آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 ناسزاگويي علي مطهري باز هم کار دستش داد!
انتشار فيلمي از اعتراض تند يکي از حاضرين پاي سخنراني روز عيد غدير علي مطهري خبرساز شد. در اين فيلم يک جوان به مطهري معترض مي‌شود که «اين همه مردم آمده‌اند نشسته‌اند، شما به جاي اينکه بگويي چرا ماشين توليد داخل شده ۴۵ ميليون تومان، درباره غدير صحبت مي‌کني؟! مردم را يک مشت کور فرض مي‌کني؟! مملکت، روحاني و امام جمعه دارد، شما در جايگاهي نيستي که بخواهي درباره غدير صحبت کني! شما در جايگاه نايب رئيسي مجلس بگو چرا پرايد شده ۴۰ ميليون! ۵۰۰ کيلومتر آمده‌اي که درباره مسائل ديني صحبت کني؟!» بر پايه گزارش جوان، اعتراض او ابتدا با واکنش آرام مطهري روبه‌رو مي‌شود، اما ناگاه عصباني مي‌شود و مثل دفعات قبلي که از او ديده شده بود، شروع به فحاشي مي‌کند: «تو احمق و ناداني که مي‌گويي من نبايد درباره غدير حرف بزنم!» مطهري البته نمي‌توانست در روز غدير در مورد غدير حرف نزند، اما کمي تدبير لازم بود که سخنران وقتش را تنظيم کند و با توجه به شرايط خاص اقتصادي کشور و مسئوليتي که در مجلس دارد، سخناني اقتصادي هم داشته باشد. از طرفي اگر مردم هم عصباني شدند، يک مسئول حکومتي نبايد عصباني شود و ناسزا به زبان بياورد. از طرفي فرد همراه مطهري که متأسفانه روحاني و معمم است و گفته شده رئيس يکي از ستاد‌هاي انتخاباتي حسن روحاني بوده است، خطاب به جوان معترض مي‌گويد: ««تو آبروي عمامه و لباس مرا بردي!... مي ‌کنمت داخل گوني!» در حالي که او بايد مطابق شأن لباس پيامبر (ص) صحبت مي‌کرد که متأسفانه اين اتفاق نمي‌افتد و حتي فرد معترض تهديد هم مي‌شود!
***
 روحاني تعامل ضعيفي با مجلس دارد 
رئيس فراکسيون اميد با بيان اين‌که «متاسفانه رئيس جمهور تعامل ضعيفي با مجلس دارد»، گفت: شايد يکي از عوامل افزايش تعداد سوالات، تحقيق و تفحص و استيضاح، عدم ارتباط نزديک شخص رئيس جمهور و بعد هم دولتي‌ها با مجلس باشد. توصيه مي‌کنيم که وزرا و رئيس جمهور ارتباط نزديک ‌تري با مجلس داشته باشند. به گزارش ايسنا، محمدرضا عارف در باره‌ اين‌که بخشي از بدنه جامعه اقدامات اخير مجلس را مصداق چوب لاي چرخ دولت گذاشتن، مي‌دانند، بيان کرد: اين کارها چوب لاي چرخ دولت گذاشتن نيست. وي در ادامه درباره‌ اين‌که بازخورد بازار بعد از سوال از رئيس جمهور، افزايش قيمت سکه و طلا بود، اظهار کرد: بازار اقتصادي ما پايدار نيست، به محض وقوع اتفاق کوچکي اثري در بازار دارد. وي در پاسخ به اين پرسش که چرا اخيرا مجلس به دنبال مخالفت با دولت است؟ گفت: بنده چنين برداشت و تلقي از مجلس ندارم. تاکيد ما بر آن است که در ادامه‌ راه بايد جلسات مستمر دولت و مجلس برگزار شود. عارف در واکنش به انتقاد برخي از نمايندگان از کابينه دولت مبني بر اين که به نمايندگان وقتي براي جلسات نمي‌دهند، گفت: اين انتقاد وارد است. شخص رئيس جمهور و وزرا توجه لازم را ندارند. ان‌شاءالله جبران کنند.
***
کره جنوبي پيشنهاد رژيم صهيونيستي را نپذيرفت 
رسانه هاي شرق آسيا اعلام کردند کره جنوبي درخواست سفر رئيس رژيم صهيونيستي به سئول را نپذيرفته است. پيشنهاد سفر «روين ريولين» به کره جنوبي اخيرا توسط سفير اين رژيم در سئول به مقامات کره جنوبي ارائه شده بود که مورد استقبال قرار نگرفته است. تارنماي خبري آسيا چانل اشاره اي به دليل خودداري کره جنوبي از اين سفر نکرده است اما پيش بيني کرد رد اين درخواست به دليل تمرکز کره جنوبي بر روي مذاکره با کره شمالي باشد. همچنين گفته مي شود کره شمالي رژيم صهيونيستي را به رسميت نمي شناسد و انجام چنين سفري در اين شرايط که دو کره در حال گفت‌وگو و مذاکره هستند مي تواند به روند صلح شبه جزيره آسيب برساند.
***
عقب ‌نشيني اروپايي‌ ها از برجام با يک تشر آمريکا
عضو هيئت رئيسه کميسيون اصل 90 قانون اساسي مجلس معتقد است علي رغم اينکه اروپايي‌ها قصد داشتند برجام را حفظ کنند با يک تشر آمريکايي‌ها از مواضع خود عقب نشيني کردند. امير خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با تأکيد بر ابزار بودن برجام براي نيل به منافع ملي، گفت: با توجه به اينکه مقام معظم رهبري نيز در ديدار با اعضاي هيأت دولت به درستي تأکيد کردند برجام فقط يک ابزار بود و اگر قرار بود هدف باشد بايد تمام 
برنامه ريزي هاي خود را بر اساس برجام صورت مي داديم. نماينده مردم همدان با بيان اينکه نبايد دولت به برجام به عنوان يک هدف نگاه مي کرد، ابراز داشت: ما صرفا مي خواستيم از طريق برجام به دنيا بفهمانيم که ايران به تعهدات خود پايبند است که موفق هم شديم و آن را نشان داديم. از اين رو اگر زماني ببينيم اين ابزار ديگر کارايي ندارد، از آن استفاده نمي کنيم. اگر دولت هم نگاه خود به برجام را ابزاري مي کرد مشکلات فعلي را نداشتيم.
***
اظهارات مداخله‌ جويانه لودريان
به نقل از روزنامه نيشن، ژان ايو لودريان، وزير امور خارجه فرانسه گفت: ايران بايد اصول بنيادي برجام را رعايت کند و فکر مي‌کنم همين کار را هم مي‌کند اما نمي‌تواند از گفت‌وگو درباره مسائل ديگري که نگراني ما را به دنبال داشته، جلوگيري کند. لودريان اين اظهارات را در حالي مطرح کرده است که يوکيا آمانو، مدير کل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي روز پنج‌شنبه (۸ شهريور) بار ديگر تاييد کرد که ايران به مفاد تعهداتش در توافق هسته‌اي متعهد بوده است. آژانش بين المللي انرژي اتمي که نظارت بر اجراي اين توافق را بر عهده دارد، تا کنون بيش از 10 بار پايبندي ايران به اين توافق را تاييد کرده است.
***
از ترس قاسم سليماني فيلم را از دور نگاه کردم!
نشست خبري فيلم «به وقت شام» با حضور ابراهيم حاتمي‌کيا در سوريه برگزار شد. به گزارش کيهان، ابراهيم حاتمي‌کيا در اين نشست که با استقبال خبرنگاران روبه‌رو شده بود، ضمن ابراز خرسندي از واکنش مردم سوريه به فيلمش گفت: از جهت فيلمسازي مايل بودم صفر تا صد 
«به وقت شام» را در سوريه بسازم اما شرايط به گونه‌اي بود که امکان ساختن فيلم در اينجا از ما سلب شد. وي درباره واکنش حاج قاسم سليماني بعد از تماشاي فيلم به وقت شام گفت: واقعيت اين است که من از برخورد با ايشان مي‌ترسيدم و هنگامي هم که قرار شد با ايشان فيلم را ببينيم در هنگام ديدن فيلم حتي از ايشان دورتر نشسته بودم ولي وقتي که فيلم را ديدند، خدا را شکر راضي بودند و وقتي خواستند مرا در آغوش بکشند، ‌گريه کردند. بسيار خوشحال بودم از اينکه سردار سليماني فيلم بنده را تحسين کردند.
***
 اعتماد متقابل داشته باشيد
محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با انتشار پستي در صفحه توييتر خود ضمن انتقاد از عملکرد دولت در حوزه اقتصاد، تأکيد کرد دولت بايد از ظرفيت مردم استفاده کند تا جلوي رانت، سفارش و بي ‌انضباطي مالي گرفته شود. رضايي در توييتر نوشت: مردم به شما اعتماد کردند و شما را انتخاب کردند، شما هم به مردم اعتماد داشته باشيد. مشکلات اقتصادي با بخشنامه حل نمي ‌شود، مردم را وارد کارزار کنيد تا جلوي رانت، سفارش و بي‌ انضباطي مالي گرفته شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9301/2/35986/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha