آرشیو
انتخاب نشریه


حميدرضا فولادگر در‌گفت‌وگو با رسالت:
تصميمات اقتصادي باعث ايجاد رانت شده است

رئيس کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي با بيان اينکه اميدواريم دولت از نامه قاليباف استقبال کند، گفت: امروز بايد از همه نظرات دلسوزان نظام و افراد کاردان چه حاميان و چه منتقدان دولت استفاده کرد، اين مسئله مي تواند 
کمک حال دولت باشد. 
حميدرضا فولادگر اظهار کرد: نامه اقتصادي قاليباف براي مسئولان مرتبط ارسال شده اما بنده هم به خاطر مسئوليت در کميسيون حمايت از توليد ملي و نظارت بر اصل 44 قانون اساسي آن را دريافت کرده ام. 
وي ادامه داد: متن آن مفصل و محرمانه بود اما محتواي کلي آن تحليلي از وضعيت اقتصادي کشور است و اينکه چرا کشور در حال حاضر به وضعيت موجود رسيده و بحث هاي اقتصاد کلان، سياست ارزي، پولي و بانکي، نقدينگي و مسائل توليد مطرح و راهکارهايي براي برون رفت از وضع موجود و هدايت نقدينگي به سمت توليد ارائه شده است. 
رئيس کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي تاکيد کرد: بنده به عنوان کسي که روي مسائل اقتصادي شناخت دارد، معتقدم راه حل هاي ارائه شده خوب است و اميدواريم دولت هم استقبال کند. 
فولادگر تصريح کرد: امروز بايد از همه نظرات دلسوزان نظام و افراد کاردان چه حاميان و چه منتقدان دولت استفاده کرد، اين مسئله مي تواند کمک حال دولت باشد.
وي عنوان کرد: ديدگاه ها و مواضع سياسي نبايد مانع عدم توجه به اين مسئله شود و اگر نقدي هم وجود دارد بايد در فضاي علمي و کارشناسي انجام گيرد.  
اين نماينده مجلس درباره نقد قاليباف به مدل فعلي بانکداري در کشور که باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر و فقرا هر روز فقيرتر شوند، گفت: سياست پولي و بانکي و ارزي ما به نحوي اعلام و ابلاغ مي شود که در موقعيت مناسبي نيست.
وي افزود: اغلب به شيوه اي تصميم گيري مي شود که نمي توان به سمت اصلاح ساختار رفت و اساسا نوع تصميمات رانت را به همراه مي آورد و اين امر فشارهايي را به مردم تحميل مي کند.
وي ادامه داد: عده اي خيلي زود از اين تغيير سياست ها خبردار مي شوند و خودشان را با اين مسئله وفق مي دهند و بيشتر به دنبال 
استفاده هاي خود از اين سياست هاي جديد هستند در حالي که اصلاح سياست هاي اقتصادي بايد در جهت بهبود وضعيت معيشتي مردم باشد و اين مشکل اصلي ماست.
فولادگر تاکيد کرد: همه ما روي اصل اين مسئله که بايد سياست هاي پولي و ارزي اصلاح شود، حرفي نداريم اما بايد معيشت مردم اصلاح شده و توليدکنندگان و مصرف کنندگان مورد حمايت قرار گيرند اما متاسفانه آنهايي که به نحوي رانت هاي 
اطلاعاتي دارند از فساد رانتي خود استفاده کرده و بيشترين مزيت را از سياست هاي غلط  دريافت مي کنند.  
وي درباره اين سخن قاليباف که بايد از اتکاي دولت به منابع بانکي براي کسري بودجه جلوگيري شود، گفت: دولت به عنوان يکي از پنج چالش اصلي اقتصاد کشور به اين مسئله پرداخته است و نظام بودجه ريزي در گرو اصلاح ساختار بودجه اي 
و سياست انضباط مالي و اقتصاد مقاومتي است و بايد اقدامات عملي را براي اصلاح ساختارها و اجراي سياست ها انجام داد. 
وي با بيان اينکه راهکارهاي مديريت حوزه نقدينگي و ارز باتوجه به شرايط تحريم توسط قاليباف ارائه شده، عنوان کرد: در اين نامه يا بسته پيشنهادي‌ تاکيد شده که مي توان نقدينگي را به واسطه تحقق انضباط مالي بانک به سمت واقعي اقتصاد هدايت کرد.
رئيس کميسيون ويژه حمايت از توليد ملي تصريح کرد: در اين نامه راه هاي هدايت و مديريت نقدينگي با تزريق آن به بخش توليد و حمايت از مردم به ويژه اقشار پايين و آسيب پذير جامعه هم مورد تاکيد قرار گرفته است. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9295/1/34878/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha