آرشیو
انتخاب نشریه


مواضع مسئوليت گريزانه

حسن کربلايي
محمد خاتمي رئيس دولت به اصطلاح اصلاحات اخيراً در ديدار نمايندگان ادوار مجلس که خبر آن در روزنامه اعتماد منتشر شد چند راهکار براي برون‌رفت از مشکلات داده است که بخشي عظيمي از مشکلات محصول عملکرد بد اصلاح‌طلبان در دولت يازدهم و دوازدهم و مجلس فعلي است.
او از گسست اجتماعي، فروپاشي، خطر تجزيه ايران، 
بي اعتمادي و کاهش اميد به آينده سخن گفته و وضعيت اقتصادي را در کشور وخيم و بحراني توصيف نموده است بي آنکه يک کلمه عليه آمريکا و دنياي استکباري غرب و تجاوزات آنها به حقوق ملت ايران و توطئه آنها براي براندازي نظام سخن بگويد!
او جبهه اصلاحات را مقابل براندازان توصيف کرده و گفته تا اصلاحات زنده است جايي براي براندازي نيست!
دلسوزي آقاي خاتمي را چگونه مي توانيم صادقانه توصيف کنيم در حالي که او در آزمون فتنه 88 در کنار کساني قرار گرفت که کمر به هدم و نابودي انقلاب بسته بودند و او در اين رويکرد ساکت بود با آنکه مي دانست دروغ تقلب کثيف ترين تهمت به نظام است. هنوز فراموش نکرده ايم که او در مقابل رژه پياده رو ‌نظام جرج سوروس در کف خيابان‌هاي تهران و چند شهر کشور که براي براندازي نرم نظام به ميدان آمده بودند و همچنين شرارت‌هاي منافقين و سلطنت طلب‌ها و بهايي ها سکوت کرد؟!
راه دور نمي رويم در همين روزهاي اخير هم که ترامپ کاباره‌دار و ياغي بين المللي عليه ملت و دولت ايران رجزخواني کرد او ساکت بود. پيش از اين هم که رئيس جمهور مکار آمريکا قرارداد برجام را پاره کرد و  او موضعي نگرفت.
خاتمي به عنوان رئيس شوراي مجمع روحانيون مبارز و رئيس دولت اصلاحات و کسي که به قول خودش مواضع اصحاب اصلاح طلبان را نمايندگي مي کند در اين ديدار عليه دشمنان قسم خورده نظام حتي يک کلمه سخن نگفته و اقدامات آنها را محکوم نکرده است! 
دم خروس را بايد باور کرد يا قسم حضرت عباس را!
وي در اين ديدار چند پيشنهاد براي برون رفت از وضعيت کنوني داده که چندتاي از آنها به شرح زير است؛
فضاي امنيتي حاکم بايد به فضاي باز سياسي و امن و آزاد تبديل شود.
حصر شکسته شود و محدوديت ها برداشته شود.
تمام زندانيان سياسي آزاد شوند.
اعتراض مردم ايران شنيده شود.
بد نيست متذکر شوم که پيشنهادات آقاي خاتمي دقيقاً بخشي از سخنان ترامپ رئيس جمهور گاوچران آمريکا و پمپئو وزير روباه صفت امور خارجه اين کشور در تجمعات منافقين و سلطنت طلب هاست!
نمي شود آمريکايي‌ها براي براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي فشار بياورند و بعد براي رفع فشار پيشنهاد شود مخالفان نظام را آزاد بگذاريد. مفهوم آن فشار و اين آزاد گذاشتن، چيزي جز براندازي نرم نيست! 
در اين خصوص بيان چند نکته ضروري به نظر مي رسد؛
اولاً؛ فضاي ايران براي چه کساني امنيتي است؟
طبيعي است پاسخ آن است که فضاي ايران انقلابي براي منافقين، سلطنت طلبها و ستون پنجم آمريکا در ايران قطعاً ناامن است. براستي چرا بايد اين فضا عليه مخالفان انقلاب به دست خودمان شکسته و آزاد شود؟
ثانياً؛ رفع حصر چه مشکلي از مشکلات اقتصادي مردم را حل 
مي کند؟ در اين چند سال که دولت و مجلس در اختيار اصلاح طلبان بوده آنها چه گلي به سر اقتصاد کشور زده و چه مشکلي از مشکلات مردم را حل کرده اند که حالا فتنه‌گران از زير خيمه فتنه بيرون بيايند تا مشکلي حل شود؟
آقاي خاتمي چه تضميني مي‌دهد که همين دو فتنه‌گر در حصر پس از آزادي، عليه همين دولت قانوني مستقر موضع نگيرند؟
ثالثاً؛ آقاي خاتمي مي‌گويد تمام زندانيان سياسي بايد آزاد شوند! ايشان طوري سخن مي راند که گويي هزاران زنداني سياسي در کشور وجود دارد؟ اصلاً ايشان مي تواند به اندازه انگشتان دو دست اسامي زنداني سياسي در ايران را نام ببرد؟
آيا ايشان شمار اندکي از منافقين و سلطنت طلبها و بهائيان و نيز داعشي هاي جنايتکار که در زندانها هستند را زنداني سياسي مي داند؟ اگر آنها آزاد شوند مشکل اقتصادي مردم حل مي شود؟
روساي همين زندانيان به قول آقاي خاتمي، سياسي در پاريس و واشنگتن ميتينگ مي گذارند و از سناتورها و نمايندگان آمريکا و مقامات سياسي اين کشور به عنوان سخنران براي براندازي نظام دعوت مي کنند! بايد از ايشان پرسيد آزاد کردن آنها چه مشکلي از مشکلات اصلاح طلبان را حل مي‌کند؟!
اصلاح طلباني که با حقوق هاي نجومي و کم کاري در اصلاح امور مردم بر قدرت تکيه زده اند امروز بايد مسئوليت همه کاستي ها را بپذيرند. رابعاً؛ اعتراض مردم به ناکارآمدي ها مشخص است. مردم از رسانه ملي هر روز حرف خود را به صراحت مي‌زنند آنگونه که برخي مقامات دولتي و اصلاح طلبان صدا و سيما را متهم به سياه‌نمايي مي کنند!
اعتراض مردم به اشکالات موجود بي واسطه از صدا و سيماي جمهوري اسلامي و ديگر رسانه‌ها پخش و منتشر مي شود البته مردمي که راه حل اعتراضات را در داخل جستجو مي کنند و نه خارج از کشور. اما صداي کساني که از راديو بي بي سي و راديو آمريکا شنيده مي شود به چه دليل بايد به عنوان صداي رسمي شنيده شود که آقاي خاتمي توصيه به آن مي‌کند؟!
اصلاً همين صداي آقاي خاتمي صداي کيست؟ آيا اين صدا صداي ملت ايران را نمايندگي مي كند؟کسي که هشت سال با راي مردم سکان‌دار قوه مجريه در کشور بود! آيا او از توطئه‌هاي آمريکا و مواضع خصمانه غرب عليه ملت ايران با خبر نيست؟! چرا يک کلمه از زبان او عليه مظالم آمريکا شنيده نمي شود و شرارت آنها را محکوم نمي کند؟ بخشي از معضلات کشور غير از ناکاربلدي و ناکارآمدي اصلاح طلبان و ضعف مديريت آنها مربوط به فشارهاي ظالمانه آمريکا به ملت ايران است چرا وي خشمگينانه عليه آمريکا حرف نمي‌زند و بخشي از خشم و نفرت مردم عليه دشمنان اسلام و ايران را نمايندگي نمي کند؟
متاسفانه مواضع وي حرف کساني را نمايندگي مي کند که در فتنه 88 به پارلمان اروپا و سناي آمريکا رفته و التماس کردند تحريم ها را تشديد کنيد تا نظام به زانو درآيد! اگر آقاي خاتمي اين موضع را ندارد نبايد به نظام و حاکميت توصيه کند سنگ‌ها را ببنديد و سگ‌ها را رها کنيد!
ادبيات تحريف آميز در مورد وقايع اخير و مواضع مسئوليت گريزانه، خاتمي را در خط دشمنان نظام قرار مي دهد. او به جاي پاسخگويي به مردم در مورد پديداري چنين وضعي، در موضع طلبکاري نشسته و فرافکني مي کند. او بايد توضيح دهد خوشبيني به دشمن به ويژه آمريکا چه به روز سياست خارجي و سياست داخلي و اقتصاد کشور آورده است؟ او که اکنون زبان به شماتت دولت گشوده و روحاني را متهم به بي برنامگي و عدم اجراي برنامه مصوب مي کند، به مردم آدرس غلط مي دهد و بي آنکه پايان ماه عسل دولت و اصلاح طلبان را اعلام کند، عبور بي سر و صدا از وعده هايي را که به مردم داده اند، 
کليد مي زند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9283/1/32290/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha