آرشیو
انتخاب نشریه


حريري: جنگ سوريه رو به پايان است

نخست وزير لبنان گفت: با اوضاعي که سوريه دارد به نظر مي‌رسد جنگ در حال پايان است. به گزارش خبرگزاري تسنيم، سعد حريري، نخست وزير لبنان در مصاحبه‌اي با يورو نيوز در خصوص اوضاع داخلي لبنان گفت :
امروز مجلس به سه يا چهار بخش عمده تقسيم مي‌شود، کساني در جناح‌هاي راست و چپ و ميانه قرار دارند و افرادي‌ هم هستند که به جناح راست يا چپ نزديک اند. وقتي من استعفا کردم درباره تمام اينها صحبت کردم و گفتم من امروز اعتقاد دارم که ما تفاوت‌هاي سياسي داريم، حزب الله اين را مي‌داند و من نيز مي‌دانم.
 آنها هرگز سياست من در قبال (منطقه) خليج (فارس) را نمي‌پذيرند و من هم هرگز سياست‌ آنها را درباره ايران و ديگر مسائل نمي‌پذيرم. اما اين به آن معنا نيست که بايد کارکرد کشور را متوقف کنيم. تلاش دارم به اين برسم. البته ما هميشه اين تفاوت‌ها را خواهيم داشت و هميشه بر سر آنها بحث و جدل خواهيم کرد. اما ما چه مي‌کنيم؟ آيا بر اين مسئله تمرکز مي‌کنيم؟ تمرکز من بر اين است که بگويم اين مسائل را روي ميز مذاکره بگذاريم و با آرامش درباره آنها گفت‌وگو کنيم و ببينيم راه حل‌ها کدام اند و چطور بايد اين مسائل را حل کنيم. آنچه ما را دور هم نگاه مي‌دارد بسيار بيشتر از چيزهايي است که ما را از هم جدا مي‌کند. منظورم اين است که ما مي‌توانيم کارهاي بسياري براي اين کشور بکنيم. مثلا در زمينه اقتصاد همه مايل اند با فساد مبارزه کنند،‌ همه به انجام اصلاحات تمايل دارند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9301/9/36013/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha