آرشیو
انتخاب نشریه


فشار از بيرون، شورش از درون!

سيد مسعود علوي
آمريکايي ها امروز در اتاق جنگ اقتصادي فقط يک شعار دارند؛ «فشار از بيرون، فشار از درون»!
ترامپ در حالي که بر طبل مذاکره بدون قيد و شرط مي کوبد، اما همچنان در رؤياي براندازي نظام در راهبرد کلان فشار از بيرون و شورش از درون، سير و سلوک مي کند.
بر اساس يک برنامه ريزي دقيق از نيمه مرداد امسال تا 13 آبان همين سال يک سري تحريم هاي جديد آمريکا عليه ملت ايران عملياتي مي شود که عمدتاً مالي و پولي است. آنها بر اساس محاسبات خود اين ضربه را يک ضربه جانکاه به اقتصاد کشور ما مي دانند و بر اين فشار تحريمي اصرار دارند. آمريکايي ها فکر مي کنند بر اساس اين فشار چند شکاف را در داخل فعال کنند؛
1- شکاف بين نخبگان و بروز حاکميت دوگانه
2- شکاف بين دولت و ملت.
بر اين ممشا، ناآرامي هاي دي ماه گذشته را کليد زدند اما چيزي از آن دستگيرشان نشد و هيچ شکافي فعال نشد. گفتند مرداد ماه سورپرايز داريم. سورپرايز آنها در پنج شنبه گذشته هم آن قدر مسخره و کم مايه بود که حتي نتوانست آنها را راضي کند. جمع جبري کساني که در چند شهر با کارگرداني منافقين و سلطنت طلب ها به خيابان ها آمدند کمتر از پنج هزار نفر هم نبود!
آمريکايي ها بر اساس گزارش منافقين فکر مي کنند ايران يک انبار باروت است که با کبريت منافقين منفجر مي شود. اما در عمل ديدند منافقين سر آنها کلاه گذاشتند، نه کبريتي در کار است و نه انبار باروتي. مردم مطالبات خود را دارند و هيچ نسبتي بين مطالبات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي مردم با کارکرد شورشي منافقين وجود ندارد.
گونه شناسي شعارهاي ساختارشکنانه در چند تجمع اعتراض آميز نشان مي دهد آمريکايي ها و سرويس هاي امنيتي انگليس و موساد که در اين تجمعات نقش کاتاليزور را بازي مي کنند، احمق تر از آن هستند که بتوانند رابطه بين مطالبات مردم و شعارهاي بي ربط تجمعات اعتراضي را کشف کنند. فشاري که از بيرون مي آيد با توجه به شکست اجماع جهاني عليه ايران، توان لازم را ندارد و فشاري هم که از درون توليد مي شود توان براندازي نظام را ندارد.
آمريکايي ها مي خواهند ميوه فشارها را در 13 آبان امسال بچينند. قطعاً روز 13 آبان امسال فريادهاي مرگ بر آمريکا و مرگ بر انگليس و مرگ بر اسرائيل براي آنها گوشخراش تر خواهد بود. مردم پاسخ اين فشارها را آن روز خواهند داد.
تدابيري که  براي مقابله با تحريم ها در نشست هاي مشترک قوا انديشيده شده، به سرعت نتايج خود را نشان خواهد داد. آمريکا بايد بداند در ايران با يک دولت مستقر که مستظهر به پشتيباني مردم و حمايت رهبري است، روبه‌روست. آمريکا بايد بداند شرکاي جهاني اش در اين بدعهدي، همراه او نيستند و ننگ زدن زير يک پيمان جهاني با امضاي 6 قدرت جهاني را نمي پذيرند.
انقلاب اسلامي در چهل سالگي خود با طراوت تر و با نشاط تر از هميشه در منطقه و جهان به زيست جهادي و انقلابي اش ادامه مي دهد و سنگرهاي کليدي منطقه در دست مقاومت است و به زودي سرپنجه پر قدرت رزمندگان اسلام گلوي متجاوزين را خواهد فشرد. برگزاري مانور نظامي سپاه در تنگه هرمز، هفته گذشته پيام آور اين مقاومت الهي بود.
بي ثبات سازي اقتصادي که امروز در دستور کار خزانه داري آمريکاست را با تدبير مسئولين پشت سر خواهيم گذاشت. آمريکا بايد فکري براي 
بي ثباتي منطقه و حفظ امنيت رژيم صهيونيستي کند. اولي راه حل دارد اما براي دومي راه حلي متصور نيست به ويژه آنکه همه راه هاي گفت‌وگو بسته است و هيچ تلفن قرمزي هم در اين وسط برقرار نيست.
آمريکا بايد بداند با راهبرد «فشار از بيرون، شورش از درون»، باد در منطقه مي کارد، اما طوفان درو خواهد کرد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9286/1/32590/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha