آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 انتخابي مهم در خليج فارس
باشگاه خبرنگاران نوشت: روز پنج ‌شنبه با حکم فرماندهي کل قوا، سردار عليرضا تنگسيري به‌ عنوان فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي معرفي و جانشين سردار فدوي شد. براي بررسي بهتر اين مسئله کافي است به واکنش رسانه‌هاي غربي، به ويژه آن دسته از رسانه‌هايي که مستقيم بودجه خود را از مراکز نظامي و اطلاعاتي غربي دريافت مي‌کنند، توجه کرد. براي همه آنها انتخاب دريادار تنگسيري به اين عنوان، تقريبا حالت يک شوک را داشته و نمي‌ توانند به سادگي از کنار آن بگذرند. تقريبا بيشتر نيروهاي دريايي کشورهاي فرامنطقه‌اي در خليج فارس به‌عنوان محدوده تحت نظر نيروي دريايي سپاه، دريادار تنگسيري را مي شناسند و همه آنها مي‌دانند که اين انتخاب در روزهاي فشار اقتصادي شديد بر کشور، بدون دليل نيست. تاکنون دو بار انگليسي‌ها، دو بار آمريکايي‌ها، يک بار استراليايي‌ها و يک بار هم کانادايي‌ها در خليج فارس توسط نيروي دريايي سپاه به دليل تجاوز به آب‌هاي سرزميني ايران دستگير شده‌اند، در قلب همه اين دستگيري‌ها، نام يک نفر بيش از همه به چشم مي‌خورد، سردار عليرضا تنگسيري.
***
نقدينگي در ۱۳ سال ۲۵ برابر شد
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: در سال ۸۴ و در پايان دولت خاتمي مجموعه نقدينگي کشور ۶۳ هزار ميليارد تومان بود که اين رقم امروز به يک تريليون و ۶۶۰ هزار ميليارد تومان رسيده که از رشد ۲۵ برابري حجم نقدينگي در کشور حکايت دارد. به گزارش تسنيم، غلامرضا مصباحي مقدم افزود: رشد سالانه نقدينگي ۲۵ تا ۳۰ درصد است و يکي از عوامل خلق نقدينگي بانک مرکزي و بانک هاي عامل هستند که با انتشار پول پُرقدرت که قادر است معادل ۷.۵ برابر ميزان واقعي خود خلق پول کند، حجم نقدينگي را افزايش مي دهند. دولت در اين سال ها به بهانه هاي مختلف از بانک مرکزي استقراض کرده، مانند آنچه اواخر پارسال براي سامان دهي طلبکاران موسسات مالي رخ داد که بعدها رئيس جمهور گفت ۱۰ هزار ميليارد تومان از جيب ملت به طلبکاران داديم.
***
با درخواست دولت سوريه، حزب‌ الله 
در اين کشور مي‌ ماند
روزنامه الاخبار لبنان گزارش داده که دولت سوريه از حزب ‌الله درخواست کرده که پس از پايان نبردهاي نظامي شمالي سوريه هم در اين کشور حضور داشته باشد و حزب‌ الله بنابر درخواست رسمي دولت سوريه در اين کشور باقي مي‌ماند. بر اساس خبري که روزنامه الاخبار منتشر کرده مقدمات لازم براي باقي ماندن حزب ‌الله در سوريه براي مدت نسبتاً طولاني فراهم شده و قرار است حزب ‌الله به دولت سوريه در زمينه آشتي داخلي و کمک به بازگشت آوارگان از لبنان کمک کند و بر وضعيت مرزي بين لبنان و سوريه نظارت داشته باشد. پيشتر يکي از نمايندگان حزب ‌الله در پارلمان لبنان از مخالفت رئيس‌ جمهور سوريه با پيشنهاد وليعهد عربستان مبني بر باقي ماندن مادام ‌العمر در قدرت و بازسازي کامل سوريه در مقابل قطع روابط دمشق با حزب‌ الله و ايران خبر داده بود که به گفته او با مخالفت رئيس‌ جمهور سوريه مواجه شده است.
***
پشت پرده هجوم ايراني ‌ها به گرجستان
روزنامه خراسان نوشت: علاوه بر سفر به گرجستان خروج سرمايه ايراني ها به واسطه خريد ملک در اين کشور موضوع نگران کننده است که افزايش داشته است. «محمود» جواني ايراني که يک سال قبل با رقمي حدود 300 ميليون تومان ملکي را در تفليس خريداري کرده است مي گويد: شنيده ام قرار است گرجستان تا سال 2020 عضو اتحاديه اروپا شود، به همين دليل سرمايه اي را که داشتم در اين جا سرمايه گذاري کردم، هم براي خودم ملک خريدم و هم 
به راحتي مي توانم با خانواده ام در ايران در ارتباط باشم.
***
بين سخنان رحيم‌ پور و فرمايشات مراجع  اختلافي نديدم
عزت ‌الله ضرغامي از هم‌ صبحانه بودن خود با رحيم‌پورازغدي خبر داد و محتواي اين جلسه را تشريح کرد.به گزارش تسنيم، ضرغامي تصريح کرد: با آقاي رحيم‌پور ازغدي هم صبحانه بوديم و در مورد جنجال رسانه‌اي سخنراني‌اش در فيضيه باهم صحبت کرديم. سخنان او در مورد توليد انبوه مرجعيت با آنچه در رسانه‌ها به او نسبت داده شده کاملاً متفاوت است. او مي‌گفت مرجعيت مقامي نيست که به‌راحتي در اختيار هر عالمي قرار گيرد.وي گفت: ده‌ها سال مطالعه، رنج و تحقيق شبانه‌روزي و خودسازي فردي مي‌خواهد که بااستعداد ذاتي همراه شود تا اين توانمندي به فعليت برسد و در يک فرآيند طبيعي و علمي مورد تاييد و رجوع ديگران قرار بگيرد. بين سخنان آقاي رحيم‌پور و فرمايشات مراجع بزرگوار اختلافي نديدم. البته راجع به برخي توجهات رسانه‌اي هم گفت‌‌وگو کرديم. امر مهمي که باعث مي‌شود يک سخنراني جامع، عالمانه و دلسوزانه تحت‌الشعاع ادبيات خاص يک بخش کوتاه آن قرار گيرد. ضرغامي تأکيد کرد: شخصاً هم معتقدم تحول در دروس حوزه هم موضوعي نيست که بزرگان حوزه با آن مخالف باشند. چراکه در طول سال‌هاي اخير به ويژه در دوره مديريت جديد حوزه، اقدامات مهمي انجام‌شده، مي‌شود و بايد بشود. تجربه تاريخي جنجال بزرگ فقه سنتي و فقه پويا و پاسخ ساده آن بزرگوار که پويايي در متن و ذات خود فقه سنتي جواهري نهفته است، پيش چشم ماست.
***
سفره مردم در دولت دوازدهم کوچک‌ تر شد
روزنامه اعتماد در يادداشتي نوشت: اين که تورم چقدر است از نظر عدد مهم نيست چرا که در ۶ ماه گذشته با توجه به تغييراتي که در قدرت خريد مردم روي داده است ميزان تورم به خوبي در زندگي مردم به رخ کشيده شده و سفره مردم کوچک ‌تر از قبل شده است. به اين جهت شايد براي مردم چند درصد بودن تورم ديگر نکته مهمي نباشد؛ اين يک واقعيت است که طي سال‌هاي گذشته از فقدان برنامه مدون اقتصادي رنج برده‌ايم.
***
اعلام همکاري کرديم اما پاسخي دريافت نکرديم
 رئيس سازمان بسيج مستضعفين در پاسخ به درخواست اخير رئيس جمهور که «دولت را تنها نگذاريد»، گفت: بيش از يک سال است که به شما اعلام آمادگي و همکاري کرده، نامه زده و در تربيون هاي مختلف اعلام کرده ايم ولي پاسخي دريافت نکرده ايم. به گزارش فارس، سردار غلامحسين غيب پرور در همين زمينه افزود: شما اگر بخواهيد تنها نيستيد؛ فرهيختگان بسيج در اصناف، پزشکي و صنعت و اقشار مختلف بسيج در خدمت شما هستند اما راه بسته است، راه را باز کنيد. بسيج متعلق به نظام و نسخه شفابخش است. شما بخشي از توانايي بسيج را در عرصه سازندگي و در زلزله کرمانشاه ديده ايد و مردم حلاوت 
خدمت رساني بسيج را چشيده اند.
***
تشکر از قاچاقچيان ترياک!
روزنامه خراسان در ستون حرف مردم خود نوشت: تنها کالايي که در اين ايام افزايش قيمت نداشته، «ترياک» است. دست قاچاقچيان محترم درد نکند! از مسئولان محترم خواهانيم که از مشاوره با آنان در اداره امور مملکت و کاهش قيمت ها حداکثر استفاده را ببرند!

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9299/2/35374/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha