آرشیو
انتخاب نشریه


حجت‌الاسلام خاکپور: همه‌ ما در برابر خانواده‌ هاي شهدا مسئوليم

امام جماعت مسجد امام حسن مجتبي (ع) با بيان اينکه خانواده‌هاي شهدا هيچ توقعي از کسي ندارند، گفت: همه‌  ما در برابر اين عزيزان مسئوليم و ملاقات و توجه به اين عزيزان جزء وظايف ما محسوب مي‌شود.
حجت ‌الاسلام امين خاکپور در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، در خصوص عملکرد مسئولان در راستاي انتقال فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان اظهار داشت: يکي از مفاهيمي که حضرت امام خميني (ره) بر آن بسيار تاکيد داشتند زنده نگه ‌داشتن ياد شهدا بود به طوري که ايشان فرمودند زنده نگه ‌داشتن ياد شهدا کمتر از شهادت نيست. وي افزود: متاسفانه در حال حاضر فرهنگ ايثار و شهادت نسبت به قبل کمرنگ‌تر شده و اگر اکنون فرهنگ ايثار و ازخودگذشتگي به قوت قبل وجود داشت، جامعه با سرعت بسيار بيشتري پيشرفت مي‌کرد.
وي در خصوص راهکارهاي مناسب جهت رشد و ترويج فرهنگ شهادت در جامعه، ادامه داد: يکي از راهکارها اين است که جوانان در فضاي مجازي داستان‌ها و مطالب مربوط به شهدا را مطالعه کنند زيرا طبق فرمايشات قرآن، شهدا زنده‌اند لذا مي‌توانند دست ما را بگيرند و از منجلاب گناه‌هاي امروزي ما را نجات دهند.
حجت‌الاسلام خاکپور گفت: نکته‌ ديگري که بسيار حائز اهميت است، خواندن وصيت‌نامه‌هاي شهدا و درک هدف و مقصود آن‌ها از شهادت است. 
وي با بيان اينکه ما در برابر خانواده‌هاي شهدا مسئوليم، تصريح کرد: خانواده‌هاي شهدا از مردم و مسئولان هيچ توقعي ندارند اما وظيفه‌ ما است که اين عزيزان را مورد توجه قرار دهيم و به ديدنشان برويم تا علاوه بر انجام وظيفه در قبال آن‌ها، ياد و خاطره‌ فرزندانشان نيز ميان ما زنده نگه داشته شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9298/6/35205/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha