آرشیو
انتخاب نشریه


آرزوي بر باد رفته مک کين

حنيف غفاري
اخبار مربوط به مرگ جان مک کين، سناتور افراطي و جنگ طلب ايالت آريزوناي آمريکا و يکي از سياستمداران ايران ستيز در اين کشور به طرزي گسترده در رسانه هاي آمريکايي و غربي انعکاس يافته است. اکثر رسانه هاي آمريکايي از مک کين به عنوان فردي فعال در عرصه سياسي ايالات متحده ياد کرده و از مرگ وي ابراز تاسف کرده اند. با اين حال اين رسانه ها به آرزوي بر بادرفته مک کين کمتر اشاره کرده اند! آنها از مک کين به عنوان فردي که به ارزش‌هاي آمريکايي! معتقد بوده و سناتوري وطن پرست ياد کرده و سعي دارند از وي تصور يک قهرمان را بسازند. البته در جامعه سياسي آمريکا که هم اکنون افرادي مانند مايک پمپئو، جان بولتون و ترامپ را در راس معادلات سياسي خود مي بيند، مک کين مي تواند حکم يک قهرمان را داشته باشد!
جان مک کين در رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري سال 2008 ايالات متحده آمريکا، با رويکردي ايران ستيزانه حضور پيدا کرد. او حتي در اظهاراتي که بوي جنگ از آن به مشام مي رسيد، از بمباران ايران ( تاسيسات هسته اي کشورمان ) سخن به ميان آورد. در هر حال، مک کين در رقابت‌هاي انتخابات، در مقابل باراک اوباما شکست خورد و به مانند اسلاف خود، فرصت پيدا نکرد تا در عرصه اجرايي آمريکا به تقابل و توطئه عليه کشورمان بپردازد. با اين حال مک کين به عنوان سناتور ايالت آريزونا، اقدامات زيادي را عليه کشورمان صورت داد. تصويب انواع طرح ها و همراهي با انواع لوايح ضد ايراني ارائه شده از سوي دولت‌هاي آمريکا از جمله اقدامات مک کين در اين زمينه محسوب مي شد. 
براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران، هدف و  آرزوي خاص 
مک کين بود. آرزويي که وي آن را به گور برد! مک کين بارها ضمن حمايت از گروهک تروريستي منافقين و البته در ازاي دريافت مبالغي از سوي اعضاي فرقه رجوي، به آنها وعده براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران را داده بود. البته بايد اذعان کرد که مک کين نيز به مانند ديگر سياستمداران جمهوري‌خواه و دموکرات آمريکايي نهايت تلاش خود را در اين زمينه به کار گرفت اما در نهايت با پاسخ کوبنده نظام و ملت ايران رو به رو شد. بدون شک مک کين يکي از نمادهاي شکست ايالات متحده آمريکا در مقابل جمهوري اسلامي ايران محسوب مي شود. او طي 4 دهه گذشته از هيچ گونه اقدامي در تقابل با ايران اسلامي فروگذار نکرد و در نهايت بدون رسيدن به اهداف وقيحانه خود روي در نقاب خاک کشيد. 
بدون شک سرنوشت مک کين در انتظار ديگر سياستمداران آمريکايي نيز خواهد بود! از سناتورهايي جوان مانند تد کروز و تام کاتن گرفته تا افرادي مانند دونالد ترامپ و جان بولتون، در حالي در آينده اي نزديک يا دور با مرگ دست و پنجه نرم خواهند کرد که "ايران اسلامي" همچنان با قدرت و قوت به حرکت رو به رشد خود ادامه مي دهد.
 بدون شک، رئيس جمهور فعلي و ديگر روساي جمهور بعدي آمريکا نيز به مانند اسلاف خود در حسرت سقوط نظام جمهوري اسلامي و استحاله آن خواهند ماند. مک کين امروز تنها يک فرد نيست! مک کين نمادي از شکست و تباهي ايالات متحده آمريکا در مقابل ملت ايران است.مقامات آمريکايي به صورت خودخواسته، جملگي به نمادهاي اين شکست و ناکامي تبديل شده اند. نمادهايي که به زودي همانند  جان مک کين بدون  دستيابي به اهداف شوم خود در تقابل با ايران،شاهد مرگ خود خواهند بود....

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9297/1/35181/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha