آرشیو
انتخاب نشریه


رهبر انقلاب به يك نوجوان لبناني:
سعي كنيد آن‌طور كه اسلام مي‌پسندد خود را بسازيد

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پاسخ به نامه يک نوجوان لبناني فرمودند: سعي کنيد
آن طور که اسلام مي‌پسندد خود را بسازيد.به گزارش خبرنگار کتاب و ادبيات خبرگزاري فارس، کتاب «راه نشان» با موضوع دوران بلوغ و سن تکليف و با محوريت بيانات رهبر معظم انقلاب، براي استفاده دانش آموزان دوره هاي اول و دوم متوسطه و مربيان پرورشي، توسط اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش‌آموزان استان تهران منتشر شد.در مقدمه اين کتاب به قلم مسعود شاکر سرپرست واحد استان تهران اين تشکل دانش آموزي آمده است: "دوران بلوغ يکي از مهم‌ترين برهه‌هاي حساس زندگي هر نوجواني است. دوراني که سر منشأ تحولات روحي و جسمي فراواني در ميان دختران و پسران است. اين تحولات اگر با برنامه ريزي صحيح همراه نبوده و در يک مسير الهي مديريت نشود، آينده‌اي پر مخاطره براي نوجوان رقم خواهد زد.بخشي از کتاب تحت عنوان پاسخ به نامه يک نوجوان لبناني مي آيد: « نامه‌ تو را دريافت کردم و از محبت پاک و بي شائبه‌ات متشکرم. شما کودکان و نوجوانان لبناني در دل من جاي داريد و از خدا مي‌خواهم شما را حفظ کند و شاد و سالم بدارد و براي آينده کشور و ملت‌تان ذخيره نمايد.
عزيزان من، اسلام به جوانان مومن و عالم و شجاع و سالم نيازمند است تا بتوانند در مقابل دشمنان از آن دفاع کنند و دين خدا را که مايه سعادت انسان‌هاست به انسان‌ها هديه کنند.
سعي کنيد خود را آن‌طور که اسلام مي‌پسندد بسازيد و براي آينده اسلام و مسلمين مفيد باشيد و خدا را از خود خشنود نماييد. به شما دعا مي‌کنم.
والسلام عليکم سيدعلي خامنه‌اي»

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9296/1/35085/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha