آرشیو
انتخاب نشریه


شيرين هانتر : اروپا تمايلي براي کمک جدي به ايران ندارد

استاد دانشگاه جورج تاون آمريکا معتقد است اروپا مي خواهد ايران را متعهد به برجام کند و به اين ترتيب وعده هاي مبهم مي دهد، اما مايل نيست به ايران کمک جدي کند.
قانوني که اتحاديه اروپا براي مقابله با تحريم‌هاي آمريکا پيش بيني کرده نسخه‌ جديدي است از قانوني به نام "Blocking Statute" که اتحاديه اروپا سال ۱۹۹۶ در برابر تحريم‌هاي کوبا توسط آمريکا تصويب کرده بود.شيرين هانتر در خصوص اين قانون مي گويد :
"قوانين فعلي براي مقابله با تحريم هاي آمريکا چندان موثر نيستند. علاوه بر اين، مسئله واقعي اين است که اروپا نمي خواهد به خاطر ايران مقابل آمريكا بايستد.
روابط اقتصادي بين ايالات متحده و اروپا بسيار گسترده و وسيع است و هيچ گونه سود معامله با ايران نمي تواند خسارت از دست دادن بازار ايالات متحده را براي اروپا جبران کند. به اعتقاد من، اروپا از موضوع ايران براي تضعيف و بي اعتبار ساختن ترامپ استفاده مي کند تا قدرت چانه زني خود را در مسائل مهم تر براي اروپا افزايش دهد. لذا از موضوع ايران به عنوان ابزاري براي مقابله با ترامپ استفاده مي کند."
هانتر ادامه داد :
"کشورهاي اروپايي مي توانند شرکت هاي خود را تشويق به سرمايه گذاري در برخي کشورها کنند، اما نمي توانند آنها را مجبور کنند. علاوه بر اين، با توجه به شرايط فعلي، دولت هاي اروپايي خودشان نيز در مورد کمک به ايران  جدي نيستند.اروپا مي خواهد ايران را متعهد به برجام کند، و به اين ترتيب وعده هاي مبهم مي دهد، اما مايل نيست که به ايران کمک جدي کند. اين به اين دليل است که اروپا نيز، از جنبه هاي بسياري از رفتار سياست خارجي ايران ناراضي است."

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9296/13/35036/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha