آرشیو
انتخاب نشریه


نيكلاس اونف، نظريه‌پرداز آمريكايي در گفت‌‌وگو با رسالت:
ترامپ خودكامه و خودشيفته است

نظريه پرداز برجسته آمريکايي معتقد است که هزينه هاي تقابل دولت ترامپ و ايران ، فاجعه بار بوده و واشنگتن عملا توان مواجهه و کنترل قدرت ايران را ندارد. 
نيکلاس اونف، از بنيانگذاران مکتب سازه انگاري در گفت و گو با خبرنگار رسالت و در خصوص تقابل ايران و ايالات متحده آمريکا اظهار داشت :
" بايد درک صحيحي از چرايي دشمني دولت دونالد ترامپ با ايران داشت. واقعيت امر اين است که ترامپ قصد دارد طرفداران خود را که بيشتر از افراد پرخاشگر هستند در اين خصوص اقناع کند .او سعي در مديريت سياسي و فکري حاميان خود دارد. 
از اين رو نمي توان سياست ترامپ در دشمني با ايران را منبعث از رويکردي محاسبه شده دانست. برخلاف آنچه ترامپ سعي در القاي آن دارد، بايد اين حقيقت را پذيرفت که ايران قدرتي منطقه اي مي باشد و در واشنگتن کسي امکان کنترل اين قدرت را ندارد. در غير اين صورت ( در صورت تقابل آمريکا و ايران)، ترامپ بايد هزينه هاي فاجعه باري را در منطقه بپردازد. "
بنيانگذار مکتب سازه انگاري در ادامه تاکيد کرد : من به طور کلي معتقدم که ترامپ اساسا به چيزي به عنوان "سياست " پايبند نيست و سياستي هم ندارد. ترامپ سعي دارد همه چيز را بر هم بريزد و نام خود را بر سر زبانها بيندازد. همان گونه که اشاره کردم، او در راستاي حفظ طرفداران خود، حاضر است بسياري از روشهاي منطقي و آزموده شده در حوزه سياست داخلي و خارجي ايالات متحده را زير سوال ببرد.
وي در پايان گفت : " من ترامپ را فردي خودشيفته و خودکامه  مي دانم .او به مراتب بيشتر از يک سياستمدار عادي داراي چنين روحيه اي است.
ناکارآمدي و عدم موفقيت دولت ترامپ از ابتداي سال 2017 ميلادي تاکنون نيز در چنين شرايطي قابل تحليل است. در يک 
جمع بندي کلي بايد بگويم که رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا در حوزه سياست خارجي چيزي نمي داند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9287/1/32753/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha