان مي‌فرمايند «در صورتي که در منظر نامحرم نباشد في‌نفسه اشکال ندارد.» بنابراين شهرداري اصفهان مي‌تواند مکان‌هايي همچون باغ بانوان را براي دوچرخه‌سواري خانم‌ها فراهم کند، به‌هر صورت شهرداري بايد به اين مسائل دقت کند و نبايد مشوق دوچرخه سواري بانوان باشد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9304/1/37110/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha