آرشیو
انتخاب نشریه


عليپور در گفت‌وگو با رسالت:
در آزادي جواز نيمه نهايي آسيا را مي گيريم

علي عليپور در ديدار با الدحيل به شدت از سوي مدافعان و هافبک هاي
تيم قطري مراقبت مي شد ولي با اين همه در چند صحنه از بازي با اين تيم توانست موقعيت هايي را براي خود و هم تيمي هايش ايجاد کند. با اين همه هرگز نتوانست در خانه تيم قطري کاري که مي خواست را انجام بدهد. او وعده داد که در ديدار برگشت با حمايت 80 هزار پرسپوليسي در آزادي پرسپوليس را راهي نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا کند.
بخش هايي از اين گفت و گو را در زير مي خوانيد:
*مي داني که باخت تان خيلي ناراحت کننده نبود؟
- نه! اين را قبول ندارم. پرسپوليس تحت هر شرايطي بازي اش را ببازد باعث ناراحتي هوادارانش مي شود و اين را بايد تأکيد کنم که در چنين شرايطي قبل از هواداران خود ما هستيم که ناراحت مي شويم. 
* اما در فضاي مجازي با اين باخت خيلي ها را به ديدار برگشت اميدوار نگه داشتيد؟
- اين را هم قبول ندارم. ما بايد در خانه دحيل يک گل مي زديم. تيم الدحيل تحت هر شرايطي خطرناک است و ما اگر يک گل درخانه آنها به ثمر 
مي رسانديم براي بازي برگشت با شرايط روحي بهتر به ميدان مي رفتيم. 
* پس چرا هواداران پرسپوليس از اين شکست 0-1 خيلي دلخور نيستند؟
- شايد دليلش اين باشد که رسانه ها از قبل درباره الدحيل بزرگنمايي کرده بودند...
* ...يعني رسانه ها به اشتباه اين کار را کرده بودند؟
- نه! منظورم اين نبود. از بس درباره اين تيم اخبار برد و پيروزي و بدون شکست بودن منتشر شده بود همه فکر مي کردند ما هم يک حريف دست و پا بسته مقابل الدحيل خواهيم بود در حالي که فوتبالي ها ديدند که ما غير از دقايقي از نيمه اول که باعث شد گل بخوريم در ساير مواقع بازي برابر و حتي برتري نسبت به تيم الدحيل داشتيم. ما بايد يک گل يا حتي بيشتر هم مي زديم. بازي 5 دقيقه ادامه مي يافت برنده بوديم يا مساوي مي کرديم.
* نتيجه باخت سنگين استقلال در اين کمرنگي شکست شما نقشي داشت؟
- نمي دانم. به هر حال استقلال هم نماينده ايران است و اميدوارم اين تيم هم در بازي برگشت بتواند نتيجه رفت را جبران کند ولي ما فعلا بايد به فکر خودمان باشيم. 
* چرا گل نزدي؟
- به شدت از من مراقبت مي شد. يارگير مستقيم هم نداشتم. الدحيل به شکل منطقه اي مرا تحت مراقبت داشت. در واقع هر طرفي مي رفتم دو نفري که به من نزديک بودند مانع از حرکتم مي شدند يا توپم را 
مي زدند. البته يک اتفاق بدتر اين بود که مانع از رسيدن توپ به من 
مي شدند. بيشتر مواقع توپ ها قبل از اينکه به من برسد قطع مي شد. 
* در ديدار برگشت هم اين وضعيت اجرا مي شود. آن وقت چه مي کني؟
- برانکو براي اين مسائل برنامه دارد. به هر حال الان زمان خوبي براي ديدار برگشت در اختيار داريم. در ديدار برگشت الدحيل مي آيد تا از گلي که در خانه زده مراقبت کند و اين کمک خواهد کرد تا بتوانيم بازي را بهتر در اختيار داشته باشيم. ضمن اينکه در تهران ما به شکل بازي در دوحه محافظه کارانه به ميدان نمي رويم. 
* پيش از بازي چه شرايطي را پيش بيني مي کردي؟
- ما مي دانستيم با تيم خطرناکي بازي داريم. بودجه اي که الدحيل براي خريد دو، سه بازيکنش صرف کرده به اندازه کل هزينه يک فصل باشگاه ماست. از اين نظر اصلا قابل قياس با آنها نبوديم ولي ما هم پرسپوليس بوديم و مي دانستيم که آنها هم از ما هراس دارند. 
* فکر مي کني بتوانيد در ديدار برگشت نتيجه دو بر صفر را رقم بزنيد؟
- کار آساني نيست ولي ما ثابت کرده ايم پرسپوليس هر کاري بخواهد انجام مي دهد. البته اين را هم بايد در نظر گرفت که شرايط ما و آنها اصلا قابل قياس نيست. آنها در فصل نقل و انتقالات کلي بازيکن گرفتند ولي ما بازيکنان خوبي را از دست داديم. اين خوب نيست و فکر مي کنم اگر مسابقات ليگ قهرمانان آسيا همان زمان ادامه پيدا مي کرد يا قبل از جام جهاني تمام مي شد الان هم ما و هم استقلال شرايط ديگري داشتيم و اينطوري در مصاف با تيم هاي قطري شکست نمي خورديم تا يک نمره منفي در کارنامه تيم هاي ايراني رقم بخورد. 
* يک حرف دلگرم کننده؟
- ان شاالله الدحيل را در تهران و با کمک هواداران شکست مي دهيم و به دور نيمه نهايي مي رسيم.  

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9302/11/36914/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha