آرشیو
انتخاب نشریه


قاسمي : پيشنهادات اروپا، انتظارات ايران را برآورده نکرده است

سخنگوي وزارت خارجه تاکيد کرد که پيشنهادات اروپا انتظارات ايران را برآورده نکرده است.
بهرام قاسمي در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران درباره ايجاد سيستم مالي مستقل اتحاديه اروپا از سوئيفت، خاطرنشان کرد:درباره سيستم مالي و حوزه‌هاي ديگر در زمينه مسائل اقتصادي 
تبادل نظر کرديم و طرح‌هايي دريافت کرديم ولي من از ارائه جزئيات امتناع مي‌کنم.ايران و اروپا درباره سيستم مالي و بسياري از سيستم‌هاي ديگر در حوزه‌هاي پولي، سرمايه گذاري، صنايع و ديگر مسائل اقتصادي صحبت و تبادل نظر کرده‌اند و در اين زمينه طرح‌هايي را دريافت کرده‌ايم، ولي جزئيات آن را در حال حاضر ارائه نمي‌کنم.
سخنگوي وزارت خارجه همچنين درباره مذاکرات با  اروپا در مورد سيستم گردش مالي، گفت: اگر درباره مکانيزم‌هاي بانکي، پولي و صنعت و فناوري فکر کنيم، اين معضل حل خواهد شد. اين موضوعات موضوعاتي نيستند که براي آنها ضرب الاجل تعيين کنيد، در‌ مراحل فني هستيم. کمي هم تعطيلات ماه آگوست در اين تاخير تاثير داشت. به اروپايي‌ها هشدارهاي لازم‌ را داده‌ايم و زياد انتظار نخواهيم کشيد. مذاکرات ما با اروپايي‌ها صرفا در چارچوب برجام‌ بوده است و درباره چيز ديگري مذاکره نکرده‌ايم. هر از گاهي مقامات اروپايي اظهارنظرهايي دارند، اما آنها موضع ايران را مي‌دانند و به پاسخ‌هاي ايران آشنايي دارند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9303/9/36962/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha