آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

دولت، خروج آمريکا از برجام را 
محاسبه نکرده بود
محمدرضا بادامچي نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس در مصاحبه با روزنامه قانون گفت: «از آن ‌زماني که افزايش ارز خودنمايي مي‌کرد، نمايندگان مجلس با تمام مديران کشور جلسه گذاشتند ولي متاسفانه دولت هيچ‌گونه برنامه‌اي براي چنين روزهايي نداشته است. اين خطاهاي دولت دربخش اقتصادي باعث شد که ارز درمدت چند ماه ازسه هزارتومان به 9 هزارتومان برسد. ازخطاهاي بزرگ مسئولان کشور اين است که براي حالت فوق العاده 
و بحراني هيچ برنامه ‌اي نداريم. حتي بانک مرکزي وتيم اقتصادي دولت پيش‌بيني نکرده بودند که اگر آمريکا از برجام خارج شود چه اقداماتي بايد انجام دهند.» گفتني است ظريف در سال 94 در نشست بررسي برجام در شوراي راهبردي روابط خارجي گفته بود: «آمريکا نمي‌تواند از برجام خارج شود»!
***
صدا و سيما آدم ‌ربايي را ترويج مي ‌کند
آزار و اذيت زنان از سوي برخي رانندگان مسافربرنما يکي از جرائمي است که در سال‌هاي اخير در شهرهاي مختلف کشور بخصوص تهران باعث نگراني شديد مردم شده است. به گزارش روزنامه ايران، عبدالله رستگار، حقوقدان و وکيل دادگستري مي گويد: به سريال‌هاي داخلي و خارجي تلويزيون نگاه کنيد، مي‌بينيد که انواع و اقسام شيوه‌هاي آدم ربايي را به شکل محسوس و نامحسوس آموزش مي‌دهد اما در هيچ يک ازمجموعه‌هاي ايراني نمي‌بينيم که به مردم آموزش دهد که تو مي‌تواني در مواقع خطر مثلاً فرمان خودرو را بچرخاني يا با ته ميله پشت سري صندلي، شيشه را بشکني و فرار کني.
***
اصلاح طلبان نتوانستند انتظارات مردم را برآورده کنند
محمد رضا تاجيک، مشاور رئيس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: جنبه‌هاي معرفت شناختي گفتمان اصلاحات روزبه‌روز نحيف و نحيف‌تر شده و از يک جريان فرهنگي و اجتماعي فراگير به يک جريان در قدرت تبديل شد. اين افراد حيات و ممات جريان اصلاحات را به قدرت گره زدند. با اين وجود در همين نقش نيز ناموفق بودند و نتوانستند انتظارات مردم را برآورده کنند. تاجيک در ادامه گفت: امروز عده‌اي به نام اصلاح‌طلبي مانع بزرگي در مسير توفندگي و بالندگي جريان اصلاحات به وجود آورده‌اند. اين عده جريان اصلاح‌طلبي را به منفعت طلبي‌هاي خود تقليل داده‌اند و يک چهره غير لطيف و غير اصلاحي از جريان اصلاح‌طلبي به مردم ارائه داده‌اند. نکته قابل تأمل در اين زمينه اين است که اصلاح‌طلبان هنگامي که در سرير قدرت قرار مي‌گيرند همان کنش را از خود نشان مي‌دهند که قبل از اينکه به قدرت برسند، آن را نقد مي‌کردند.
***
حداقل حقوق کارگران بايد ۵/۳ ميليون تومان باشد
به گزارش اعتماد آنلاين، احسان سهرابي عضو هيئت ‌مديره کانون عالي شوراهاي اسلامي کار گفت: به زودي جلسه ترميم دستمزد در شوراي عالي کار کشور برگزار مي‌شود و خواسته ما اين است که حقوق کارگران به واقعيات کنوني جامعه نزديک شود. هم‌اکنون قدرت خريد کارگران 48 درصد کاهش پيدا کرده و شاخص تورم هم گوياي اين است که ادامه زندگي با اين دستمزدها قابل انجام نيست و البته اين را نيز بايد گفت که وضعيت کارگران تاکنون به اين حد بحراني نبوده که ما مجبور به ترميم دستمزد در نيمه سال شويم. تحقيقات ميداني نشان از اين دارد که يک کارگر براي اينکه شرمنده خانواده خود نباشد نياز به 5 ميليون و 300 هزار تومان حقوق دارد و البته نمي‌توان در مورد خروجي اين جلسات براي تعيين دستمزد هيچ پيش‌بيني داشت.
***
ظريفِ دوران گل و بلبل برجام مدام عصباني مي‌ شد، چه برسد به الان!
روزنامه آفتاب يزد نوشت: دوشنبه هفته گذشته، قبل از تعطيلات خبري از چشم‌ها پنهان ماند... اين بار هم ظريف به عنوان وزير خارجه ايران و در بحبوحه اتفاقات اخير، به کميسيون امنيت ملي رفته بود تا به سوالات مختلف پاسخ دهد... تنها سند اين جلسه شايد توئيت عليرضا رحيمي، عضو کميسيون امنيت ملي است که در توئيتي درباره اين نشست گفت: «روز گذشته رکورد حضور ظريف در کميسيون امنيت ملي شکسته شد. ۴ ساعت حضور بي وقفه براي پاسخگويي به ۱۲ سوال نمايندگان از رژيم حقوقي خزر و گرين کارتهاي ادعايي ذوالنوري تا تحريم و برجام و عفرين و خطوط قرمز. ۴ ساعت جلسه' ۳نوبت عصبانيت ظريف، ۲ صلوات تنفسي و يک توصيه به صادقي» سيد حسين نقوي حسيني، عضو کميسيون امنيت ملي به آفتاب يزد مي گويد: عصباني شدن ظريف موضوع تازه‌اي نيست. ظريف در همه صحبت‌ها نيمي خندان و نيمي از آن را عصباني است... عصبانيت ظريف و پرداختن به آن مگر چه موضوعي از ديپلماسي ما را حل مي‌کند؟ وزير در پارلمان که نمي‌آيد بگو بخند کند! کسي با کسي تعارف ندارد. بحث در کميسيون، بحث جدلي است... اينکه ظريف سه بار عصباني شده کجاي کار ديپلماسي ما را حل مي‌ کند؟! آقاي ظريف آن موقع که دوران گل و بلبل برجام بود مدام عصباني مي ‌شد، 
چه برسد به الان.
***
جزئيات دستگيري مجري ري استارت
نامه نيوز نوشت: حسيني، سرکرده گروه ضدانقلاب ري استارت به اتهام ترور يک ضدانقلاب ديگر در آمريکا دستگير شد. يازدهم ارديبهشت ماه امسال بود که منابع خبري اعلام کردند منصور اسانلو درپي يک حادثه رانندگي، در بخش مراقبت‌هاي ويژه يکي‌از بيمارستان‌هاي نيويورک آمريکا بستري شده است. اين در حالي بود که در پي اين حادثه عناصر ضد انقلاب در خصوص اين حادثه عليه نظام جمهوري اسلامي اقدام به سناريو سازي کردند. پس از بستري شدن اسانلو در بيمارستان پزشکان متوجه شدند که نوعي ميکروب در قسمت پيشاني او سريعا در حال رشد است. به همين دليل مسئولان بيمارستان ماجرا را با پليس در ميان گذاشتند. تحقيقات پليسي حاکي از اين بود که اسانلو پيشتر به دليل عدم اتحاد با حسيني و تشکيل يک اپوزيسيون واحد عليه نظام جمهوري اسلامي از جانب سرکرده ري استارت مورد تهديد قرار گرفته بود. تا اينکه اخيرا منابع خبري اعلام کردند که پليس اف بي آي آمريکا سيد محمد حسيني، ليدر گروه ضد انقلاب ري استارت را هنگامي که قصد داشت از کشور آمريکا به يکي از کشورهاي حوزه خليج فارس بگريزد به اتهام ترور شيميايي منصور اسانلو، يکي از فعالان ضد انقلاب دستگير کرد. بنابراين گزارش اسانلو پس از يک تصادف ساختگي از جانب يکي از عناصر سرکرده ري استارت با جسمي آغشته به مواد ميکروبي به سر او چندين ضربه زد و از محل حادثه گريخت. هم اکنون اسانلو روي تخت بيمارستان با سرنوشت خود در حال مبارزه است و حسيني نيز در بازداشتگاه پليس آمريکا تحت نظر قرار دارد. سيد محمد حسيني هم اکنون براي ضد انقلاب نيز يک مهره سوخته به حساب مي آيد اما توهماتي که در ذهن او مي گذرد موجب مي شود تا او خود را ليدر يک جنبش چند ميليوني بداند! چندي پيش نيز دادستان تهران از درخواست تعقيب قضائي براي سرکرده گروهک ري استارت از طريق پليس بين الملل خبر داد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9298/2/35267/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha