آرشیو
انتخاب نشریه


خط قرمز ملت بحرين
منامه در آستانه انفجار است

بخش سياسي خارجي: رژيم منفور آل خليفه به همراه 
آل سعود، با محاصره منزل شيخ عيسي قاسم ، شرايط سختي را براي اين روحاني مبارز رقم زده اند. اقدام مشترک سعودي ها 
و رژيم آل خليفه و تلاش آنها براي حذف شيخ عيسي قاسم، منجر به خشم ملت بحرين شده است. بدون شک، هر اتفاقي که در اين خصوص رخ دهد، آثار و تبعات سختي براي رژيم سعودي و رژيم حاکم در بحرين خواهد داشت. 
مرکز حقوق و دموکراسي بحرين با اشاره به اينکه آيت‌الله شيخ «عيسي احمد قاسم» از درد مستمر و خونريزي داخلي رنج مي‌برد، تأکيد کرد که سلامت ايشان در معرض خطر است.در بيانيه مرکز حقوق و دموکراسي بحرين آمده است که حال آيت‌الله عيسي قاسم از روز يک‌شنبه ۲۶ نوامبر (۵ آذر) وخيم‌تر شد و پزشکان در منزلش او را معاينه و تأکيد کردند که بايستي سريعا تحت عمل جراحي قرار گيرد که البته عمل وي نيز با توجه به بالا بودن سن، فشار خون و بالا بودن قند خون و ناراحتي قلبي امري دشوار است.
طبق گزارش وبگاه «مرآة البحرين»، سيد «أحمد الوادعي» مدير اجرايي مرکز ياد شده گفت که «دولت بحرين با آتش بازي مي‌کند و از ارائه خدمات پزشکي مناسب به شخصيت‌هاي بارز ديني از جمله آيت‌الله عيسي قاسم خودداري کرده و 
علي رغم بالا بودن سن وي و وخامت حالش او را تحت بازداشت خانگي قرار داده است که اين امر ميزان وحشي‌گري حاکمان و بي‌رحمي آنها را نشان مي‌دهد».
وي در ادامه هشدار داد که اين رفتارهاي به دور از انسانيت دولت بحرين با آيت‌الله عيسي قاسم پيامدهاي ناگواري به دنبال خواهد داشت که دولت از آن غافل است.شيخ «همام حمودي» رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق، رژيم بحرين را مسئول به خطر افتادن جان آيت‌الله شيخ «عيسي قاسم» دانست و از جامعه بين‌الملل خواست براي نجات جان وي فورا وارد عمل شود.وي طي بيانيه‌اي که نسخه‌اي از آن در «السومرية نيوز» منتشر شد، اعلام کرد: ما درباره به خطر افتادن جان آيت‌الله شيخ عيسي قاسم هشدار مي‌دهيم و رژيم بحرين را مسئول وخيم شدن حال جسمي ايشان مي‌دانيم.رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق از جامعه بين الملل و مؤسسات حقوق بشرجهاني خواست هرچه زودتر وارد عمل شوند و از سکوت جامعه بين الملل در برابر نقض گسترده حقوق بشر در بحرين و نقض حقوق شيخ عيسي قاسم و حبس خانگي ايشان ابراز تعجب کرد.شيخ حمودي همچنين خواستار انتقال فوري شيخ عيسي قاسم به بيمارستان شد تا جان و سلامتي ايشان حفظ شود و امکان مراقبت کامل از ايشان فراهم شود و از سوي ديگر تاکيد کرد : بايد با آيت الله قاسم بر اساس معاهدات و قوانين حقوق بشر بين المللي رفتار شود.در پايان اين بيانيه آمده‌است: بي‌توجهي رژيم بحرين به سلامتي شيخ عيسي قاسم مي‌تواند امنيت اجتماعي بحرين را برهم بزند و اين اتفاقي است که هيچ کس آن را نمي‌خواهد.شيخ «عبدالله الدقاق» نماينده آيت الله «عيسي احمد قاسم» در تهران، درباره وخامت حال آيت‌الله ابراز نگراني کرد و مسئوليت هرگونه اتفاقي را در اين خصوص بر عهده دولت و شاه بحرين دانست. الدقاق در گفتگو با خبرگزاري فارس تاکيد کرده است : اندک اندک به سالروز انقلاب بحرين در 14 فوريه 2011 نزديک مي‌شويم. 6 سال در حال اتمام است و انقلاب در حال ورود به سال هفتم است. سالي که گذشت، خونين‌ترين و نظامي‌ترين سال بحرين بود. سال جاري (ميلادي) با حکم‌هاي متعدد اعدام و اجراي سه حکم در حق جوانان بحرين بود. در اين سال به منزل شخصي آيت‌الله عيسي قاسم (رهبر معنوي انقلاب و شيعيان بحرين) حمله شد و دست دستگاه قضائي نظامي باز گذاشته شد.الدقاق گفت: به همين مناسبت اعلام مي‌کنم که وضعيت جسماني شيخ عيسي بسيار وخيم است و اعلام مي‌کنم زندگي شيخ در خطر است. محاصره خانگي در حقيقت مرگ تدريجي است و مسئوليت اين وضعيت بر عهده رأس رژيم  است. نماينده عيسي قاسم در تهران، سازمان ملل را به دخالت فوري فراخواند، و گفت: از دبير کل سازمان ملل مي‌خواهيم که دخالت فوري براي نجات زندگي عيسي قاسم انجام بدهد. اين مسئله، مسئله‌اي انساني‌ است که نيازمند دخالت فوري و عاجل است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9094/1/3539/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha