آرشیو
انتخاب نشریه


سازمان آزاديبخش از شهادت 19 فلسطيني خبر داد

'سازمان آزاديبخش فلسطين' اعلام کرد که 19 تن از جمله 4 کودک در حملات ماه گذشته نظاميان رژيم صهيونيستي به مناطق فلسطيني در کرانه باختري و نوار غزه شهيد شدند و در همين مدت 400 تن نيز از سوي اشغالگران بازداشت شده اند. به گزارش ايرنا به نقل از  پايگاه خبري 'القدس العربي'، اين سازمان با صدور گزارشي همچنين به افزايش شهرک سازي هاي غيرقانوني رژيم صهيونيستي و حمله شهرک نشين ها 
به ساکنان کرانه باختري اشاره کرد. 'مرکز مطالعاتي عبدالله الحوراني' وابسته به سازمان آزاديبخش فلسطين در گزارش ماهيانه خود درباره مهمترين اقدامات رژيم صهيونيستي عليه مردم کرانه باختري و نوار غزه در ماه گذشته اعلام کرد که 17 شهروند فلسطيني توسط نظاميان رژيم صهيونيستي در راهپيمايي هاي مسالمت آميز بازگشت و حملات هوايي و توپخانه اي شهيد و يک فلسطيني در کرانه باختري و يک فلسطيني ديگر هم از اهالي شهر 'ام الفحم' بر اثر شليک گلوله اشغالگران به شهادت رسيدند. اين گزارش افزود: نظاميان رژيم صهيونيستي در اقدامي مغاير با قوانين بشر دوستانه، همچنان اجساد 28 شهيد اهل کرانه باختري و نوار غزه را در سردخانه هاي خود نگه داشته است.
به گزارش مرکز مطالعات الحوراني، نظاميان رژيم صهيونيستي ضمن تداوم عمليات بازداشت فلسطينيان در ماه گذشته، اقدام به بازداشت 400 فلسطيني از جمله دهها کودک در کرانه باختري، قدس و غزه کردند. همچنين 1600 فلسطيني در اين مدت بر اثر شليک گلوله صهيونيست ها 
و استنشاق گاز اشک آور در راهپيمايي هاي مسالمت آميز در مرزهاي نوار غزه و حمله نظاميان صهيونيست به روستاها، شهرک ها و اردوگاه هاي کرانه باختري زخمي شدند. بر اساس اين گزارش، نظاميان صهيونيست در ماه گذشته 31 خانه فلسطينيان از جمله 11 خانه و20 موسسه را در استان 'رام الله' و 'البيره' را منهدم کردند.
گزارش مذکور با اشاره به حملات رژيم صهيونيستي در خصوص 
يهودي سازي شهر قدس اشغالي و احداث مرکزي با نام 'مرکز ميراث يهودي من' در شهرک 'سلوان' در جنوب مسجد الاقصي به اشغال دهها هکتار از اراضي اين شهرک به بهانه توسعه زير ساختها پرداخت.
اين گزارش با اشاره به هدف قرار دادن مسجد الاقصي توسط صهيونيست ها افزود: شهرداري اشغالگران طرح توسعه 'ديوار براق' را تصويب کرد و شهرک نشينان صهيونيست با برگزاري راهپيمايي تحريک آميز در خيابان هاي 
شهر قديم و اطراف ورودي هاي مسجد الاقصي با شعارهاي 
تبعيض نژادي خواستار کشتار فلسطينيان شدند. اين در حالي است که يورش روزانه نظاميان صهيونيست به صحن هاي مسجد الاقصي و دستگيري نمازگزاران فلسطيني همچنان ادامه دارد .
مقامات رژيم صهيونيستي ماه گذشته طرح ساخت 1000 واحد مسکوني در شهرک هاي صهيونيستي کرانه باختري را تصويب و از طرح توسعه سه برابري منطقه نفوذ شهرک صهيونيستي جديد 'عميحاي' در جنوب نابلس خبر دادند.
** 240 فلسطيني در درگيري با نظاميان صهيونيست در نوار غزه زخمي شدند
وزارت بهداشت فلسطين اعلام کرد که 240 تظاهر کننده فلسطيني در درگيري با نظاميان صهيونيست در امتداد مرزهاي شرقي نوار غزه، زخمي شدند.
بر اساس گزارش اين وزارتخانه، زخمي ها به درمانگاه منتقل شدند که حال يک امدادگر و يک کودک 10 ساله وخيم گزارش شده است.
همچنين 3 امدادگر و يک خبرنگار نيز بر اثر اصابت گلوله صهيونيست ها 
زخمي و به بيمارستان غزه منتقل شدند. 
راهپيمايي بازگشت فلسطينيان از فروردين ماه تا کنون بعد از نماز جمعه در مرز نوار غزه با سرزمين‌هاي اشغالي برگزار مي شود.
** مخالفت نماينده هاي فلسطيني کنست با مصوبه تاسيس کشور جعلي يهود 
روزنامه هاي رژيم صهيونيستي اعلام که نمايندگان فلسطيني 'کنست' ( پارلمان رژيم صهيونيستي) در ديدار با مقامات ارشد اتحاديه اروپا از آنها خواستند با مصوبه تاسيس کشور جعلي يهود که ماه گذشته مطرح شد، مخالفت کنند.
اين روزنامه ها افزودند که نمايندگان فلسطيني کنست همچنين براي متقاعد ساختن سازمان ملل در تبعيض نژادي بودن مصوبه تاسيس کشور جعلي يهود تلاش مي کنند.
قرار است 'ايمن عوده' رهبر 'حزب مشترک' و چند عضو اين حزب، هفته آينده به بروکسل سفر کرده با رهبران اروپا از جمله 'فدريکا موگريني' و چند تن از وزراي خارجه و سفراي اتحاديه اروپا ديدار و گفت وگو کند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9301/9/36014/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha