آرشیو
انتخاب نشریه


حقارت سازمان ملل در يمن

حنيف غفاري
انتشار اخبار تلخ و تکان دهنده مربوط به شهادت مظلومانه 57 دانش آموز يمني و زخمي شدن 77 نفر در حمله موشکي عربستان به اتوبوس حامل دانش آموزان بي گناه، خشم جامعه جهاني را از سياستمداران و نظاميان متوحش سعودي و حاميان رياض برانگيخته است. به راستي چه اتفاقي در يمن رخ مي دهد ؟ با اقدام غيرانساني اخير مقامات آل سعود، تعداد شهداي کودک يمني به بالاي 3 هزار نفر ( از ابتداي جنگ تا کنون ) 
رسيده است. بار حقوقي و حتي سياسي حمايت آمريکا و صهيونيست‌ها از رژيم منحوس و منفور سعودي به اندازه اي بالاست که حتي سناتورهاي آمريکايي نيز ديگر نتوانسته اند در قبال آن سکوت کنند. سناتور "کريس مورفي"در واکنش به حملات اخير رژيم سعودي به دانش آموزان يمني به نکته قابل تاملي اشاره کرده است :
" آمريکا بمباران مي‌کند. آمريکا هدف قرار مي‌دهد. آمريکا از حملات هوايي حمايت مي‌کند و ما يک اتوبوس مدرسه را بمباران کرديم. عمليات بمباران يمن از سوي عربستان سعودي، امارات متحده عربي، ايالات متحده آمريکا بيش از پيش عاري از حس مسئوليت پذيري شده است، غيرنظاميان بيشتري را به کشتن مي‌دهد و تروريست‌ها را در داخل يمن تقويت مي‌کند. ما بايد به اين کار خاتمه دهيم – همين حالا".
در حالي که مقامات ارشد و رسمي آمريکايي، خود نيز نسبت به نقش پررنگ کاخ سفيد در کشتار ملت يمن اذعان دارند، مقامات ارشد سازمان ملل متحد تحت تاثير لابي گري با دولت ترامپ ترجيح مي دهند سخني در حمايت از ملت مظلوم و بي دفاع يمن به ميان نياورند تا مبادا خاطر افرادي مانند ترامپ و پمپئو و بولتون مکدر شود! 
در جريان حوادث و حملات تروريستي محدودتر( به لحاظ تعداد قربانيان ) 
که طي سال‌هاي اخير در کشورها ي غربي به وقوع پيوسته است، ، شاهد ابراز همدردي و حمايت همه جانبه سازمان‌هاي به اصطلاح بين المللي از جمله سازمان ملل متحد با خانواده قربانيان اين حوادث هستيم: از سکوت يک دقيقه اي در شوراي امنيت تا دستور ويژه براي پيگيري حادثه! با اين حال مدعيان حقوق بشر از کنار کشتار بي رحمانه  دسته جمعي اخير 
دانش آموزان يمني به سادگي گذشته اند! البته مسجل است که کشورهايي مانند آمريکا، انگليس و فرانسه که خود در حمايت سياسي، نظامي و تسليحاتي از سعودي‌ها در طول سه سال اخير( از زمان آغاز جنگ يمن تا کنون ) نقش داشته اند، هيچ گاه در صدد مواجهه با اقدامات وحشيانه محمد بن سلمان بر نمي آيند!  گويا  از ديد مقامات سازمان ملل و ديگر نهادهاي بين المللي،اساسا اتفاقي در يمن  رخ نداده و اين کشور نيز جايي در  نقشه جغرافياي جهان ندارد. تقسيم بندي ملت‌هاي جهان به شهروندان درجه اول و دوم و .... سياست اعلام نشده ولي علني  غرب در قبال ساکنان کره زمين محسوب مي شود. بر اين اساس از ديد رسانه ها و سياستمداران غربي و همچنين افرادي که در سازمان ملل متحد در مسند قدرت قرار گرفته اند، ميان ساکنان يمن  و ساکنان کشورهاي غربي  از زمين تا آسمان فاصله وجود دارد! بي دليل نبود که در دوران حضور بان کي مون در مسند دبير کلي سازمان ملل متحد، وي صراحتا عربستان را از ليست سياه سازمان ملل خارج کرد تا ذهن سعودي‌ها بيش از پيش روي کشتار بي رحمانه يمني ها متمرکز شود. 
در نهايت اينکه خون پاک و به ناحق ريخته شده دانش آموزان يمني، در آينده اي نزديک گريبانگر سعودي ها و اربابان غربي آنها خواهد شد. بدون شک تا تحقق کامل شکست و تباهي کامل سعودي‌ها در يمن زمان اندکي باقي مانده است. عربستان سعودي  تصور مي کرد در عرض 10 روز خواهد توانست صنعا و عدن را به کنترل کامل خود در آورده و نظام مردمي شکل گرفته در يمن را سرنگون کند. اما نتيجه بيش از سه سال  تجاوز سعودي‌ها در سايه حمايت واشنگتن و تل آويو و تروئيکاي اروپايي ، چيزي جز شکست سنگين رياض و هلاکت تعداد زيادي از نيروهاي متجاوز و از همه مهم تر، 
بقاي انقلاب يمن نبوده است. صنعا و عدن و مارب امروزه به نمادهاي شکست آل سعود در يمن تبديل شده اند. کمترين شبهه اي وجود ندارد که در آينده نيز اين نمادهاي شکست به ضرر سعودي‌ها و حاميان رياض بيشتر و پررنگ تر خواهند شد. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9285/1/32553/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha