آرشیو
انتخاب نشریه


خبر

عيدسعيدقربان 
وذبح ۱۵۰ رأس گوسفنددردامغان 
دامغان-خبرنگاررسالت:
  محمدغربا،مسئول مشارکت‌هاي مردمي کميته امداددامغان بااعلام اين خبرگفت: امسال در عيد قربان 150 گوسفند با همکاري مراکز نيکوکاري کميته امداد امام خميني (ره) در محل فردوس رضا ذبح  گرديد ، و کليه گوشت هاي قرباني در بين نيازمندان و محرومين توزيع  شد.مسئول مشارکت هاي مردمي شهرستان دامغان افزود: دفاتر کميته امداد و مراکز نيکوکاري آمادگي دريافت کمک هاي مردمي جهت قرباني در روز عيد قربان مي باشد، وي بيان کرد : اين نهاد آمادگي دارد عقيقه مردم عزيز را دريافت و طبق موازين شرعي ذبح و بين نيازمندان توزيع کند.

مديرکل تعزيرات حکومتي البرز خبر داد:
کشف انبار دارو‌هاي قاچاق
کرج-خبرنگاررسالـت:
مديرکل تعزيرات حکومتي البرز گفت: انبار بزرگ دارو‌هاي احتکار شده قاچاق در البرز به ارزش پنج ميليارد تومان کشف شد.به گزارش رسالت البرز و به نقل از  خبرگزاري صداوسيما؛ مختاري افزود: متخلف پرونده داروهاي قاچاق، مجوز فعاليت در زمينه دارو ندارد، همچنين داروهاي کشف شده اغلب قاچاق هستند و پرونده رسيدگي به اين تخلف در حال رسيدگي است.  همجنين وي از دومين کشف داروهاي تاريخ مصرف گذشته خبر داد و گفت: داروهاي تاريخ گذشته نيز که يک سال از تاريخ مصرف آن گذشته است، به ارزش يک ميليارد تومان کشف شد.وي گفت: در راستاي اجراي مصوبات ستاد تشديد مبارزه با اختفا و احتکار، بازرسي‌هايي در سراسر کشور از سوي گشت مشترک تعزيرات در حال انجام است و اين بازديدها از همه صنوف ادامه دارد.

 امام جمعه سمنان :
ترويج فريضه وقف
 نيازمند اطلاع رساني است
سمنان -خبرنگار رسالت:
 نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت : ترويج فريضه وقف در بخش هاي امر به معروف و نهي از منکر نيازمند اطلاع رساني است. آيت الله سيد محمد شاهچراغي در نشست هم‌انديشي ياوران وقف ترويج فريضه امر به معروف و نهي از منکر، افزود : اين استان با وجود جمعيت کم، خيران فراوان در بخش‌هاي مختلف دارد که به بندگان خدا کمک مي‌کنند.وي وقف مشارکتي را فريضه شايسته ‌اي ذکر کرد و اظهارداشت : در گذشته افراد به‌تنهايي با توجه به بضاعت مالي وقف را انجام مي دادند اما در زمان حاضر وقف مشارکتي موضوعي عالي است که انتظار مي‌رود در سمنان به شکل مطلوبي اجرا شود.
وي ترويج فريضه امر به معروف و نهي از منکر را در جامعه لازم دانست و تصريح کرد : بايد به سراغ خيران رفت و با هم افزايي و هماهنگي اين قشر به ترويج اين فرهنگ در جامعه کمک کرد.امام جمعه سمنان ادامه داد : افراد به صورت فطري مايل به انجام صدقه جاري هستند چرا که ميل آنان در شريک بودن اين ثواب‌ زياد بوده اما ترويج موقوفات در زمينه امر به معروف نيازمند فرهنگ سازي است.شاهچراغي اضافه کرد : در نقاط مختلف استان حتي در دورترين روستاها مي‌توان اين فريضه ها را زنده نگه‌ داشت و تحقق اين امر با اطلاع رساني ميسر است.

 آلاچيق هاي بوستان هاي‌کهريزک پاتوق شهروندان شهر شد
شهرري-خبرنگاررسالت:
با هدف افزايش رفاه شهروندان و زيباسازي فضاي عمومي شهر، نصب آلاچيق در بوستان هاي شهر کهريزک در دستور کار معاونت خدمات شهري قرار گرفت.وحيد فروغي گفت: باتوجه به ضرورت تجهيز بوستان ها و فضاهاي عمومي شهر به مبلمان شهري، ۱۵آلاچيق با کارکرد اسکان شهروندان در بوستان هاي شهر جانمايي و درحال نصب است.معاون خدمات شهري شهرداري کهريزک افزود: 
هم اکنون آلاچيق هاي بوستان آفتاب نصب شده است و عمليات زيرسازي جهت نصب مابقي آلاچيق ها در ساير بوستان‌هاي شهر نيز درحال اجراست.
وي اظهار داشت: آلاچيق ها به عنوان مبلمان شهري علاوه بر زيباسازي بوستان ها و معابر گذرگاهي در افزايش رفاه شهروندان و ايجاد پاتوق هاي محلي جهت گردهمايي سالمندان، بانوان و ساير اقشار در بوستان ها نيز مورد استفاده و استقبال عموم قرار گرفته است.فروغي در پايان خاطر نشان کرد: بنا به تاکيد شهردار کهريزک، تمامي المان ها و مبلمان هاي شهري شهر کهريزک از فهرست جديدترين ، زيباترين و استانداردترين تجهيزات شهري انتخاب شده اند تا علاوه زيبايي ظاهري از کيفيت و ماندگاري مطلوبي نيز برخوردار باشند.

اهداي عضو مرد 46 ساله به بيماران زندگي دوباره بخشيد
سمنان -خبرنگار رسالت:
 رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: خانواده اي با اعلام رضايت براي اهداي اعضاي پدر 46 ساله خود به سه بيمار حيات دوباره بخشيدند.نويد دانايي افزود: سيد يداله کاردان بر اثر ضربه به سر در يک سانحه به بيمارستان منتقل شده بود و با وجود تلاش تيم پزشکي ، مرگ مغزي وي تاييد شد. وي افزود: با اعلام موافقت و رضايت خانواده کاردان ، پيکر اين مرد 46 ساله براي دريافت اعضاي بدن به بيمارستان سيناي تهران انتقال يافت و کليه ها و کبد وي به بيماران نيازمند جان تازه اي بخشيد. پيکر مرحوم سيد يداله کاردان که از اهالي روستاي بيابانک و ساکن سمنان بود، تشييع و به خاک سپرده شد. مرحوم کاردان سه‌فرزند شامل دو دختر و يک پسر داشت که براي اهداي عضو اعلام رضايت کردند. از ابتداي سال 97 تاکنون چهار مورد اهداي عضو در سمنان انجام شده است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9296/5/34979/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha