آرشیو
انتخاب نشریه


محمدجواد ظريف: بقاياي تروريست‌ها بايد از ادلب پاك شوند

وزير امور خارجه ايران در دمشق تاکيد کرد بقاياي تروريست‌ها بايد از منطقه ادلب پاک شوند و منطقه در اختيار مردم سوريه قرار گيرد.
به گزارش خبرگزاري صداوسيما از دمشق؛ محمد جواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در بدو ورود به دمشق پايتخت سوريه تصريح کرد بقاياي تروريست‌ها بايد از منطقه ادلب پاک شوند و منطقه در اختيار مردم سوريه قرار گيرد.
وي افزود : در اجلاس تهران که روز جمعه با مشارکت روساي جمهور سه کشور ضامن توافق هاي آستانه برگزار خواهد شد ، در مورد نحوه برخورد با بقاياي گروه هاي تروريستي به ويژه تکفيريان جبهه النصره در منطقه ادلب رايزني خواهيم کرد.
ظريف تصريح کرد : بايد تماميت ارضي سوريه حفط شود و همه اقوام و 
گروه ها در اين کشور به عنوان يک مجموعه زير پرچم سوريه روند بازسازي را شروع کنند و آوارگان هم به خانه هايشان بازگردند. در آستانه اجلاس سه جانبه تهران لازم است با دوستان سوري به ويژه در خصوص رسيدن به يک راه حل سياسي نهايي ديدار و رايزني هايي داشته باشم .
وي همچنين گفت : با توجه به پيروزي‌هاي بسيار خوب مقاومت در برابر 
گروه هاي تروريستي، زمان براي شروع روند بازسازي ، پايان دادن به درگيري‌ها و نيز رسيدگي به امور انساني و بازگشت آوارگان به خانه هايشان در سوريه فراهم شده است و در اجلاس روز جمعه تهران با حضور سران سه کشور ضامن توافق هاي آستانه ؛ اين مسائل مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9303/1/37001/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha