آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 اگر دولت مبارزه با فساد را جدي نگيرد تلاش قضات به هدر خواهد رفت
عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي گفت: دولت بايد درصدد روش‌ها و سياست‌هاي اجرايي خودش بر بيايد و همان طور که پيش از اين توصيه شد نقشه راه اقتصاد کشور براي آينده را به گونه‌اي ترسيم کند که با تکيه بر ظرفيت‌هاي داخلي بتوانيم مشکلات را پشت سر گذاريم. به گزارش بلاغ، حميد رضا ترقي اظهار داشت: بايد از طريق اصلاح رفتار، روش و سياست اجرايي و تغيير مديران ناکارآمد و متخلف مشکلات بر طرف شود، به همين خاطر نياز به تکيه به خارج از کشور نيست. وي خاطرنشان کرد: اين تعزيرات حکومتي که امروز مي‌رود مراکز احتکار و نابساماني‌هاي اقتصادي را مورد بررسي قرار دهد تا ديروز کجا بوده؟ مگر ماموريتي غير از اين داشته؟ چرا در گذشته اين جديت را در نظارت برنرخ‌ها و تعاملات اقتصادي شاهد نبوديم؟ اين‌ها جزء اختيارات دولت بوده که بايد از آن استفاده مي‌شد و نکته مهم اين است که اگر در دستگاه دولتي مبارزه با فساد جدي گرفته نشود تمام تلاش دستگاه قضا به هدر خواهد رفت.
***
تجربه بني ‌صدر براي روحاني تکرار نمي ‌شود
محمد رضا باهنر، مصاحبه اي با روزنامه آفتاب يزد انجام داده که اهمّ مطالب آن عبارتند از: به عنوان يک تحليلگر سياسي بايد بگويم جنگي در ميان نيست... بنابراين در نهايت بايد اذعان داشت که آمريکا هيچ گاه اقدام به جنگ نخواهدکرد. اين مسئله بدين مفهوم نيست که نظامي‌ها خيال‌شان راحت است، بلکه برعکس، نظامي‌ها لحظه به لحظه اوضاع را رصد مي‌کنند... امروز اگر يک همه پرسي برگزار گردد و از جامعه سوال شود که آيا حضور ايران در سوريه لازم بود؟ اکثريت به حضور مردم در سوريه راي خواهند داد... روحاني طي چهار سال گذشته تاکنون هيچ تغييري نکرده و رئيس جمهور همچنان همان روحاني سابق است؛ همان روحاني که براي مذاکره تلاش کرد... جمع بندي عمومي‌اکثريت جريان‌ها اين است که روحاني براي حل مشکلات نياز به خانه تکاني دارد. برخي از اعضاي کابينه خسته و بي انگيزه اند. حتي اخيرا زمزمه‌هايي به گوش رسيده است مبني بر اينکه برخي از اعضاي کابينه نزد روحاني رفتند و گفتند که ما مدير زمان بحران نيستيم و ما مدير زمان عادي هستيم... در دولت روحاني هر يک از وزرا و مسئولان به ويژه رئيس کل بانک مرکزي، رئيس سازمان برنامه و بودجه و وزير اقتصاد و دارايي مواضع متفاوتي دارند. اگرچه اصلاح مختصري در کابينه صورت گرفت اما کابينه نياز به تغييرات بيشتري دارد تا بتوان به نحوي از بحران‌هاي موجود عبور کرد... اصلاح طلبان دو آتشه و تند يا نمي‌خواهند دامن‌شان به دليل حمايت از روحاني آلوده شود و يا از دولت دوازدهم نااميد شده اند. به همين دليل هم شعار عبور از روحاني را سر مي‌دهند... معتقدم که تکرار تجربه بني صدر نه تنها به صلاح کشور نيست بلکه احتمال تکرار آن هم هرگز وجود ندارد.
***
پرداخت مطالبات فرهنگيان با اعتبارات مناطق زلزله زده
نماينده مردم قصرشيرين و سرپل ذهاب در پاسخ به اين پرسش که برچه مبنايي معتقديد پرداخت مطالبات و عيدي فرهنگيان در پايان سال 96 با اعتبارات اختصاص يافته به مناطق زلزله زده انجام شده است؟ اظهار کرد: دولت براي بازسازي مناطق زلزله زده کرمانشاه تعهداتي را به منظور حل مشکلات زيرساختي اين مناطق داشت. به دليل مشکلات زيرساختي در مناطق زلزله‌زده، رهبر معظم انقلاب در بازديد از اين مناطق دستور دادند تا 200 ميليون دلار از صندوق توسعه ملي براي بازسازي مناطق زلزله‌زده در حوزه زيرساخت‌ها اختصاص يابد. به گزارش تسنيم، فرهاد تجري افزود: هيچ آدرس شفافي از محل استفاده اين 200 ميليون دلار براي مناطق زلزله‌زده وجود ندارد و اين موضوع را به آقاي نوبخت هم گفتيم اما پاسخ روشني به ما ندادند. تجري ادامه داد: اين اعتبارات از قبل مصوب شده بود و بايد بگويند 200 ميليون دلار صندوق توسعه ملي کجا رفته است و آدرس شفاف هزينه‌کرد آن را اعلام کنند. البته ما از برخي افراد در سازمان برنامه و بودجه شنيده‌ايم چون در پايان سال گذشته دست دولت خالي بود اين رقم براي پرداخت مطالبات و پاداش پايان خدمت فرهنگيان هزينه شده است. وي در پاسخ به اين پرسش که معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش‌وپرورش اين ادعاي شما را رد و اعلام کرده است اگر مستنداتي براي گفته‌هاي خود داريد آن را در اختيار آموزش‌وپرورش قرار دهيد، گفت: آقاي اللهيار در جايگاهي نيست که بخواهد تعيين کند اين پول‌ها در کجا هزينه شده است و اين مسئله بايد از سوي مسئولان سازمان برنامه و بودجه و خزانه پاسخ داده و روشن شود و ما منتظر پاسخ آنها هستيم.
***
توصيه اي به روحاني
رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس درباره سخنراني امسال رئيس‌جمهور در سازمان ملل متحد گفت: آقاي روحاني بايد از تحريم‌هاي ضد ايراني آمريکا سخن بگويد. حشمت‌اله فلاحت‌‌پيشه در گفت‌وگو با ايلنا، باتوجه به بد عهدي آمريکا در برجام و مذاکرات هسته‌اي، گفت: معتقدم آقاي روحاني ادله لازم را دارد تا از ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران دفاع کند. وي يادآور شد: يک زماني نتانياهو آمد و تصوير بمبي را نشان داد و گفت ايران را متوقف کنيد. در مقابل اين رفتار توهين آميز علي رغم اينکه ماهم مي‌توانستيم مقابله به مثل انجام دهيم به صورت کاملا مسالمت‌آميز و صلح آميز به گونه‌اي عمل کرديم که بهانه‌اي براي ايجاد برخي از رفتارها وجود نداشته باشد. نماينده مردم اسلام ‌‌‌‌آباد غرب در مجلس تأکيد کرد: آقاي رئيس جمهور اين‌بار باتوجه به شرايطي که پيش آمده و مخصوصا بد عهدي ايالات متحده بايد از ديپلماسي کشورمان دفاع کند و يک اقامه دعواي جدي در مجمع عمومي سازمان ملل متحد عليه کشور آمريکا مطرح کند. فلاحت‌پيشه با اشاره به تحريم‌هاي مجدد آمريکا عليه ايران، گفت: آقاي روحاني بايد اين اقامه دعوا را به صورت جدي پيگيري کند زيرا تحريم‌هاي ايالات متحده عليه و ضد ايران نيست بلکه ضد حقوق بشري و ملت است.
***
اختلاس و فساد، نتيجه جدايي 
از راه شهداست
نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: اگر در جامعه ما اختلاس و فساد غوغا مي‌کند نشانه اين است که راهمان را از شهدا جدا کرديم و مسير را اشتباهي رفتيم و بايد برگرديم. به گزارش فارس، يحيي کمالي ‌پور 
در يادواره شهداي روستاي قنات سامان ‌بخش ساردوئيه اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران از لحظه‌اي که شکل گرفت تا زماني که رونق گرفت و در روح ساير انقلاب‌هاي جهان دميده شد فراز و نشيب‌هاي زيادي را پشت سر گذاشته است. در مسير انقلاب اسلامي فتنه‌هاي زيادي شکل گرفت و هر کجا به ولايت تمسک جستيم و گوش به فرمان ولايت بوديم از فتنه‌ها و انحرافات دور شديم. کمالي ‌پور با بيان اينکه اجازه نمي‌دهيم عده‌اي اوباش مسير انقلاب را به انحراف بکشانند و هر کجا ما به شهدا تمسک جستيم راه را پيدا کرديم، خاطرنشان کرد: در وصيت شهدا به بحث ولايت توجه زيادي شده است که اگر به آن توجه کنيم قطعا راه نجات را پيدا مي‌کنيم.
***
حجم تخلفات در سازمان هدفمندي يارانه‌ها بسيار بالاست
به گزارش تسنيم، کوچکي نژاد، رئيس هيئت تفحص از سازمان هدفمندي يارانه‌ها با اعلام اينکه حجم تخلفات در سازمان هدفمندي يارانه‌ها بسيار بالاست، گفت: گزارش پاياني احتمالاً تا پايان شهريور جمع‌بندي مي‌شود. بازديد از کارخانجات و مراکز توليدي براي بررسي نحوه اختصاص يارانه توليد به آن‌ها و تفحص از ساير دستگاه‌هاي اجرايي در دستور کار بازرسان قرار دارد. با تحويل گزارش پاياني اين هيئت به مجلس،‌ ذکر نام و اسامي اين سازمان‌ها و دستگاه‌ها در کنار تخلفات انجام شده در سازمان هدفمندي يارانه‌ها به‌زودي به اطلاع مردم مي‌رسد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9297/2/35186/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha