آرشیو
انتخاب نشریه


ضرورت مشارکت شهروندان در حفاظت از مبلمان شهري

شهردار شهر جديد هشتگرد ضرورت مشارکت شهروندان در امر حفاظت از مبلمان شهري، نگهداري و حفاظت از مبلمان و تأسيسات شهري را بيانگر فرهنگ بالاي مردم و احساس مسئوليت آنها در برابر دارايي‌هاي شهري دانست.
مهندس اصغر آقائي با اشاره به اينکه تخريب اموال عمومي هزينه‌هاي بسياري را به مديريت شهري تحميل مي‌کند، اظهار کرد: حفظ و نگهداري وسايل و امکانات عمومي در پارک‌ها و معابر عمومي يک وظيفه همگاني است و اين عمل در واقع نشانگر احساس مسئوليت مردم در قبال دارايي‌ها و اموال شهري است.
وي با اشاره به اينکه امکانات شهري براي استفاده عموم شهروندان است، بيان کرد: همگان حق استفاده از اين امکانات را دارند که عده‌اي خاص با بي‌مبالاتي باعث تحميل هزينه‌هاي زياد به شهر و ساکنان آن مي‌شوند.
شهردار شهرجديد هشتگرد از عموم شهروندان خواست تا به منظور جلوگيري از تخريب اموال عمومي ضمن حراست و نگهداري از اين اموال با مجموعه شهرداري در راستاي اشاعه فرهنگ مناسب شهروندي و شناسايي و برخورد جدي با اين ناهنجاري‌ها همکاري کنند.
مهندس آقائي ساماندهي مکان‌هاي عمومي را از وظايف عمده شهرداري اعلام کرد و افزود: ما نيز در قبال اين وظيفه از مردم انتظار همکاري داريم چرا که اگر اين توجه به مسائل شهري دوطرفه نباشد شهرداري به تنهايي کاري از پيش نخواهد برد.
وي اجراي طرح‌هاي بهسازي و بازسازي بوستان‌هاي شهري را يادآور شد و اضافه کرد: ما با اجراي اين طرح‌ها و مبلمان شهري سعي داريم تا مردم از بهترين امکانات شهري بهره‌مند شوند و اين اموال را جزو دارايي‌هاي خود محسوب کنند.
شهردار شهرجديد هشتگرد بهبود شاخص‌هاي امنيتي در نقاط مختلف شهر را يادآور شد و اذعان کرد: نصب چراغ‌هاي روشنايي در مناطق متنوع شهري علاوه بر جذابيت‌بخشي به فضاي عمومي شهر، احساس امنيت را در مردم ايجاد مي‌کند که شهرداري با اجراي اين روشنايي‌ها در سطح شهر درصدد افزايش اين حس در ميان مردم است.
 با توجه به اينکه در چند ماه اخير شاهد اتفاقات ناگواري در خصوص آسيب فراوان به مبلمان شهري و سيستم روشنايي از جمله شکستن چراغ ها و سرقت کابل هاي برق بوده ايم...
شايسته است با نگهداري مناسب از مبلمان شهري به جاي تعمير و جايگزيني مبلمان،در جهت توسعه و افزايش آن در شهر گام برداريم.
 در صورت مشاهده هرگونه تخريب به اموال عمومي  با شماره شهرداري 44266400 الي 4 و يا پليس 110 تماس حاصل نماييد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9298/2/35273/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha