آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

برنامه روحاني براي خصوصي ‌سازي بانک ‌ها 
دعوت به شورش است 
حسين راغفر کارشناس اقتصادي اصلاح‌طلب در مصاحبه با فرارو گفت: من به حدي از گزارش اقتصادي آقاي روحاني عصباني شدم که تلويزيون را خاموش کردم. گزارش سياسي آقاي روحاني را گوش نکردم و بعدا بخش‌هايي از آن را خواندم. شيوه بيان روحاني و گزارش او به مردم حکايت از اين داشت که هر روز با واقعيت‌هاي زندگي مردم فاصله مي‌گيرد. اين فاصله، فاصله زيادي شده است. مثلا آقاي روحاني در بخشي از گزارش خود از خصوصي‌سازي حرف زد و گفت: صندوق‌هاي بازنشستگي بايد خصوصي شوند، اما او ازطرفي مي‌گويد ما بخش خصوصي نداريم. راغفر افزود: آقاي روحاني به اين اشاره کرده‌اند که ما بخش خصوصي نداريم. حالا سوالي که بايد از آقاي روحاني پرسيد اين است که پس با کدام بخش خصوصي مي‌خواهيد خصوصي‌سازي کنيد؟ آقاي روحاني مي‌گويد اقتصاد را بايد به دست مردم سپرد، اما کدام مردم؟ سوال ديگر اين است که مردم چه نقشي در اين اقتصاد دارند و چه ظرفيت‌هايي براي حضور مردم در اقتصاد وجود دارد؟ وي با بيان اينکه بخش خصوصي در چهار سال دولت يازدهم به شدت تضعيف شده است. وي ادامه داد: اگر واقعا به دنبال خصوصي‌سازي هستيد دولت بايد اول از همه خود را کنار بکشد. اگر واقعا مي‌خواهند گزارش دهند بيايند بگويند با شرکت‌هاي بزرگي مثل ايدرو، ايميدرو و شستا چه کار کرده‌اند؟ ما از کدام بخش خصوصي صحبت مي‌کنيم؟ چرا پتروشيمي‌هايي که اسماً خصوصي هستند، مدير دولتي دارند؟ راغفر با بيان اين‌که يکي از مشکلات اساسي کشور بانک‌هاي خصوصي است، گفت: منظورتان از خصوصي‌سازي چيست؟ اگر منظورتان از آن چيزي است که به اسم خصوصي‌سازي جيب مردم خالي شده، شيوه عمل دولت، دعوت مردم به شورش است. 
***
هديه مردمي براي عليرضا کريمي
خبرگزاري مهر نوشت: کاربران فضاي مجازي ۱۵ سکه بهارآزادي به عنوان پاداش مردمي به کشتي ‌گير ايراني عليرضا کريمي تقديم مي‌کنند. اين هديه قرار است در روزهاي آينده به وي اهدا شود.
بي توجهي سردار قاسم سليماني به نامه سيا
رئيس دفتر مقام معظم رهبري از نامه رئيس سازمان «سيا» به قاسم سليماني و بي‌توجهي وي به اين نامه خبر داد. به گزارش فارس از مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمدي‌گلپايگاني در آيين تجليل از ممتازان آموزشي و پژوهشي حوزه علميه خراسان گفت: شرايط امروز با ديروز تفاوت‌هاي بسياري دارد؛ هر ساعت ميليون‌ها دلار براي کوبيدن اسلام در رسانه‌هاي عمومي، نشريات و گروه‌هاي مختلف هزينه مي‌شود و سعي در ايجاد شبهه و القاي آن به نسل جوان دارند. وي با تاکيد بر اينکه حرف جمهوري اسلامي در جهان رسا و بلند است، گفت: همين اواخر زماني که قاسم سليماني در بوکمال بود، رئيس سازمان سيا به وسيله يکي از رابطان خود در منطقه، نامه‌اي براي سردار سليماني فرستاد اما ايشان گفت «نامه تو را نمي‌گيرم و نمي خوانم و اصلا با اين افراد صحبتي ندارم.» اين‌ها چه کساني هستند که با استکبار اين‌گونه برخورد مي‌کنند؟ وي ادامه داد: امثال قاسم سليماني، محصول و تربيت‌شده انقلاب اسلامي هستند؛ اوست که به رهبري نامه مي‌نويسد و مي‌گويد: «فرزند و سرباز شما، قاسم سليماني».
***
اين تأکيد آقاست
خبرنگار جهان نيوز طي گزارشي از مناطق زلزله زده، نوشت: خانه‌هاي زيادي ويران شده بود. تيرک‌هاي چوبي از ميان آوار بيرون زده بود. تک‌وتوک خانه‌ها و اتاق‌هايي که اسکلت داشتند سرپا بودند. مردم در محوطه‌ خانه‌هايشان چادر زده بودند؛ چادرهاي هلال‌احمر و البته چادرهايي که با نِي، خودشان سرپا کرده بودند. آقا در ميان ازدحام مردمي که جمع شده بودند، رفتند سمت يکي از چادرها؛ جلوي چادر به زني که آنجا بودند گفتند: مردت کجاست؟ زن جواب داد: بيمارستان. موج جمعيت مرا عقب راند و نشد حرف‌ها را بشنوم. در چادر بعدي، آقا وارد شد و بعد از احوالپرسي بيرون آمد. مردي جلو آمد و به جمعيت گفت: شما را به خدا مواظب باشيد، وسايل ما توي چادر است، زندگي‌مان از بين نرود. بچه‌هاي امدادگر سپاه که در روستا کمک مي‌کردند و جمع شده بودند آقا را ببينند، حلقه زدند دور چادر مرد و فشار جمعيت را نگه داشتند تا وسايل و چادر روستايي، زير دست و پا نماند. روستاي کوئيک سوم هم مثل قبلي‌ها بازديد شد و بعد رفتيم روستاي قلعه بهادري. توي راه صداي بيسيم مسئول وانت درآمد؛ محافظ آقا از پشت بيسيم مي‌گفت روستاي قبلي بعضي از عکاس‌ها با کفش رفتند داخل چادر مردم، تذکر بدهيد که مراعات کنند. مسئول وانت بلند گفت ماجرا را. پشت بيسيم باز هم محافظ آقا گفت: اين تأکيد آقاست.
***
وزير اقتصاد پاسخ قانع کننده‌اي ندهد  کارت زرد مي‌ گيرد
نماينده همدان در مجلس تاکيد کرد: اگر کرباسيان در صحن مجلس جواب قانع کننده‌اي ندهد، در صحن مجلس به وزير براي دادن کارت زرد راي‌گيري مي شود. امير خجسته در گفتگو با «آتيه» با اشاره به مشکلات سپرده گذاران موسسات مالي- اعتباري گفت: در همين زمينه از مسعود کرباسيان وزير اقتصاد و دارايي سوال کردم اما وزير نتوانست جواب قانع کننده اي بدهد و سوال براي بررسي بيشتر به صحن مجلس ارجاع شد. وي با بيان اينکه وزير اقتصاد بايد با حضور در صحن مجلس به سوالات بنده پاسخ دهد، افزود: متاسفانه بانک مرکزي هيچ نظارتي بر موسسات مالي- اعتباري ندارد و مردم سرمايه هاي زندگي خود را به اين موسسات دادند اما تکليف اين سپرده ها مشخص نيست. نايب رئيس کميسيون شوراها و سياست داخلي مجلس تصريح کرد: سوال ما از کرباسيان وزير اقتصاد اين است که چطور بانک مرکزي يک خطاي کوچک در بانک ها را رصد مي کند و متوجه مي شود اما از ميلياردها پول سپرده گذاران موسسات مالي- اعتباري بي خبر است؟ گفتني است کارت زرد به معناي نارضايتي مجلس از عملکرد يک وزير است و چنانچه يک وزير سه بار کارت زرد دريافت کند، در معرض استيضاح قرار مي گيرد.


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9095/1/3633/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha