آرشیو
انتخاب نشریه


کنعاني مقدم در گفت‌وگو با رسالت:
استيضاح هاي دومينويي مشکلي را حل نمي کند

کنعاني مقدم در گفت‌وگو با رسالت گفت:استيضاح هاي 
دومينويي مشکلي را حل نمي کند.
يک فعال سياسي اصولگرا گفت: بعد از برگزاري جلسه سوال از رئيس جمهور بايد نگاه دولتمردان به مسائل تغيير کند زيرا کشور نياز به تحول دارد، تحول با تغيير فرق دارد، لزوما هر تغيير منجر به تحول نمي شود. 
حسين کنعاني مقدم اظهار کرد: براساس قانون اساسي در سه حالت امکان ارسال پرونده رئيس جمهور به قوه قضائيه وجود دارد، يکي از طريق کميسيون اصل 90 است که بر اين مبنا به تخلفاتي که ممکن است رئيس جمهور انجام بدهد، رسيدگي مي شود. 
وي ادامه داد: دوم در صورتي که رئيس جمهور مسئله عدم کفايت سياسي اش مشخص شده و سوم اينکه خلاف قانون اساسي عمل کرده باشد يا به مواردي که از نظر قانوني ملزم به اجراي آن بوده، عمل نکرده باشد.
وي افزود: اگر اين موارد باشد مي توان سوالات را به قوه قضائيه ارسال کرد و ظاهرا در اين جلسه سوال از رئيس جمهور، هيچ کدام از نمايندگان نگفته اند 
که رئيس جمهور خلاف قانون عمل کرده يا از انجام وظايف قانوني اش سرباز زده است. اين فعال سياسي اصولگرا با بيان اينکه به نظر مي رسد در اين جلسه هم رئيس جمهور و هم نمايندگان مجلس خويشتن داري کردند، تصريح کرد: بحث اين است که فشارها و استيضاح هاي دومينويي مشکلي را حل نمي کند يا خير و حتي ممکن است اين مسئله پديدآورنده مشکلات کشور باشد.  وي بيان کرد: من مخالف استيضاح هستم چون معتقدم در قالب استيضاح تنها يک مهره تغيير مي کند اما در مقابل دو اتوبوس مدير جديد وارد مي شوند در حالي که آنچه بايد تغيير کند، نگاه دولتمردان به مسائل کشور است.  اين فعال سياسي اصولگرا يادآور شد: کشور نياز به تحول دارد، تحول با تغيير فرق دارد چون لزوما هر تغيير منجر به تحول نمي شود. تحول تعالي گراست و حل مشکل مي کند. بايد دولتمردان اول نگاهشان به مسائل تغيير کند، در گذشته نگاهشان اين بوده است که با برجام مي توانند مشکلات را حل کنند. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9303/2/36997/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha