آرشیو
انتخاب نشریه


آيت‌الله نوري همداني : خودم خريد مي‌روم ، مي‌بينم اشرافي بر قيمت‌ها نيست

آيت‌الله نوري همداني گفت: امروز ضعف مديريت بزرگ‌ترين مشکل است. هيچ اشرافي بر قيمت‌ها نيست. بنده خودم خريد شخصي را انجام مي‌دهم و مي‌بينم که هر روز يک قيمت روي اجناس است. به گزارش فارس، آيت‌الله نوري همداني در ديدار عده‌اي از جوانان گروه‌هاي خودجوش جهادي تهران، کمک به مردم و خصوصا مناطق محروم را ضروري دانست.
اين مرجع تقليد با بيان روايت از امام سجاد عليه السلام، اشرف عبادات را خدمت به مردم دانست و افزود: در تعاليم ديني ما مردم به عنوان يک محور معرفي شده‌اند و حضرت امام در 
جاي جاي فرمايشات‌شان مردم را اصل معرفي مي‌کنند و حضرت اميرالمومنين در نامه خود به مالک مي‌فرمايد: مالک بدان 
عمود دين مردم هستند.
اين مرجع تقليد گفت: با همه اين سفارش که به ما رسيده چقدر وظيفه ما سنگين مي‌شود امروز. مردم ما از نظر معيشتي در وضعيت نامناسب هستند، قشر ضعيف جامعه از زندگي روزانه خود درمانده شده‌اند. چرا مسئولان اقدام عاجل نمي‌کنند؟ چرا با مفسدان و محتکران برخورد جدي نمي‌شود؟ عده‌اي از وضع پيش آمده سوءاستفاده مي‌کنند و در عرضه اجناس به مردم سخت‌گيري مي‌کنند. اينان بدانند هر کسي به مردم و همنوع خود ظلم کند در دنيا و آخرت عقوبت سختي خواهد داشت. آيت‌الله نوري همداني افزود: امروز ضعف مديريت بزرگ‌ترين مشکل است. هيچ اشرافي بر قيمت‌ها نيست. بنده خودم خريد شخصي را انجام مي‌دهم و مي‌بينم که هر روز يک قيمت روي اجناس است. اين عالم شيعي ادامه داد: اين زجر مردم و مشکلات مردم را خودم لمس مي‌کنم. اين جور نيست فقط گزارش بگيرم خودم به درون بازار مي‌روم. مردم مي‌آيند و گله مي‌کنند و نامه‌هاي فراواني داريم. آيت‌الله نوري همداني گفت: اما امروز مي‌خواهم عرض کنم مردم عزيز بدانند و از مراجع گله نکنند چرا سکوت کرده‌ايد. ما مکرر از مسئولان خواستيم، خواهش کرديم ولي متاسفانه اقدام عاجل و اثرگذار نديديم. البته متاسفانه صدا و سيما تذکرات مراجع و علما و حوزه را انعکاس نمي‌دهد. لذا مردم گمان شان اين است که ما سکوت مي‌کنيم؛ در حالي که رهبر معظم انقلاب و مراجع و حوزه بيش از همه ناراحت اين وضعيت هستند. مرجع تقليد جهان تشيع افزود: انسان شرمنده اين مردمي هست که در همه حال از نظام و انقلاب حمايت مي‌کنند، ولي در اين وضعيت معيشتي قرار مي‌گيرند. بار ديگر از مسئولان تقاضا مي‌کنم به عنوان يک طلبه از حوزه علميه قم که همانطور که رهبري فرمودند قوا باهم متحد باشيد از مسائل اختلافي و حاشيه‌اي پرهيز کنيد و با تکيه به خدا و بعد توان داخلي مشکلات مردم را حل کنيد.آيت‌الله نوري همداني در پايان خطاب به جوانان گفت: اين فشار دشمن را تبديل به فرصت کنيد که آينده اين انقلاب ان‌شاءالله با همت و تلاش و توکل روشن است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9303/1/37009/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha