آرشیو
انتخاب نشریه


اسداله بادامچيان در گفت‌وگو با رسالت:
حوصله كنيم،آمريكا به التماس مي‌افتد

نايب رئيس شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي گفت: در حال حاضر اين ترامپ و آمريکاست که نياز به مذاکره دارد بنابراين اگر کمي حوصله به خرج دهيم، آمريکا در برابر ايران به التماس هم مي افتد. 
اسداله بادامچيان اظهار کرد: مسئله مذاکره يا عدم مذاکره بستگي به شرايط و موارد خاص خودش دارد، بنابراين اصل مذاکره امري نيست که منفي يا مثبت باشد، شرايط زماني، مکاني و موردي است که اين مذاکره را مثبت يا منفي مي کند. 
وي ادامه داد: در مورد مذاکره با آمريکا، ما اين کار را کرديم و به قرارداد هم انجاميد و سازمان هاي 
بين المللي هم روي آن صحه گذاشتند، ضمن اينکه به تعهدات مان عمل کرديم ولي آنها به تعهداتشان عمل نکرده و تحريم ها باقي ماند.
وي تصريح کرد: فراموش نکنيد که برجام براي عادي کردن روابط بود، اما بعد از پسابرجام نه روابط عادي شد و نه آنها تحريم ها را برداشتند بلکه آمريکا به تحريم ها، شدت هم بخشيد. وقتي که اين طور است چرا بايد دوباره مذاکره کرد.
نايب رئيس شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي عنوان کرد: در حال حاضر ترامپ مي گويد من مي خواهم بدون قيد و شرط مذاکره کنم و بعد مي گويد ايران بايد فلان کار را بکند، خب اگر بي قيد و شرط است پس چرا اين بحث مطرح مي شود، ضمن اينکه، مذاکره قبلي از همراهي و پشتيباني اروپا و روسيه برخوردار بود و آنها به بادش دادند. 
بادامچيان با تاکيد بر اينکه ترامپ بدون رعايت هيچ احترامي براي امضاي رئيس جمهور قبل خودش، فوري تصميم به لغو برجام گرفت، اظهار کرد: البته اين بحث مطرح است که آمريکا به اين مذاکره نياز دارد زيرا من معتقد نيستم که ايران نيازي به مذاکره داشته باشد، چون مشکلات اقتصادي و تحريم هميشه وجود داشته و در حال حاضر آمريکايي ها بر شدت اين تحريم ها افزوده اند و ما با همين روند کشورمان را اداره کرده ايم. 
وي بيان کرد: امروز حتي کساني که نظر مساعدي نسبت به برجام و مذاکره داشتند، فهميدند که مذاکره فايده اي ندارد. اگر ترامپ واقعا در ادعايش صادق است و مي خواهد مذاکره کند بايد زمينه مذاکره را مساعد و به اصطلاح فراهم کند. 
نايب رئيس شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي تصريح کرد: با جنگ و به قول رئيس جمهور خنجر زدن به دست طرف مقابل که نمي توان مذاکره کرد. آيا 
مي توان با اين فرد که خنجر مي زند، سر يک ميز نشست؟  وي يادآور شد: اگر آمريکايي ها دنبال مذاکره هستند بايد بلافاصله همه تحريم هاي ايران را بردارند و زمينه مساعد را فراهم کرده و بعد بگويند که مي خواهيم بدون قيد و شرط مذاکره کنيم وگرنه در اين شرايط مذاکره هيچ فايده اي که ندارد، مضر هم هست. 
وي تصريح کرد: اگر کمي حوصله کنيم، آمريکا به التماس هم مي افتد و مي گويد بالاخره بياييد سر ميز و با ما مذاکره کنيد و اين نياز من را برطرف کنيد. ما هم هيچ دليلي وجود ندارد، نياز کسي را که اين همه دشمني با ايران انجام مي دهد و در واقع نياز دولتي که از کارتر تا به امروز با ايران دشمني کردند را برطرف کنيم. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9286/1/32581/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha