آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 مهدويان ثابت کرد مي توان در برابر سينماي پوچ هاليوودي ايستادگي کرد
اميد دانا، از فعالان اپوزيسيون به فيلم لاتاري واکنش جالبي نشان داد. به گزارش جام نيوز، وي که اخيرا و پس از آغاز نمايش خانگي اين فيلم، آن را مشاهده کرده است در اين خصوص نوشت: هم اکنون فيلم لاتاري را ديدم، به راستي بچه حزب اللهي ها نشان دادند اگر بخواهند خيلي بهتر از نئوليبرال‌ها و غربزدگان فيلم‌هايي پرمحتوا بر پايه ارزش هاي آريايي مي سازند. محمد حسين مهدويان به خوبي ثابت کرد مي توان در برابر سينماي پوچ هاليوودي ايستادگي کرد. وقتي داشتم فيلم جذاب لاتاري را مي ديدم ياد فيلم هاي کسل کننده و گلوباليستي اصغرفرهادي افتادم که عموما وسط فيلم خوابم مي برد ولي خب مافياي سينما بايستي به مزخرفات فرهادي ها جايزه بدهد ولي براي چنين فيلم با ارزشي اين گونه خصمانه برخورد کنند. نکته بسيار مهم مقايسه فيلم لاتاري و فروشنده اين است که مهدويان در فيلم تلاش مي کند از ايراني يک انسان قوي بسازد و برعکس اصغرفرهادي به زور زرق و برق روشنفکري، از ايراني يک موجود خنثي و بي غيرت مي سازد!
***
فرهنگ حقارت و زبوني پذيري
سايت شبکه العربيه، وابسته به عربستان سعودي با انتشار خبري به نقل از تيم ارتباطات سايبري در وزارت خارجه آمريکا، توئيتر ايران را به دروغ پردازي درباره جنگنده جديد کوثر که از آن رونمايي کرده، متهم کرد. در اين توئيت نوشته شده است: «مسئولان نظام ايران، درک کافي از ميزان پيشرفت صنعت هواپيما سازي ندارند. هواپيماي آن‌ها تا حدود زيادي شبيه جنگنده‌اي است که ايالات متحده چند دهه پيش توليد کرد و ايران، ناوگاني قديمي از آن دارد. اما فريب، ابزار اصلي آن‌هاست.». از سويي اويگدور ليبرمن وزير دفاع اسرائيل هم درباره اين‌که هواپيما به طور کامل ايراني ساز باشد، تشکيک کرده و مدعي شده است که: «آن‌ها به دليل تحريم‌هاي آمريکا زير فشار هستند و به همين دليل، داستانسرايي مي‌کنند. در عين حال بهتر است فعاليت‌هايت‌هايشان را دست کم نگرفت.» عطاء الله مهاجراني، وزير ارشاد دولت اصلاحات در واکنش به تقلبي خوانده شدن جنگنده ايراني کوثر از سوي مقامات غربي و رسانه هاي ضد انقلاب در حساب توئيتري خود نوشت: «بعد از رونمايي از هواپيماي جنگنده کوثر، موجي شروع شده است که اين هواپيما تقلبي و شو آف است... راديوهاي فارسي خارجي و سايت ها هم نقش بازي کرده اند. در انکارشان فرهنگ حقارت و زبوني پذيري آشکار است. همين ها غني سازي اورانيم و ساخت پهپاد و موشک دوربرد را هم مسخره مي کردند.»
***
بدل مسي بازيگر شد
نشريه اسپوتنيک نوشت:‌ "رضا پرستش" که از نظر ظاهر و قيافه بسيار شبيه "ليونل مسي" بازيکن فوتبال تيم ملي آرژانتين است و به بدل مسي شهرت يافته، براي بازيگري در يک فيلم انتخاب شد. اين فيلم کمدي به کارگرداني "مجيد صالحي" است و نام آن "زير نظر" مي باشد. در اين فيلم بازيگران مطرحي چون "رضا عطاران"، "امير جعفري"، "آزاده صمدي"، "سروش جمشيدي" و "مهران احمدي" بازي مي کنند.
***
اين پول را بايد به صورت مرکل
و ماکرون پرت کرد 
اتحاديه اروپا در بيانيه اي از کمک 18 ميليون يورويي به کشورمان در جهت حفظ توافق هسته‌اي سال ۲۰۱۵ با ايران و جبران تاثيرات تحريم‌هاي مجدد آمريکا خبر داد. علي عليزاده کارشناس مقيم انگلستان در همين خصوص نوشت: «اتحاديه اروپا بعد از ۳ ماه وعده دروغ، بالاخره به نجات برجام آمده، با بسته کمک نقدي. شرط هم گذاشته فقط در محيط زيست و اعتياد خرج شود. حالا کل پول چقدر است؟ ۵۰ ميليون يورو. من بودم اين پول را پرت مي کردم به صورت مرکل و ماکرون که ميلياردها دلار هسته‌اي را دزديدند و دنبال موشک‌مان هم هستند.» بهمن کلباسي از خبرنگاران بي بي سي فارسي نيز با کنايه به بسته پيشنهادي اروپا در توئيتر خود نوشت: «اون پسر سفير ايران در ونزوئلا به علاوه يکي دو تا ژن خوب ديگه، بيشتر از ۱۸ ميليون يورو دارند.»
***
ثروت به چه قيمتي؟!
 شبکه «سي‌ان‌بي‌سي»در گزارشي به نقل از موسسه مشاوره مالي و سرمايه‌گذاري «برند فاينانس» خبر داد خانواده آل سعود با حجم دارايي خود مي‌تواند رتبه اول ثروتمندترين خانواده جهان را به خود اختصاص دهد. به گفته اين موسسه خانواده آل سعود ۱۶ برابر بيشتر از خانواده سلطنتي انگليس که ثروت آن ۸۸ ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود، ثروت دارد که اين ثروت نزد حدود ۲ هزار نفر از خانواده ۱۵ هزار نفري آل سعود محصور شده است. در ادامه اين گزارش آمده است: گرچه سلمان پادشاه عربستان که ثروتش ۱۷ ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود پرنفوذترين فرد خانواده در هرم قدرت محسوب مي‌شود، اما او از چندي پيش تقريبا تمامي اختيارات خود را به پسرش محمد بن‌سلمان واگذار کرده است. طبق اعلام اين شبکه آمريکايي شاهزاده‌هاي سعودي در حالي زندگي مرفه و 
پر زرق و برقي دارند که «فيليپ الستون» گزارشگر امور فقر سازمان ملل در گزارشي اعلام کرده تعداد زيادي از مردم اين کشور ثروتمند نفتي در فقر مطلق به سر مي‌برند. دولت عربستان به هيچ سازمان بين‌المللي يا داخلي مستقل اجازه تهيه آمار دقيقي از ميانگين فقر و بيکاري در اين کشور را نمي‌دهد.
***
روحاني،دولت بدون اقتصاددان تشکيل داده است
فرشاد مؤمني، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در گفت‌وگو با سايت فرارو، در پاسخ به موافقان افزايش نرخ ارز خاطرنشان کرد: در طي سه دهه اخير گروه‌هاي رانتي و فاسد همواره با صداي بلند اين مسئله را مطرح کرده‌اند که راه نجات ايران از افزايش نرخ ارز مي‌‌‌‌‌گذرد. اگر هوشمندي و فهم از تجربه اتفاق افتاده طي سه دهه گذشته در حد نصاب نباشد، حداقل در مورد چهار، پنج ماه گذشته مي‌‌‌توانند اين سؤال را مطرح کنند که در اين مدت، با افزايش چندين برابر ارز کدام يک از وعده‌هاي شما محقق شده است؟ اين حداقل سؤالي است که از اين مجموعه مي‌‌‌توان داشت. جاي شگفتي دارد که در بحبوحه مشکلات اقتصادي، آقاي روحاني يک دولت بدون اقتصاددان تشکيل داده است و البته ما اين موضوع را در کنفرانسي با اين موضوع متذکر شديم.
***
ايران يکي از مقاوم‌ ترين حکومت‌ ها
در منطقه است
شبکه خبري «الجزيره» در گزارشي با اشاره به مقاصد دولت آمريکا براي براندازي نظام حاکم ايران، نوشت: «تحريم و تهديد سبب تغيير نظام ايران نخواهند شد.» سوزان کردلي، نگارنده اين گزارش با تصريح اينکه هيچ يک از مشکلاتي که در حال حاضر پيش روي ايران قرار گرفته‌اند جديد نيستند، مي‌نويسد: «از زمان انقلاب ۱۹۷۹ که شاه سرنگون و نظام اسلامي در اين کشور برقرار شد، حکومت ايران ثابت کرده يکي از مقاوم‌ترين حکومت‌ها در منطقه است.» وي يادآوري کرده است ايران بحران‌هاي اجتماعي، اقتصادي و سياسي، از جمله جنگ هشت ساله با عراق و تحريم‌هاي يک جانبه آمريکا و تحريم‌هاي بين‌المللي را از سر گذرانده و در برابر آنها دوام آورده است.» تحليلگر الجزيره تأکيد مي‌کند: «تشديد فشار روي حکومت ايران از سوي آمريکا و متحدان منطقه‌اي‌اش نظير عربستان و اسرائيل نه تنها منطقه را درگير بي‌ثباتي مي‌کند، بلکه سياست مناسبي هم براي اجرا نيست.»

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9296/2/35083/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha