آرشیو
انتخاب نشریه


پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به حجاج بيت‌الله‌الحرام:
سياست آمريکا، کشتار مسلمانان به‌دست يکديگر است

رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: سياست آمريکا، کشتار مسلمانان به‌دست يکديگر است.
به گزارش گروه سياسي خبرگزاري آنا، رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به حجاج بيت الله الحرام، تعيين يک ميعادگاه دائمي براي انجام فريضه حج را نمادي براي وحدت مسلمانان و امت‌سازي اسلام دانستند و با اشاره به سياست جنگ‌افروزانه آمريکا در ميان مسلمانان تأکيد کردند: بايد با هوشياري اين سياست شيطاني را خنثي کرد و حج و برائت از مشرکان، زمينه‌ساز اين هوشياري است.
متن پيام رهبر انقلاب اسلامي که حجت‌الاسلام و المسلمين قاضي‌عسکر نماينده ولي‌فقيه و سرپرست حجاج ايراني آن را در صحراي عرفات قرائت کرد، به اين شرح است:
بسم‌اﷲ‌الرّحمن‌الرّحيم
و الحمد للّه و الصّلاة علي رسوله المصطفي و آله الاطهار الابرار و صحبه الاخيار. قال اللّه تعالي: وَ اَذِّن فِي النّاسِ بِالحَجِّ يَأتوکَ رِجالًا وَ عَليّْ کُلِّ ضامِرٍ يَأتينَ مِن کُـلِّ فَجٍّ عَميقٍ ‍‍× لِيَشهَدوا مَن‍ـافِ‍ـعَ لَهُم وَ يَذکُرُوا اسمَ اللهِ فيِّ اَيّامٍ مَعلومات.
اين آهنگ عرشي همچنان دل‌ها را فرامي‌خواند و از فراز قرن‌ها و دوران‌ها، بشريت را به گرد آمدن بر محور توحيد دعوت مي‌کند. همه‌ آحاد انسان، مخاطب اين فراخوان ابراهيمي و مفتخر به آنند؛ اگرچه گوش‌هايي آن را نشنوند و دل‌هايي زير حجاب غفلت و جهالت از آن محروم بمانند و اگرچه کساني صلاحيت ورود در اين ضيافت جهاني و هميشگي را در خود فراهم نکنند يا به هرجهت توفيق آن را نيابند.
اکنون شما از اين موهبت برخوردار گشته و در وادي امن مهمانسراي الهي قدم نهاده‌ايد. عرفات و مشعر و منا، صفا و مروه و بيت، مسجدالحرام و مسجدالنبي، جاي‌جاي همه‌ اين مناسک و مشاعر، هريک قطعه‌اي از زنجيره‌ معنويت و عروج روحي براي حج‌گزاري است که قدر اين توفيق را دانسته و از آن براي طهارت خود بهره گيرد و براي بقيه‌ عمر خود توشه بردارد.
نکته‌ مهمي که هر انسان انديشه‌ورز را کنجکاو و حساس مي‌کند، تعيين يک ميعادگاه دائمي براي همه‌ مردم و همه‌ نسل‌ها و در همه‌ سال‌ها، در يک نقطه‌ معين و در يک محدوده زماني واحد است. اين وحدت زمان و مکان يکي از رازهاي اصلي فريضه‌ حج است. بي‌شک يکي از برترين مصداق‌ها براي «لِيَشهَدوا مَن‍ـافِ‍ـعَ لَهُم» همين ديدار ساليانه‌ آحاد امت اسلامي در کنار خانه‌ خداست. اين، رمز وحدت اسلامي و نماد امت‌سازي اسلام است که بايد در زير سايه‌ بيت‌اللّه قرار داشته باشد. خانه‌ خدا متعلق به همگان است: سَ‍ـواّْءَ العـاکِفُ فيهِ وَ الب‍ـاد.
حج، در اين مکان و در اين محدوده‌ زماني، هميشه و در همه‌ سال‌ها با زبان رسا و منطق آشکار، مسلمانان را به اتحاد فرامي‌خواند و اين در نقطه‌ مقابل خواست دشمنان اسلام است که در همه‌ دوران‌ها و به ويژه در اين دوران، مسلمانان را به صف‌آرايي در برابر يکديگر تشويق مي‌کرده‌اند و مي‌کنند. امروز به رفتار آمريکاي مستکبر و جنايتکار بنگريد. سياست اصلي آن در برابر اسلام و مسلمين، جنگ‌افروزي است. خواست و تلاش خباثت‌آلود آن، کشتار مسلمانان به دست يکديگر است. ظالماني را به جان مظلوماني انداختن، از جناح ظالم پشتيباني کردن، به دست او جناح مظلوم را بي‌رحمانه سرکوب کردن، و آتش اين فتنه‌ هولناک را همواره تيز و تند کردن. مسلمانان بايد هوشيار باشند و اين سياست شيطاني را خنثي کنند. حج زمينه‌ساز اين هوشياري است و اين است فلسفه‌ برائت از مشرکان و مستکبران در حج.
ياد خدا روح حج است. در همه حال دل‌هاي خود را با اين باران رحمت، زندگي و نشاط بخشيم و توکل و اعتماد به او را که اصل و سرچشمه‌ قدرت و شکوه و عدل و زيبايي است، در دل خود ريشه‌دار کنيم. در اين‌ صورت بر کيد دشمن پيروز خواهيم شد.
حجاج عزيز! دعا براي امت اسلامي و مظلومان را در سوريه، عراق، فلسطين، افغانستان، يمن، بحرين، ليبي، پاکستان، کشمير، ميانمار و ديگر نقاط فراموش نکنيد و قطع دست آمريکا و ديگر مستکبران و ايادي آنان را از خداوند بخواهيد.
والسلام عليکم و رحمة‌الله
سيدعلي خامنه‌اي
۲۸ مردادماه۱۳۹۷

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9294/1/34260/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha