آرشیو
انتخاب نشریه


محمدابراهيم رضايي، عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در گفت‌و‌گو با رسالت:
دشمن بزرگ نيست

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از صحبت هاي محمد جواد ظريف با اين مضمون که به جاي آنکه از امکاناتي که برجام به ما داده استفاده کنيم به بازي هاي 
سياسي پرداخته ايم در گفت‌و‌‌گو با روزنامه رسالت گفت: امروز که مي بينند برجام اثر بخشي لازم را نداشته و پاسخي براي ملت ندارند مسئله را اين گونه تعريف مي کنند که بازي هاي سياسي و تقابل ها باعث شد از ظرفيت برجام استفاده نشود.
محمد ابراهيم رضايي، عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و عضو فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس دهم با بيان اينکه سخنان دکتر ظريف مبني بر اين که اگر برجام نبود دلار چهار سال قبل به قيمت فعلي بود، صحت ندارد،گفت: ايشان نظر خودش را گفته و بعيد مي دانم که چنين مطلبي صحت داشته باشد، افزايش قيمت دلار به دليل ضعف مديريت ونوع تصميم گيري و تدبير دولتمردان است، کشوري که ظرفيت اقتصادي بسيار بالايي دارد روز به روز بايد ارزش پول ملي اش تقويت شود. وي افزود: اين که ضعف ها را به حساب برجام مي گذارند که اگر برجام نبود دلار چهار سال قبل به قيمت فعلي بود، درست نيست. اگر يک مدير، شجاع، تصميم گير و با برنامه باشد و هوشمندانه عمل کند الان قيمت دلار بايد چيزي حدود دو هزار تومان باشد.
نماينده مردم خمين با بيان اين که چون برجام اثر بخشي لازم را نداشته حال مي خواهند بگويند بازي هاي سياسي باعث شده از ظرفيت برجام استفاده نشود، خاطر نشان کرد: ايشان نظرشان اين است که چون عده اي به برجام انتقاد داشتند ديگر نتوانستند از مزاياي آن استفاده کنند.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي ابراز کرد: برجام را خيلي بزرگتر از آن چه که وجو.د داشت در فضاي کشور تبليغ کردند و امروز که مي بينند 
برجام اثر بخشي لازم را نداشته و پاسخي براي ملت ندارند مسئله را اين گونه تعريف مي کنند که بازي هاي سياسي و تقابل ها باعث شد از ظرفيت برجام استفاده نشود.
محمد ابراهيم رضايي با تاکيد بر اين که برجام کاملا دست دولت بوده است گفت: عده اي در حوزه رسانه يا جاي ديگر حرفي زدند و انتقاد کردند حال اين مسئله را براي اثربخشي برجام بهانه کرده اند در صورتي که برجام کاملا دست دولت بوده است، اگر راست مي گويند در حوزه عمل بايد به نتيجه مي رساندند چرا که دولت حيثيتش به اين امر گره خورده بود.
عضو فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس دهم بيان داشت: امروز ديگر اين حرف ها که بازي هاي 
سياسي باعث شده از دستاوردهاي برجام استفاده نشود قابل قبول نيست، شما که حيثيت دولتتان به برجام گره خورده بود بايد از اين ظرفيت خوب استفاده مي کرديد. مگر چه کسي يا کدام گروه براي استفاده از ظرفيت برجام مانع شده بود؟ چنين چيزي صحت ندارد.
وي با بيان اين که کارشناسان تاثير رفتار دشمنان بر اقتصاد را نهايتا 20 درصد مي دانند، گفت: مردم همه واقف هستند که اثر بخش بودن دشمني آمريکا و اسرائيل و ديگران چندان قوي نيست، کارشناسان اين اثربخشي را نهايتا 20 درصد مي دانند.نماينده مردم خمين در ادامه افزود: مشکلات موجود بر مي گردد
به مدل اعمال مديريت، تصميم گيري هاي درست، استفاده از ظرفيت هاي داخلي و حمايت از توليد که از اين ها محروم بوديم، به طور مثال عمل نکردن به سياست هاي اقتصاد مقاومتي و بسياري از کارهايي که دولت مي توانست انجام بدهد اما نداد و متاسفانه امروز دستش خالي است. عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پايان با بيان اين که کم کاري و ضعف مديريت است که به کشور آسيب وارد مي کند تاکيد کرد: مردم کاملا آگاه هستند که کشورشان ظرفيت اقتصادي بسيار بالايي دارد و اين کم کاري و ضعف مديريت است که به کشور آسيب مي زند و همه مي دانند که دشمن بزرگ نيست، مگر اينکه بعضي از دولتمردان ما که محبوب آمريکا هستند مي خواهند نقش آمريکا را در اين زمينه بزرگ تر از حد واقع ببينند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9298/1/35284/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha