آرشیو
انتخاب نشریه


حاشيه سازي عليه زائران عراقي
توطئه‌اي که اين بار زائران عراقي را هدف گرفته است

اين روزها شاهد دروغ پراکني و حاشيه سازي هاي بسياري درباره حضور زائران عراقي در ايران با هدف سوء استفاده جنسي از زنان بوده ايم و بي ترديد کساني که اين اخبار دروغ را نشر و گسترش داده اند به دنبال تکميل پازل جنگ رواني دشمن و ايجاد اختلاف ميان کشورهاي اسلامي بوده اند. 
خبر «۶۰۰۰ خانه‌مسافري که در مشهد سرويس جنسي مي‌دهند» آنقدر 
حساسيت برانگيز و البته غيرواقعي بود که مشخص شد، انتشاردهندگان اين خبر در روزنامه شرق به دنبال بازي در زمين دشمن بوده اند.
محمد قانعي، رئيس ‌اتحاديه هتلداران استان خراسان رضوي به اين مسئله واکنش نشان داد و با صراحت مطرح کرد، سخني مبني بر سوءاستفاده جنسي زائران عراقي از زنان ايراني را به زبان نياورده است.
وي در توضيح اين مسئله گفته است: « من کاملا تکذيب مي‌کنم؛ چراکه منظور تعداد خانه‌هايي بوده است که در مشهد بدون مجوز خدمات اقامتي ارائه مي‌دهند. براساس آمار ميراث فرهنگي که در نوروز منتشر شد، ۷۳۰۰ خانه در مشهد خدمات اقامتي ارائه کرده‌اند و از اين تعداد تنها ۶۰۰ مورد مجوز دارند خدمات اقامتي ارائه کنند و پذيراي مهمانان با شناسنامه و مدارک معتبر باشند؛ منظور من اين بوده است. اگر غير از اين برداشت شده مي‌خواهم که اصلاح شود». 
اين تکذيب نشان مي دهد، بازهم پاي شيطنت رسانه اي و چه بسا توطئه خارجي در ميان بوده است و بايد در نظر داشت که طرح چنين مباحث فريبکارانه اي صرفا به معناي آب به آسياب دشمن ريختن است، البته اين دروغ آنقدر غيرقابل باور بود که حتي کاربران زيادي در فضاي مجازي آن را به باد انتقاد گرفتند. 
يکي از کاربران فضاي مجازي نوشته است: «دروغ پراکني برخي از رسانه ها 
در خصوص استفاده جنسي زائران عراقي در مشهد از زنان ايراني باعث 
حرمت شکني شده است».
يکي ديگر از کاربران عملکرد وزارت ارشاد را مورد انتقاد قرار داده و گفته است: «رسانه بي حيا ميتونه يك مملكتو بي حيثيت كنه آقايون وزارت ارشاد با ميدون دادن به اين قبيل دروغ پردازان چيو ميخوان ثابت كنن؟ به چه قيمتي حاضريد سكوت كنيد و انگ بي ناموسي به ايران و ايراني بزنن».
اگرچه اين خبر خيلي زود با واکنش افکار عمومي و تکذيب رسانه ها مواجه شد اما پشت پرده اين مسئله حاکي از آن است که وحدت ميان دولت و مردم ايران و عراق، راهپيمايي اربعين و شکست داعش و گروه‌هاي تروريستي در اين کشور با همکاري و همراهي مستشاران نظامي ايران؛ خاري در چشم دشمنان خارجي و عوامل دست نشانده آنها در داخل بوده است.
طبعا پياده سازي عمليات رواني مهم‌ترين دستاويز جريان هاي معاند خارجي و نفوذي هاي داخلي است تا به اين واسطه ضمن تفرقه افکني، زمينه عدم توسعه صنعت گردشگري را فراهم کرده وارزآوري و اشتغال را به بن بست بکشانند.   
بعد از اعمال تحريم ها و تهديدهاي آمريکايي ها حالا قرار است روابط ميان کشورهاي اسلامي مخدوش شده تا ايران منزوي شود و از آرمان و اهداف 
انقلابي اش دست بردارد و به اعتقاد سيد رضا قزويني غرابي، کارشناس مسائل عراق: در چنين شرايط اقتصادي که ايران درگير موضوع کاهش ارزش پول ملي و تورم فزاينده است که آثار آن شامل همه بخش‌هاي آن شده، گردشگران کشورهاي همسايه يعني عراق، افغانستان، ترکيه و آذربايجان تابستان امسال بيش از هر زمان ديگري به ايران سفر کرده‌اند. اما اين اتهامات سنگين تنها متوجه گردشگران عراقي  است .ترديدي نيست که ادامه چنين ادعاهاي غير مستند و فاقد ارزش و غيراخلاقي علاوه‌بر تضعيف صنعت گردشگري ايران باعث ايجاد فضاي ستيز و تنش ميان شهروندان دو کشور همسايه خواهد شد». 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9301/2/35989/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha