آرشیو
انتخاب نشریه


خبر

مديرعامل شرکت گاز کرمان: 
 گازرساني به ۹۶ روستاي استان کرمان در هفته دولت  
 کرمان- خبرنگار رسالت :
مديرعامل شرگت گاز استان کرمان از برخورداري ۶۶ درصد جمعيت اين استان از نعمت گاز خبر داد. 
منوچهر فلاح در نشست خبري به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران  سفيران خبر هستند و تصوير شفافي از دهکده جهاني به تصوير مي کشند و در واقع اصحاب رسانه چشم بينا و زبان گوياي ملت هستند. 
وي با اشاره به اينکه همان‌طور که مي دانيد گاز محور توسعه در کشور است، گفت: امروز در کشور بيش از ۷۵ درصد سبد انرژي کشور را گاز تشکيل مي دهد و بيش از ۹۰ درصد جمعيت کشور از انرژي گاز برخوردار هستند. فلاح بيان کرد: برخورداري شهرها و روستاهاي کشور از نعمت گاز باعت ايجاد اشتغال در اين مناطق مي شود و گاز سوختي پاک و ارزان نسبت به سوخت هاي فسيلي ديگر است. وي با اشاره به اينکه بيش از ۸۵ درصد انرژي کشور از گاز است، افزود: در صنعت، گرمايش گلخانه ها، تامين سوخت خودروها از طريق جايگاه هاي «سي ان جي» و تامين خوراک واحدهاي پتروشيمي از گاز استفاده مي شود. مديرعامل شرکت گاز استان کرمان با اشاره به اينکه کرمان پهناورترين استان کشور است و اولين ذخاير معدني کشور را دارد، بيان کرد: از ۷۱ شهر استان ۵۰ شهر از نعمت گاز برخوردارشده اند. فلاح ادامه داد: از دو هزار و ۵۰۰ روستاي واجد شرايط، ۹۳۰ روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند. جمعيت روستايي تحت پوشش گاز در استان کرمان 
۳۸ درصد و در مجموع استان ۶۶ درصد جمعيت از اين نعمت استفاده مي کنند. فلاح با اشاره به اينکه پروژه هاي خوبي در هفته دولت داريم، ابراز کرد: گازرساني به ۹۶ روستا در هفته دولت به بهره برداري مي رسد و گاز دار شدن اين روستاها و هجدک بيش از ۱۱۲ ميليارد تومان هزينه شده است. 

 بزرگ‌ترين سالن غذاخوري چند  منظوره در زينبيه دامغان در حال احداث است 
دامغان -خبرنگاررسالت:
خبرنگاران شهرستان دامغان به اتفاق حجت الاسلام مرتضي ميرکو رئيس اداره اوقاف و امورخيريه دامغان بازديدي از زينبيه دامغان داشتند. دراين بازديد حميد حقيري يکي از اعضاي هيئت امناي زينبيه در سخناني افزود : تا کنون 3 ميليارد تومان در زينبيه دامغان هزينه شده است که 90 درصد اين هزينه ها را خيرين تامين کرده‌اند. وي ادامه داد : اداره اوقاف دامغان از زينبيه حمايت خوبي مي کند و 100 ميليون تومان اعتبار درقالب وام در اختيار زينبيه قرار داده است و در حال حاضر 24 چشمه سرويس بهداشتي در زينبيه دامغان احداث شده است و خانه عالم در حال احداث است و سالن غذاخوري دراين مکان مقدس با متراژ 900 مترمربع در حال احداث است که 90 درصد پيشرفت فيزيکي عمراني دارد که بزرگ‌ترين سالن غذاخوري چند منظوره اماکن مذهبي دامغان به‌حساب مي‌آيد. عضو هيئت امنا گفت :  در تلاشيم در زينبيه دامغان فضاي فرهنگي و ورزشي احداث نماييم .

در نشست عمومي همسران کارکنان با مديرعامل پالايشگاه هاشمي نژاد عنوان شد؛
استقبال از توان شرکت هاي دانش بنيان
مشهد-خبرنگاررسالت:
مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد گفت: با توجه به وضعيت اقتصادي کشور يکي از دغدغه هاي اصلي خانواده ها موضوع اشتغال فرزندان شان است.به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد، مهندس سيد مجيد منبتي در اين نشست در پاسخ به اين دغدغه افزود: در حال حاضر دانشگاه هاي نسل سوم ما امروز در حال شکل گيري است و بر اساس خلاقيت و کارآفريني فعاليت مي نمايند.وي اظهارداشت: در پيمان هاي پالايشگاه کار به پيمانکاران واگذار شده است و اصل اولويت کار ما بحث برون سپاري مي باشد. اين مقام مسئول تاکيد کرد: با توجه به خلاقيت افراد پيشنهاد مي کنيم خانواده هاي کارکنان و يا فرزندان آنها نسبت به ايجاد شرکت هاي دانش بنيان اقدام  يا در فن بازار سرمايه گذاري و ايده هاي خود را به فروش برسانند بنابراين ما از ايده هاي برتر استقبال خواهيم کرد.مهندس منبتي خاطر نشان ساخت: ما در خصوص توانمند سازي همسران و فرزندان آنان هر کاري از دست مان بر بيايد کوتاهي نخواهيم کرد اما خانواده ها بايد توجه داشته باشند که قابليت هاي خود را شکوفا نمايند.وي يادآور شد: ما ظرف 20 روز آينده مرکز رشد را در محل مجتمع مسکوني تاسيس خواهيم نمود که فرزندان عزيز کارکنان و جوانان بتوانند ايده هاي خود را ارائه و نسبت به فروش خدمات اقدام نمايند.

معاون بهبود توليدات دامي جهاد کشاورزي کردستان: 
14  هزار نفر در کردستان در صنعت مرغداري استان مشغول به کار هستند
سنندج-خبرنگاررسالت:
معاون بهبود توليدات دامي جهاد کشاورزي استان کردستان در جلسه شوراي کشاورزي استان  بااشاره به اينكه مرغداران کردستاني از تسهيلات ۱۳۸ ميليارد توماني که گرفته‌اند، ۱۱۵ ميليارد تومان به بانک‌ها بدهکارند که ۱۶/۲ ميليارد تومان آن به مرحله اجرائي رسيده ‌است، گفت: 434 واحد مرغداري در استان 138 ميليارد تومان از بانک‌ها تسهيلات گرفته‌اند واين واحدها 115 ميليارد تومان به بانک‌ها بدهکارند که 50  ميليارد تومان آن معوق و ۱۶/۲ ميليارد تومان به مرحله اجرايي رسيده است.زکريايي‌نژادبابيان اينكه  كردستان در جايگاه نهم توليد مرغ کشور است افزود: به 734 واحد مرغداري گوشتي در استان به ظرفيت 14 ميليون و 533 هزار و 800 قطعه پروانه بهره‌برداري واگذارشده كه سنندج، سقز و سروآباد به ترتيب بيشترين ميزان توليد را دارندو همچنين 113 واحد مرغداري تخمگذار با ظرفيت توليد 585 هزار و 14 واحد مرغ مادر گوشتي به ظرفيت 360 هزار قطعه در استان فعاليت دارد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9296/12/35005/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha