آرشیو
انتخاب نشریه


گفت‌وگوي رسالت با نفرات برتر كنكور سراسري:
اولويت ما ادامه تحصيل در ايران است

فاطمه ملکي نفر اول گروه علوم انساني در گفت و گو با رسالت: مي خواهم باعث افتخار نظام اسلامي باشم
نفر اول گروه علوم انساني از تهران با اشاره به اينکه با تلاش و مداومت خستگي ناپذير توانستم در کنکور به موفقيت برسم، گفت: لطف خدا شامل حالم شد تا بدون سهميه رتبه نخست را کسب کنم و مي خواهم باعث افتخار نظام اسلامي باشم. 
وي ادامه داد: توصيف آن لحظه که فهميدم رتبه نخست را کسب کرده ام، قابل بيان نيست اما بعد از اعلام نتايج حس کردم پاداش پشتکار و تلاشم را دريافت کرده ام و اين بسيار برايم ارزشمند بود.  ملکي تصريح کرد: يکي از مسائلي که منجر به موفقيتم در کنکور شد به حمايت هاي خانواده و بهره گيري از مشاوره معلمانم بازمي گردد و معتقدم در اين مسئله لطف خدا شامل حالم شد تا بدون سهميه رتبه نخست را کسب کنم چون مدام دعا 
مي کردم و به همه ائمه توسل کردم و خوشحالم تلاش هايم در اين مسير موثر واقع شد. 
وي اظهار کرد: همه چيز از خود ما شروع مي شود، اگر بخواهيم و توکلمان به خدا باشد، مي توانيم به آنچه در فکرش هستيم، دست يابيم و در اين صورت رسيدن به اهداف دور از دسترس و يا دور از انتظار نخواهد بود. 
نفر اول گروه علوم انساني درباره انتخاب رشته در دانشگاه گفت: ميخواهم در رشته روانشناسي دانشگاه تهران به تحصيل بپردازم چون اين رشته را دوست دارم و فکر مي کنم از اين طريق 
مي توانم فرد مفيدي باشم .  
***
نفر سوم گروه علوم انساني در گفت و گو با رسالت:  
علوم انساني امروز مهجور واقع شده است 
نفر سوم گروه علوم انساني گفت: انگيزه ام براي موفقيت در کنکور، تلاش براي پيشرفت کشورم از منظر علوم انساني بود که امروزه مهجور واقع شده در حالي که اين مولفه مي تواند بسترساز توسعه ملي باشد.
علي مرتضي‌قلي اظهار کرد: موفقيت در کنکور علوم انساني برايم اهميت داشت به همين علت تلاش کردم وقتم را صرف مطالعه کنم تا به نتيجه دلخواه دست پيدا کنم و همين اتفاق هم رخ داد.
 وي افزود: پيش از برگزاري آزمون کنکور تصورم اين بود که رتبه ام زيرصد باشد اما بعد از آزمون حدس مي زدم، رتبه ام زير ده شود. 
وي  افزود: اين را هم بايد بگويم، در مسير موفقيت، خانواده واقعا کمک حالم بودند، محيط خانه را آرام مي کردند و در واقع فضا را به گونه اي مهيا مي کردند که بتوانم در آرامش فقط بر روي کنکور تمرکز کنم. 
مرتضي‌قلي يادآور شد: در طول دوران تحصيل جزء نفرات برتر بودم و حالا بعد از موفقيت در کنکور تصميم دارم در رشته حقوق تهران به تحصيلم ادامه بدهم. 
وي با اشاره به روش افراد مختلف براي موفقيت، ادامه داد: روش افراد براي موفق شدن در هر زمينه اي با ديگري متفاوت است. برخي معتقدند، براي قبولي در کنکور نبايد به سراغ فضاي مجازي رفت اما عده اي چنين اعتقادي ندارند، به عنوان مثال ميزان استفاده و حضور من در فضاي مجازي به قاعده است البته چه قبل و چه بعد از کنکور استفاده ام از فضاي مجازي گسترده و زياد نيست و فکر مي کنم اگر در حد معقول از اين فضا استفاده کنيم، لطمه اي 
به درسمان نمي زد. 
***
نفر دوم گروه آزمايشي علوم تجربي در گفت و گو با رسالت: تحصيل در ايران را به خارج از کشور ترجيح مي دهم
علي عبدالله زاده اظهار کرد: تقريبا از همان سال دوم دبيرستان مطالعه براي کنکور را آغاز کردم اما به صورت جدي در سال سوم دبيرستان، تمام تمرکزم را بر روي آزمون سراسري گذاشتم. 
وي عنوان کرد: در هيچ کلاسي خارج از مدرسه شرکت نکرده و معلم خصوصي هم نداشته ام و اتفاقا برخلاف تصور ديگران به کلاس کنکور هم نرفته ام اما همزمان با شرکت در آزمون هاي 
آزمايشي از کتاب هاي تست هم استفاده مي کردم و فکر مي کنم لزوما براي موفقيت در آزمون سراسري نبايد به کلاس کنکور رفت. 
وي ادامه داد: براي مطالعه دروس بين 8 تا 10 ساعت در روز وقت مي گذاشتم و زمان هايي که به مدرسه مي رفتم روزانه 6 ساعت منابع درسي را مطالعه مي کردم و در اين مسير تلاش و پشتکار را سرلوحه کار خودم قرار دادم. 
 نفر دوم گروه آزمايشي علوم تجربي با بيان اينکه از همان ابتدا جزء دانش آموزان درس خوان بودم و در مدرسه تيزهوشان تحصيل مي کردم، گفت: براي موفقيت علمي برنامه ريزي داشتم و حتي حضورم در فضاي مجازي را کاهش داده بودم تا بتوانم مطابق برنامه ريزي پيش بروم و به اهدافم برسم. 
عبدالله زاده درباره تحصيل در خارج از کشور، اظهار کرد: بعيد است که بخواهم در آينده، خارج از کشور تحصيل کنم، دوره عمومي و تخصصي را مي خواهم در کشور خودم تحصيل کنم و هيچ دليلي براي مهاجرت نمي بينم، ضمن که ايران را ترجيح مي دهم. 
***
نفر اول گروه علوم رياضي و فني در گفت و گو با رسالت:  از فضاي مجازي بايد درست استفاده كرد
وي  گفت: اهل فضاي مجازي هستم و اين فضا را مانعي براي موفقيت نمي دانم. وقتي انگيزه لازم براي درس خواندن وجود داشته باشد، وجود فضاي مجازي نمي تواند مشکلي ايجاد کند. 
عليرضا شاطري اظهار کرد: احتمال مي دادم که در کنکور رتبه تک رقمي داشته باشم اما فکر نمي کردم، رتبه نخست را کسب کنم و وقتي نتايج را فهميدم، اول باور نمي کردم و بعد ديدم واقعيت دارد و خيلي خوشحال شدم. 
نفر اول گروه علوم رياضي و فني بيان کرد: در دوران تحصيل جزء شاگردان ممتاز نبودم. صرفا شروع به مطالعه کردم و در ادامه راه مسيرم برايم روشن شد و از طريق مطالعه منابع درسي و تست زني متوجه شدم در چه بخش هايي ممکن است، سوالات به چه شکلي مطرح شود. 
وي درباره نقش کاهش استفاده از فضاي مجازي در موفقيت کنکور گفت: اهل فضاي مجازي هستم و اين فضا را مانعي براي موفقيت نمي دانم به شرط اينکه از آن درست استفاده کنيم. من به هنگام مطالعه، تلفن همراهم کنارم بود و همزمان پاسخ پيام ها را هم مي دادم. وقتي انگيزه لازم براي درس خواندن وجود داشته باشد، وجود فضاي مجازي نمي تواند مشکلي ايجاد کند.  
***
نفر دوم گروه علوم رياضي و فني در گفت و گو با رسالت:  در انتخاب رشته تحصيلي بايد به بازارکار فکر کرد
وي  گفت: رفتن به کلاس کنکور مسئله اي با اهميت و ضروري نيست و آنچه بيش از همه موفقيت فرد را در کنکور تضمين 
مي کند، برنامه ريزي است.
سيدمحمد صادق کشاورزي با اشاره به کسب رتبه دوم در گروه رياضي اظهار کرد: انتظار داشتم رتبه اول را در گروه علوم رياضي و فني کسب کنم اما دوم شدم و براي اينکه بتوانم در کنکور موفق باشم بازي هاي رايانه اي را از اول دبيرستان تا آخر سال سوم کنار گذاشتم و در مجموع از فضاي مجازي هم استفاده زيادي 
نمي کردم و سال سوم دبيرستان از اين فضا صرفا براي کارهاي مربوط به مدرسه استفاده مي کردم. 
وي با تاکيد براينکه کاهش استفاده از فضاي مجازي يکي از عوامل موفقيتم در کنکور است، تصريح کرد: روزي 14 ساعت براي مطالعه کتب درسي وقت گذاشتم و به کلاس کنکور هم نرفتم و تمام آموزش هايم محدود به مدرسه و تست زني بوده است.
نفر دوم گروه علوم رياضي در پاسخ به اين سوال که چقدر براي قبولي در کنکور و موفقيت در رشته تحصيلي خود انگيزه داشته، عنوان کرد: سال گذشته به صورت ناگهاني المپياد کامپيوتر قبول شدم و اتفاقات مختلف باعث شد که احساس کنم توانايي کسب رتبه در کنکور را دارم و فقط بايد تلاش کنم. در واقع اين حس توانستن در وجودم نهادينه شده بود. 
کشاورزي گفت: در رشته مهندسي کامپيوتر مي خواهم تحصيل مي کنم و فقط به خاطر علاقه قصد اين کار را دارم و به درآمدزا بودن يا نبودن اين رشته فکر نکرده ام، البته به نظرم ميان علاقه و درآمدزا بودن يک رشته بايد تعادلي برقرار شود، يعني از يک سو به درآمدزايي و از سوي ديگر به علائق بايد توجه کرد. 
وي ادامه داد: گاهي ما رشته اي را انتخاب مي کنيم که نسبت به آن علاقه کمتري داريم اما درآمدزاست و بازار کار بهتري دارد و از طرف ديگر رشته اي که به آن علاقمنديم داراي بازار کار لازم نيست، برهمين اساس تصور مي کنم ميان اين مولفه ها بايد تعادلي ايجاد کرد و علاقه و درآمد را باهم ديد. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9287/1/32754/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha