آرشیو
انتخاب نشریه


گفت‌و‌گوي رسالت با سه نماينده مجلس
تيم اقتصادي دولت بايد تغيير كند

استيضاح وزير اقتصاد که در اواخر خردادماه با 17 محور در دستور کار مجلس قرار گرفت پس از 2 ماه معطلي و وقت کشي درحالي در جلسه ديروز مجلس اعلام وصول شد که در ابتدا 90 نماينده اين استيضاح را امضا کردند، اما به گفته برخي با لابي گسترده حدود 60 نماينده امضاي خود را پس گرفتند اما حدود 33 نماينده بر انجام استيضاح تاکيد داشتند.
در همين راستا به مصاحبه با 3تن از نمايندگاني که استيضاح را امضا کرده بودند پرداختيم. شهرام کوسه غراوي يکي از آن نمايندگاني است که استيضاح را امضا کرده بود. نماينده مردم مينودشت و عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح استيضاح وزير اقتصاد و نمايندگاني که اين استيضاح را امضا کردند، در گفت‌وگو با روزنامه رسالت گفت: من امضاي خودم را پس گرفتم.
کوسه غراوي افزود: ما بارها به آقاي دکتر روحاني گفته بوديم تيم اقتصادي بايد تغيير کند، اين تصميم هم در راستاي همين هدف است، اما اکنون اعلام وصول شده و به صحن خواهد آمد، نمي شود پيش بيني کرد بايد ببينيم چه مي شود. وي با اشاره به اين که عده اي مي گويند نمايندگاني که امضاي خود را پس گرفتند با لابي مسئولان بوده،گفت: اين که من امضايم را پس گرفتم نظر شخصي خودم بوده و هيچ لابي نشده، مسائل کلان کشوري و ديگر مسائل باعث شده بسياري از نمايندگان امضاي خودشان را پس بگيرند، اما روندي که پيش روست قابل پيش بيني نيست و بايد براي ماندن يا رفتن وزير اقتصاد تصميم گيري شود.
همچنين هدايت الله خادمي، يکي از امضاکنندگان استيضاح کرباسيان وعضو کميسيون انرژي در اين رابطه در گفت‌وگو با رسالت گفت: من امضايم را پس نگرفتم. وي افزود: اين که يکسري از نمايندگان امضايشان را پس گرفتند شايد ربطي به لابي سياسي نداشته باشد، اما اين که مي گويند لابي شده احتمالا به اين معناست که وزير مربوطه در کميسسيون هاي
مختلف مي رود و به سوالات پاسخ مي دهد. خادمي ادامه داد: شايد کسي قانع شود يا بعضي مواقع برخي به اين دليل که چون طرح سوال از رئيس جمهور داريم نظرشان را عوض کرده اند و مي گويند وقتي الان طرح سوال از رئيس جمهور داريم ديگر استيضاح از وزير صورت نگيرد. نماينده مردم ايذه تاکيد کرد: بعضي افراد دلسوز نظام فکر 
مي کنند ضمن وجود مشکلات اين وزير اقتصاد شخص مناسب تري باشد، بعضي نمايندگان بر اساس همه اين نظرات و ضعيت کشور تصميم‌شان را عوض مي کنند و مي گويند که هرکس مي آيد اتفاق جديدي 
نمي افتد يا وضعيت بدتر از سابق شده مي شود. وي افزود: شايد هم برخي از نماينده ها در رودربايستي امضايشان را پس گرفته باشند، اگر به عنوان لابي اين مسائل را در نظر بگيريم، بله لابي شده است. هدايت الله خادمي با بيان اين که انتخاب بين بد و بدتر است، يادآور شد: با توجه به جوي که در مجلس مي بينم، به نظر من وزير اقتصاد تغيير نخواهد کرد، به اين دليل که نماينده ها مشکل اصلي را سه وزارتخانه صنعت، نفت و راه مي دانند، مي گويند اگر قرار است استيضاح کنيم اين سه وزارتخانه بايد استيضاح شوند، هرکس برداشت خودش را مي کند، دوستان مقايسه مي کنند که اين مجلس مگر چند وزير را مي خواهد تغيير دهد بهتر است دنبال مشکلات اصلي باشيم.
عضو کميسيون انرژي گفت: برخي به اين فکر مي کنند که بين انتخاب بد و بدتر، بدتر را انتخاب کنيم بهتر است. 
همچنين سلام اميني يکي ديگر از امضا کنندگان و عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي در اين راستا، در گفت‌وگو با رسالت گفت: من امضايم را پس نگرفتم. اميني ادامه داد: وضع اقتصاد، دلار، حق و حقوق مردم خراب است ، جواب مردم را چه بايد بدهيم؟ چه کسي مسئول است؟ تيم اقتصادي دولت براي مديريت اقتصاد مشکل دارند، ما هم فقط زورمان به وزير مي رسد.
نماينده مردم ايلام خاطر نشان کرد: وزير اقتصاد در مسائل اقتصادي کشور صاحب نظر است و اشراف اطلاعاتي بيشتري نسبت به ساير وزرا دارد و جزء اعضا اصلي تيم اقتصادي کشور است، اين که برخي مي گويند وزارتخانه هاي
صنعت، نفت و راه را استيضاح کنيم نظر خودشان است. 
عضو کميسيون انرژي با تاکيد بر اين که وزير اقتصاد بايد پاسخگو سوالات نمايندگان باشد گفت: با اين وضعيتي که ما در بازار داريم، مردم به شدت تحت فشارند و چه کسي پاسخگو است؟ حداقل وزير اقتصاد را بياوريم چند سوال از او بپرسيم شايد قانع شديم شايد هم نشديم.
سلام اميني در پايان با اشاره به اين که اگر نمايندگان سر حرف‌شان بمانند بعيد مي دانم وزير اقتصاد راي اعتماد بياورد افزود: اگر نمايندگان بر سر قول‌شان باشند بعيد مي دانم آقاي کرباسيان راي اعتماد بگيرد، اما دنيا، دنياي لابي است شايد هم دوباره راي اعتماد بگيرد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9294/1/34262/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha