آرشیو
انتخاب نشریه


عضو کميسيون اجتماعي مجلس:
عدالت آموزشي در جامعه ما نيست

عضو کميسيون اجتماعي مجلس گفت: پزشکان هر چه از مرکز دور مي‌شوند، دريافتي‌شان بيشتر مي‌شود ولي براي معلمان اين گونه نيست؛ معلم بايد در دورترين نقاط، بيشترين دريافتي را داشته باشد.به گزارش خبرنگار فارس، عبدالرضا عزيزي اظهار کرد: يکي از راهبردهاي اصلي در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش، عدالت آموزشي است که متاسفانه بايد گفت عدالت آموزشي در جامعه ما نيست.
وي ادامه داد: در يک روستاي دورافتاده سرباز معلمي به 15 دانش‌آموز درس مي‌دهد اما در تهران يک معلم فوق ليسانس با 20 سال سابقه تدريس مي‌کند و اين عدالت در کيفيت آموزش وجود ندارد.
عزيزي افزود: در دهه 70 به اين نتيجه رسيدند فقط عدالت در بخش دولتي نيست و بايد بخش خصوصي هم فعال باشد ولي خب اين اختلاف طبقاني خودش در تضاد با عدالت آموزشي است؛ اختلاف طبقاتي باعث بي عدالتي آموزشي هم مي‌شود و آنها که دارا هستند، امکانات بيشتري دارند و آموزش بهتري مي‌گيرند.
وي گفت: در بخش نيروي انساني بايد عدالت توزيعي، عدالت رويه و عدالت کيفي داشته باشيم؛ پزشکان هر چه از مرکز دور مي‌شوند، دريافتي‌شان بيشتر مي‌شود ولي براي معلمان اين گونه نيست؛ معلم بايد در دورترين نقاط، بيشترين دريافتي را داشته باشد.
عضو کميسيون اجتماعي مجلس با اشاره به طرح تحول سلامت گفت: در طرح تحول وزيرش باهوش بود و دولت و مجلس را قانع کرد و انصافاً براي مردم هم خيلي مزاياي خوبي داشت؛ حوزه آموزش و پرورش هم اگر بالاتر از سلامت نباشد، به همان اندازه اهميت دارد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9304/6/37040/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha